Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Veren El, Alan Elden Üstündür !!

Konu, 'Duyurular' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Toplum günden güne duyarsızlaşırken, günden güne içine kapanarak yozlaşırken, yardımlaşma işinin suyunu çıkartarak istismara açık hale gelmişken; yardımlaşmanın, paylaşmanın, ihtiyacı olanlara bir nebze yardımcı olmanın değeri ve zorluğu artıyor maalesef !!

Forum ahalisi olarak "alan el" konumunda üyemizin olduğunu tahmin etmiyorum, bu yüzden de; "veren el" olup, bir damlanın bile çok değerli olduğu "hayır" dünyasında gürül gürül şelale olmak için vesile olmuş bu derneğe yardımlarınızı esirgemeyin diyorum...

Araştırdığım kadarıyla; bir şeyleri istismar etmeden, incitmeden, kırmadan dökmeden, reklam yapmadan veren elden alıp, alan ellerin avucuna koyan bir oluşum kendileri... Emeği geçenlere, çalışanlara ve iyiliğe vesile olanlar ile birlikte @DrOkan Hocam'a sonsuz teşekkürler.

http://www.besirdernegi.org/

Not: Konu şahsım adına açılmıştır, herhangi bir yanlış anlaşılma olmamasını temenni ediyorum... :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  2. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Paylaşım için teşekkürler Veli ,derneği duymamıştım ama derneği kuran vakfı az biraz tanıyorum.Bazen elimiz bir yere kadar uzanır daha öteye ulaşmak için el ele tutuşmak gerekir ,dernekler vakıflar bu yüzden vardır.
    Verelim vermeye devam edelim ki Dünya nın zincirlerinden mümkün olduğunca kurtulalım..

emekli, DrOkan, qwery ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Etrafımda ihtiyaç sahibi çok fazla olduğu için ilk elden yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bu tarz derneklerin bazıları gerçekten çok iyi çalışıyor, bazıları ise sadece paravan. Zamanında kullanılmış kıyafetleri verebilmek için bir sürü yeri aradım kimse ilgilenmedi. Hepsi nakit yardımı istedi :) En son beyaz masa, belediye sosyal yardımlar bölümüne yönlendirdi, o şekilde kıyafetleri verebildim.

emekli, DrOkan, domestos ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    En doğrusu zaten yakından yardım yapmaya başlamak Murat... Ama çoğumuz bu imkana sahip değil, en basitinden kimin ne olduğunu bilmek gerekiyor yardımlaşma için... En yakından, en muhtacından, en ihtiyacı olanından başlamak gerekiyor... Ne mutlu sana...

emekli, DrOkan, hagakure ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. DrOkan

DrOkan Katılımcı

Allah cc razı olsun Veli hocam. Her konuda iyiliksever ve yardımsever bir kişiliğiniz olduğunu biliyoruz. Aslımız ve ceddimiz vakıf kültürünü bu topraklarda yaşatmış. Biz de Uluslararası Sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği olarak 55 ülke ve yurtiçi 200'ün üzerinde temsilcilikle faaliyet yapıyoruz inşallah. Bağışcılarımızın yardımlarını gerçek ihtiyaç sahipleriyle bulusturuyoruz. Detaylı bir araştırma sonucunda aylık belirlenen miktar kadar, bir marketten alışveriş yaparmışcasına rencide etmeden, paketi açılmamış kıyafet, gıda, yakacak tarzında ürünleri şeklinde veriyoruz. Nakdi yardım yerine çoğunlukla zorunlu ihtiyaçlarına yapmış oldukları harcamayı biz karşılayarak o parasını başka ihtiyaclarında kullanmasına vesile oluyoruz.

Son düzenleme: 4 Şubat 2016
  6. DrOkan

DrOkan Katılımcı

Tabiki ihtiyaç sahibi ise yardımlarımız önce ailemize, akrabalarımıza, mahallemize, arkadaslarımiza olmalı. Efdal olanı bu. Ancak çevremizde yardıma mmuhtaç yoksa veya biz bilmiyor isek işte bu noktada sosyal yardımlaşma dernekleri vazife görüyor. Güven ve şeffaflık ve denetlenebilirlik çok önemli. Yoksa kurumsal dilencilikten öteye gitmez. Detaylı bilgi paylasilan sitede var. Sorusu, aklına yatmayan bir husus veya merakı olan kardeslerimize bu platform dan bildiğim kadar yanit vermeye çalışırım. Allah cümle ümmetten ve milletimizden razı olsun.
    Saygılarımla.

emekli, ezmocesteri ve hagakure bunu beğendi.
  7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hocam yol belli, hedef açık... :eek:

Herkesin yöneldiği bir yön vardır. O halde hayırlı işlerde birbirinizle yarışın. Nerede olursanız olun, Allah hepinizi bir araya getirir. Allah şüphesiz her şeye kadirdir. (Bakara-148)

Yarışmacı arkadaşlara başarılar... :)

emekli, Adem Usta, DrOkan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

iyilik yap denize at demişler el elin aynasıdır bu konudan bu çıkıyor herkez hayır severligi ile birbirinin aynası olsa samanlık seyran olur allah yardımcımız olsun ..

emekli, DrOkan ve domestos bunu beğendi.
  9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Dernek ismini çok güzel bir hikayeden almış... Şahsen merak ediyordum... :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
  10. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Teşekkürler Veli abi :)

Sayfayı Paylaş