Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Var mı Bu Annemize Bir Cevabımız.

Konu, 'Diğer' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Ermenek ilçesindeki kömür ocağında mahsur kalan 18 işçiden Tezcan Gökçe'nin babası Recep ile annesi Ayşe Gökçe, oğullarına sağ salim kavuşacaklarına dair umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Ayşe Gökçe, ellerinden hiçbir şey gelmemesinin üzüntüsü içerisinde olduklarını söyledi. Olayı duyunca ne yapacaklarını bilemediğini dile getiren Gökçe, o günden sonra sürekli ağladığını ifade etti.

"OĞLUM YÜZME DE BİLMEZDİ"
    Gecelerin artık sabahı olmadığını dile getiren acılı anne, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı? Geceleri uyuyamıyorum.''

Bu teyzem bana o kadar yakın ki.Anneannemi gördüm sanki. Bir dayım geçen sene Ermenekteki başka bir madende bir yıl çalışıp ayrıldı.

O kadar zor ki acıyı tarif etmek. Bizim oraların gariban köylüsü işte. Ayakta parçalanmış bir kara lastik.eski püskü bir ceket. Lanet olsun bizim oraların deyimiyle ''adı batasıca'' işte ''yokluk'' bu.

Hani bazıları biz 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz diyor ya. Bir gelip görsünler bizim oraları ve de Anadolumun diğer köylerini. Kim 2. sınıf insanmış görsünler bakalım.

Yazacak söyleyecek çok şeyler var. Adamın boğazına düğümleniyor sözler.

Ekli Dosyalar:

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    AK saraylar yapılırken sayısız araç ve koruma sahibi olunurken bu insanlar nasıl düşünülsün onlarada hak vermek lazım...

Allah Ermenete'ki faciada hayatını kaybedenlerin geride kalanlarına sabır versin, yardımcısı olsun

3. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Hakan söylenecek çok söz, yazılacak çok şey var ama. Hani dün haberlerde bir işçi yakını bağırıyordu ya ''ateş düştüğü yeri yakar hemşerim''

Anadolumun insanı, güzel hemşerim benim; her nekadar oğlunu, kardeşini, eşini , babasını kaybetse de yine de devlete küsmüyor, nankörlük yapmıyor. Bağırdığım için kusuruma bakmayın Bakanım diyor siz bizim durumumuzda olsanız ne yapardınız, bağırdığım için kusura bakmayın.

gözlerim doldu akşam haberleri izlerken, dayanamadım kapattım haberleri aynen 5 ay önce Soma haberlerini izlerken yaptığım gibi.

4. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Aynen öyle abi.

Ama birde malum insanların kaçak elektriğini kes napıyolar gör bak. Gariban Anadolu insanıda sizin anlattığınız gibi işte...

5. faroz_52

faroz_52 Aktif

Arkadaşlar aslında benimde ağrıma giden hazmedemediğim birçok mevzu var insanın isyan edesi geliyor...Bir konu başlığı açıp bunları dile getirmek isterim ama iyi biliyorum ki siyasi polemiğe dönüşecek...

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yurt dışına kargo uçağı ile makam aracını götürecek kadar ileri giden zihniyetten bir şey olmaz...

Allah sonumuzu hayır etsin... Allah her şeyi görüyor biliyor muhakkak, Allah doğruların yanındadır.

7. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Konuyu başlatan olarak değerli üyelerden ricam, siyasi konulara girmeden yorum yapmanız. Ortada acı var.

8. Mt53

Mt53 Katılımcı

Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye..O de demiş ya nerem düz ki.. Günümüzde ülkemizi daha iyi özetleyecek başka bir örnek bulamadım.. İnsan hayatı birçok şeyden ucuz malesef ülkemizde.. Allah geride kalanlara sağlık ve sabır versin..

9. sokrates

sokrates Katılımcı

zihniyet devrimi ,ac bir sekilde,basta ortadogu olmak uzere butun 3.dunya ulkelerine lazim.....

Allah geride kalanlara guzel bir sabir versin..

10. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin :( Hepimizde biliyoruz ki o madenden sağ kimse çıkamayacak şuan tamamen insanları oyalıyorlar yok su boşaltılıyor seviye düşüyor bilmem ne yazık yazık.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Allah sabır versin ailelere, analara, babalara, bacılara, kardeşlere, çocuklara,..

12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Abi son durum hakkında neler söyleyebilirsiniz Ermenek te son durum nasıl acaba? Standart haberlerin dışında neler biliyorsunuz?
    Allah sabırlar versin tüm yakınlarına ve Ülkemizin vicdanlı insanlarına...

13. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Bildiğiniz üzere 2 madencimizi toprağa verdik.
    Dayım Ermenek merkezde, hemen hemen her gün görüşüyorum.
    Diğer işçiler için ailelerin tek beklentisi; ''en azından cenazesini görelim Yeri belli olsun.''

14. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Maalesef gelinen nokta bu :( Allah sabır versin ailelerine.

15. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

rabbim sabır versin ailesine zor abi mekanları cennet olsun ..

16. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Yemin ediyorum sinirden geberiyorum şurada ya...
    Allah rahmet versin vefat edenlere ve ailelerine de sabır... (Tükenmeyen sabır)

17. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    http://video.haber7.com/video-galeri/44819-gokce-param-olsa-bu-ayakkabilarla-gezer-miyim

PARASI OLMASA DA HEP VAR DEMİŞ

Bugüne kadar parasız günleri geçse de hep idare ettiğini aktaran Gökçe, "Bana çok söylediler, 'ihtiyacın varsa bize söyle' derler. 'Tamam söylerim' derim. Ama yine de söylemem. Ayıp olur, telaşe olur. Yaşım genç. Aylığımı aldığımda ayakkabıyı alırım. 'Paran yoksa para verelim' derler. 'Param var derim ızdırabımdan" diye konuştu.
    Gökçe, cenaze töreninde giydiği ayakkabılarla ilgili ise şunları söyledi:
    "Param yok, param olsa ben bu ayakkabılarla gezer miyim milletin içinde. 'Elindeki lastiği atıver' derler. 'Atarım ben, siz karışmayın' derim. Elin kadar ben alamadım mı? Elin kadar ben giyemedim mi? Param yok alamadım. Dişlerim yok. Eşimin de benim de dişlerim tükendi. Doktora yaptıracağımız dişler 'tutar mı tutmaz mı' diye sorduk. Yoksulluk nedeniyle gidip taktıramadık. Eğer orada param olsaydı, hemen taktıracaktım."

Izdırabımdan demiş, ekin nohut dermekten o nasır tutmuş elleri öpülesice mübarek amcam. Gururludur, mağrurdur. Bir ay kuru ekmeğilen (bizim oraların deyimiyle) soğan yese de doydum çok şükür der.

yazacak konuşulacak çok şey var aslında.Gözlerim doldu yine sel oldu gözyaşım. Akşamdan sabaha, sabahtan akşama konuşsak tartışsak bitmez. Allah yardımcıları olsun.

''Kara lastik yamanırda, sensizlik yamanmaz a oğlum''

Sayfayı Paylaş