Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ülkemizde En Çok Tutulan Mazda Kasaları Hangileridir?

Konu, 'Alınık - Otomobil' kısmında selmazda tarafından paylaşıldı.

1. selmazda

selmazda Katılımcı

2. Elde Mazda 3 ve Mazda 6 İçin En Çok Tutulan Kasalar Hangileridir? Hangi yıllardır?

Mazda'nın diğer modellerini de yazabilirsiniz isterseniz..

Mazda'nın en çok tutulan kasalarını araştırıyorum..

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Tutulmayanı var mı ki

3. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

Tutulmamak mümkün mü :)

ZooM-ZooM

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Genel anlamda Mazda bu ülkede tutulmadığı için; şu kasa daha çok tutuluyor bu kasa tutulmuyor tespiti bizi doğru verilere ulaştırmaz...

İlk kasa (bk) Mazda 3 'ün en dolusu ve makyajlısı 2008-2009 modelleridir ama distribütör sorunu yüzünden ülkemizde çok yoktur...

Orta kasa Mazda 3, yani bl kasa olanı da skyactive kasa (bm) gelecek diye 2013 yılında çok gelmemiştir...

Ayrıca; Mazda bu ülkede 3 ve 6 dan ibaret değil ki...

Bu soruya; yumurta kasa 626 fs motor demek isterdim.... ;)

Son düzenleme: 2 Mayıs 2016
  5. selmazda

selmazda Katılımcı

Yani daha çok Mazdacıların aradığı kasalar diyelim o zaman.

Tabi ilk mesajda yazdığım gibi diğer modellerin en tutulan kasalarını da yazabilirsiniz.

Şöyle yapalım o zaman Üstad başlığı "Mazda Modellerinin en çok tutulan kasaları hangileridir?" teşekkürler

6. selmazda

selmazda Katılımcı

Bu kasayı çok beğeniyorum. Mazda'yı tanımadan önce nerede görsem hep dönüp bakardım, ve almayı düşündüm hep, kısmet olmadı. 1. Nesil BK kasa değil mi? yılına göre de değişiyor mu acaba? makyaj filan?

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Tasarımı bir Türk'e ait. Resimdeki araç muhtemelen 2006-2007 model makyajsız. Arka siyah tabanlı stoplar 2006 dan sonra geldi bildiğim kadarıyla. Ön, yan ve arka tampon ekleri mevcut. Arka bagaj üstü spoyler var birazda ondan fiyakalı duruyor.
    Benim yollarda en çok gördüğüm Mazda modeli 1990-1994 BG kasa 323 sedan.

ismail-1903 bunu beğendi.
  8. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Tasarım olarak Mazda, her daim en beğenilenler listesine gireceği kesin. Motor konusundaki tavırları da ortada, sağlamlıkta zaten Mazda bir ekol. İhtiyaca göre tercih edilebilirlik kalıyor geriye, en çok tutulan, kişiye en çok hitap edendir o zaman.

9. sokrates

sokrates Katılımcı

Yeni nedilden mazda 3 olduğu tartışmasızdır.
    Eski modellerde ise 323 tabiiki.
    Ortak özellikleri düşük yakıt :)

Bence 626 92_97 kasa mükemmel bir araçdır

10. selmazda

selmazda Katılımcı

Tasarımını yapan Türk kim acaba? Diğer büyük markalarda da tasarımcı bir çok Türk var.

11. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Mazda genel anlamda dizaynı, kalitesi, sürüşü beğenilen bir otomobil olmuştur hep.

Geçen hafta bir Mercedes bayisinde bir satış danışmanı ile konuşuyoruz. Konu otomobillerin sorunsuzluklarından açıldı. Kendisi bana bu konuda BMW'den iyiyiz ama deyince, ben de eğer derdim sorunsuzluk olsa, Japon'dan başka almazdım dedim.

Bunun üzerine dediği şuydu; Özellikle Mazda çok hoşuma gidiyor. Eşimde Mazda 3 vardı, 10 yıl sadece yağ servisi ile sorunsuz kullandık. Şimdiki Mazda modelleri, özellikle de Mazda 3 ve Mazda 6 çok hoşuma gidiyor... Daha sonra RX-8'i ne yaptığımı sorunca da biraz RX muhabbeti oldu. Mazda dolu bir Mercedes ziyareti oldu yani...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Mayıs 2016
  12. mtutun

mtutun Üstad Üstad

Yukarıdaki girişimden sonra ben de Veli'ye katılıyorum ve değerlendirmemi ikinci elde tutulmaya göre yapmak istemiyorum. Çünkü orada çok farklı faktörler çalışıyor.

Bunun yerine beni kendi zamanında en çok etkileyen ve Mazda'ya ilgi duymamı sağlayan modellerden örnek vermek istiyorum;

1990;

323 F ve 626

2004;

RX-8

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Mayıs 2016
  13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Uzun araştırmalarım neticesinde en çok tutulan Mazda ve Kasasını buldum... :)

Buyrun;

Son düzenleme: 2 Mayıs 2016
    ezmocesteri, hagakure ve hakan_emre bunu beğendi.
  14. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Tüplü galiba :)

domestos bunu beğendi.
  15. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Ben de 1. nesil mazda 3,6 nın tipini sevemedim bir türlü. Varsa yoksa 2. nesil. Hatta bazen 2. nesil mazda6 ile yeni skyactiv e bakıyorum. sanki 2. nesilde daha çok uğraşılmış gibi, farları daha fiyakalı, sanat eseri gibi.

domestos bunu beğendi.
  16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İşin gerçeği ilk nesil 3 ve 6 lar gerçek emeğin ve tasarım ile mühendisliğin getirisi... BL kasalar ise motor ve şanzımanın aynı kalmasından dolayı koskoca bir makyaj yemiş gibi bence...

Skyactiv teknoloji 2010'lu yıllara yetişmeyince (bu benim tahminim ki büyük ihtimalle de öyle) Mazda ara kasa veya ayakta kalma adına BL kasayı üretmiş olabilir... Zaten Skyactiv teknoloji ile Kodo tasarımı birleştirip şu anki devasa sıçramayı yapamasaydı, Mazda şu anda esamesi okunmuyor olurdu... Muhtemelen Türkiye den de çekilirdi. (Daihatsu gibi)

Burada görsel zevk ve beğeni ön planda olduğu için herkesin kasa :p sevdasına da saygı duymak gerekiyor.

hagakure ve MutluTEKİR bunu beğendi.
  17. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tüplü olmasa da; muhtemelen tüp taşıyacak donanımda... :)

18. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Satıştaki mazda sayılarına bakınca 323 olduğu ortaya çıkıyor. Yollarda da en çok 323 sedan var zaten. Şimdide 3 çok satıyor 6 ya göre. Türkler klasik olarak her zaman c segmenti 1.6 lt ve altı motora sahip arabaları benimsemişler hep ve bundan sonrada öyle devam edecek

mcmelankolia ve isler.ramazan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş