Vatikan’da Kore Rüzgarı

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Ülkemizde Diyanet İşleri Başkanının Mercedes otomobili sahip olup olmaması tartışılırken, Vatikan papa için yeni ‘popemobile’ aracını papanın St. Petersburg meydanına ziyareti sırasında göstermiş oldu. Araç özel olarak hazırlanmış üstü açık bir Hyundai Santa Fe.

Öncekilere kıyasla bu yeni papamobil biraz daha düşük oturuma sahip. Öncekilerde gördüğümüz marka Mercedes-Benz’di. Burda bir bütçe daralmasına gidildiği rahatça görülebiliyor. Tabii bu yeni otomobil daha küçük olduğu için toplulukta manevra yapabilmek de daha da kolaylaşmış.

Önde iki, arkada üç koltuğun bulunduğu yeni papamobilde arka koltuklar çıkarılabiliyor. Otomobil ise yazının başında dediğimiz gibi makyaj önesi Hyundai Santa Fe. 2.2 litrelik CRDI dizel motordan gücünü alan papamobil ekonomi yapmayı da unutmamış.


 

domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Birisi müsriflikte hiç ilgisi olmadığı halde Vatikan'ı örnek gösterdi ama hem görsel hem resmi yoldan cevabımızı almış olduk...

:D
 
Konum
Giresun
Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
#3
Kıyaslama Hristiyan Papa sı ile yapılacağına Peygamber Efendimiz S.A.v ile yapılsa zaten sünnet yerini bulacak ve din adamları halkın arasında gezecekler. (Deve ye bile binmeyen efendimiz gibi) ;)