Mazda 3 BL (2009-13) USB Aparatı Hakkında

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Benim için telefon kullanışlı olmaz. Araca bin, teli tak,müziği aç vs. Benim için kullanışsız. Günde en az 10 kere kontak açıyorum.
Aux da kablo kalabalığı demek.
En güzeli teyp çerçevesi ve pioneer ın usb özellikli bir cihazı. Tabi benim için geçerli.

Ben de zaten bluetooth u açık bırakıyorum araca oturunca otomatik bağlanıp otomatik müzik çalmaya başlıyor. Kontak kapanıp bluetooth kesilince de duruyor müzik.

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ben de zaten bluetooth u açık bırakıyorum araca oturunca otomatik bağlanıp otomatik müzik çalmaya başlıyor. Kontak kapanıp bluetooth kesilince de duruyor müzik.

Peki müzikleri aracın direksiyonundaki tuşlardan değiştirebiliyor musun?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Peki müzikleri aracın direksiyonundaki tuşlardan değiştirebiliyor musun?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aux ile bağlı olan bir cihazı kontrol edemezsiniz. Araç kitinin amacı da zaten telefon görüşmeleri yapabilmek bu nedenle de tuşlar bulunur. Bunlarla rahatlıkla değiştirebiliyorum. Kiti koyduğum yer vites topuzunun sağ alt köşesi. Fotoğrafları kendi konumda paylaşmıştım.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bu arabada muzik dinleme konusu iyiden iyiye canimi sıkmaya basladi.
Orjinal unitenin sesi dandik.
Uygun 5x7 hoparlor yok gibi bisey.
Bass anfi takmak sikinti.
Pandizota sub takilamiyor. Illa bagaja kutu koymak lazim.
Pioneer double cok pahali. Ayrica hem kullanissiz hem bir saatte aciliyor.
Teyp cerceve kitleri, yurtdisinda 40+ dolar, yurticinde 250+ lira zaten.
Bir sonraki aracimda ilk bakacagim sey normal teyp takilip takilmamasi olacak.
Bu konunun bu kadar rahatsiz edecegini hic dusunmemistim.

tugba

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz Sedan
Üzerine gelmişim konunun :)
Evet aynı dertten muzdarıbız beyler, tabi ki okudum bütün yorumları ama yine birsey anlamadım.:) Mediamarkada sordum teknosayada net cevap alamadım. Kit Ya da her neyse işe yarayan marka model nedir yazarsanız sevinirim....

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu arabada muzik dinleme konusu iyiden iyiye canimi sıkmaya basladi.
Orjinal unitenin sesi dandik.
Uygun 5x7 hoparlor yok gibi bisey.
Bass anfi takmak sikinti.
Pandizota sub takilamiyor. Illa bagaja kutu koymak lazim.
Pioneer double cok pahali. Ayrica hem kullanissiz hem bir saatte aciliyor.
Teyp cerceve kitleri, yurtdisinda 40+ dolar, yurticinde 250+ lira zaten.
Bir sonraki aracimda ilk bakacagim sey normal teyp takilip takilmamasi olacak.
Bu konunun bu kadar rahatsiz edecegini hic dusunmemistim.
-Tr deki sitelern birinde 150 tl diğerlerinde 180 tl.
-servisde 350 tl
-double açılış süresini bilmiyorum
-müzik için kolçk için bleutooth alabilirsiniz.
-panzotda sub yeri var sacı kesmeniz lazım.
-kapılar 13-16-6x9 takılabiliyor.
-usb konusunda çalışmam devam ediyor ;)

-Orjinal kolonları direk anfiye gidebilirsiniz aslında 8 ohmda
- küçük bide bas alın
-çeviricide lazım.
-olduda bitti.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@Lupara hocam clarion un srg5733 kodlu hoparlörünü tavsiye ederim.

Ayrıca müzik aktarımı içim bluetooth handsfree car kit öneririm. İleri geri tuşlarıyla müzik değişimi olabiliyor

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
-Tr deki sitelern birinde 150 tl diğerlerinde 180 tl.
-servisde 350 tl
-double açılış süresini bilmiyorum
-müzik için kolçk için bleutooth alabilirsiniz.
-panzotda sub yeri var sacı kesmeniz lazım.
-kapılar 13-16-6x9 takılabiliyor.
-usb konusunda çalışmam devam ediyor ;)

-Orjinal kolonları direk anfiye gidebilirsiniz aslında 8 ohmda
- küçük bide bas alın
-çeviricide lazım.
-olduda bitti.
Oneri icin tesekkurler.
Teybi degistirebilsem.gerisi kolay olacak. Bass anfi olmadan tek basina yeterli gelecek aslinda. Ama teyp komik durur, ekranlar pioneer olmadiktan sonra ise yaramaz. Pioneer cok cok pahali.
6x9 hoparlorleri mevcut teyp anfisiz besleyebilir mi? Cunku yetersiz gelirse ses cikmaz gibi.
-Ceviricilerle ilgili cok fazla olumsuz yorum duydum, okudum. O yuzden mevcut teybe bass anfi baglatmaya mesafeliyim.
-Bt benim kullanimima uygun degil. Sd/usb lazim.

@Lupara hocam clarion un srg5733 kodlu hoparlörünü tavsiye ederim.

Ayrıca müzik aktarımı içim bluetooth handsfree car kit öneririm. İleri geri tuşlarıyla müzik değişimi olabiliyor
Oneri icin tesekkurler.
Clarion 50+ euro. Amazondan alip deneyebilirim. Ama ben temelde orjinal teypten memnun degilim.
Bt bana uygun degil. Sd/usb ozellikli bisey lazim.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Bende sony fb 6930xs var gayet tatminkar hissediyorum. 30 dan sonra baslar yetiyor bana.
Ucuz fiyata kalite alınamaz. Clarion da 200 tl civarında n11de. Artık yurtdışı fiyatları cazip değil. 4.72 euro.

Kullanmadığım tableti kullanıyorum ben arabada. Bluetooth a bağladım. Tablet torpido içinde, müzikleri istediğim gibi başlatıp değiştirebiliyorum.sd kart usb geçmişte kaldı artık.

Ben eski telefonumu aux girişi ile kullanarak bu işi hallettim. Uzun bir süre Bluetooth ile bağlandım ama aux ile aralarında kalite olarak inanılmaz fark var. Daha sonra bu sistemi LG hi-fi DAC ile kuvvetlendirdim. Telefona player kurulması bu playerlerin ses görevlerinin olması da olaya çok farklı bir boyut katıyor. Ben size jetaudioplus i öneririm. Poweramp da güzel ama jetaudio ses efektleri ile çok çok kaliteli.
Eğer gerçekten kaliteli ses almak istiyorsanız USB olayına hiç girmeyin en kaliteli çözüm eski bir tel yada tablettir. Hi-fi DAC ise son noktadır. Tabi kolonların yeterli olması da en önemli faktör.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben eski telefonumu aux girişi ile kullanarak bu işi hallettim. Uzun bir süre Bluetooth ile bağlandım ama aux ile aralarında kalite olarak inanılmaz fark var. Daha sonra bu sistemi LG hi-fi DAC ile kuvvetlendirdim. Telefona player kurulması bu playerlerin ses görevlerinin olması da olaya çok farklı bir boyut katıyor. Ben size jetaudioplus i öneririm. Poweramp da güzel ama jetaudio ses efektleri ile çok çok kaliteli.
Eğer gerçekten kaliteli ses almak istiyorsanız USB olayına hiç girmeyin en kaliteli çözüm eski bir tel yada tablettir. Hi-fi DAC ise son noktadır. Tabi kolonların yeterli olması da en önemli faktör.

LG pairs up with Bang & Olufsen for the LG G5's Hi-Fi audio module

Her cihaza uyumlu fakat yazılım seçebiliyor. Android 5.1 sonrasi calisiyor gibi. Ben ikinci el aldım 100 TL ama kullanınca eserinin 300-500 olduğunu görürsünüz zaten normal satış fiyatları da bu fakat müzikle.arasi olmayanlar ucuza elden çıkarmaya çalışıyorlar.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bende sony fb 6930xs var gayet tatminkar hissediyorum. 30 dan sonra baslar yetiyor bana.
Ucuz fiyata kalite alınamaz. Clarion da 200 tl civarında n11de. Artık yurtdışı fiyatları cazip değil. 4.72 euro.

Kullanmadığım tableti kullanıyorum ben arabada. Bluetooth a bağladım. Tablet torpido içinde, müzikleri istediğim gibi başlatıp değiştirebiliyorum.sd kart usb geçmişte kaldı artık.
Clarion siparisi verdim. Orjinal teyp anfisiz yeterli olur mu? Barutu az konmuş fişek gibi olmasın sonra :)

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Clarion siparisi verdim. Orjinal teyp anfisiz yeterli olur mu? Barutu az konmuş fişek gibi olmasın sonra :)

Dediğim gibi yakın özelliklerde 6x9 kullanıyorum ve bana yetiyor. Aşırı yüksek ses değil de kaliteli ses ise beklenti baya karşılar. Dediğim gibi bass için de ses seviyesini 30 a ayarlayınca bana yetiyor.

zoomzoom61

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Touring 2012
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz -Sedan
Bluetooth ile müzik dinleyememe sorunumu Çinden wish adlı siteden aldığım bu parça ile çözdüm. Telefona tanıtmak ve bağlantı kurmak çok hızlı. Bağlantı kurulunca yada kestiğinizde ingilizce olarak konuşuyor. Orta kolçak içindeki çakmaklık üzerinden şarj aparatından elektrik alarak diğer ucunu aux girişine bağlayınca sistem tamamlanmış oluyor. Maliyeti kargo dahil toplam 7,85 TL.
86fdf1fc0f7eec0eaf9e3e4e58594884.jpg

Üst Alt