Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türklerin Trafik Polisine Söylediği Yalanlar

Konu, 'Diğer' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bir sigorta firması 500 sürücüye polis memurlarına söyledikleri bahaneleri sormuş, işte ankette en fazla verilen cevaplar:

1.Tabelayı görmedim ( Erkekler:yüzde 38, Kadınlar: yüzde 65)

2.Kayboldum, buranın yabancısıyım (Erkekler yüzde35, Kadınlar: yüzde 65)

3.Kırık/bozuk olduğunu bilmiyordum ( Erkekler: yüzde 39, Kadınlar:% yüzde 61)

4.Herkes yapıyordu bir ben değilim ki? (Erkekler:yüzde 56, Kadınlar: yüzde 44)

5. Arabamda kritik bir arıza oldu, acil servise gitmem gerek (Erkekler: yüzde 67 Kadınlar yüzde 33)

6 Dönüşü/ Son çıkışı kaçırdım ( Erkekler: yüzde 54, Kadınlar: yüzde 46)

7.Çok sıkışmıştım tuvalete gitmem lazımdı (Erkekler: 35, Kadınlar: yüzde 65)

8.Tehlikeli bir şey yapmadım ki memur bey ( Erkekler: yüzde 71, Kadınlar:yüzde 29)

9.Acil bir duruma yetişmeye çalışıyordum, hastamız var (Erkekler: yüzde 55 Kadınlar: 45)

10. GPS beni bu şekilde yönlendirdi ( Erkekler: yüzde 82 Kadınlar: yüzde 18)

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Acelem var yazın ne yazıyorsunuz gitmem lazım (bülent %90)

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sarı yanıyordu... :)

4. iyi çalışmalar memur bey, kolay gelsin :) %0.01

5. msone26

msone26 Katılımcı

Veli abinin bir fıkrası vardı o geldi aklıma :D

......... biraz sonra benim kırmızı ışıkta geçtiğimi de söyler. diye biten.

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
  7. Mt53

Mt53 Katılımcı

Dün çevirdi beni ehliyetim yanımda yoktu sağolsunlar bişey demeyip saldılar hemen tek sorduğu var ama dimi ehliyet oldu..yalana dolana gerek kalmadı pek..bi keresinde eski araçta eksoz muayenesi yaptırmamıştım..polis çevirmişti..nişanlmda yanımdaydı..polis daha bişey demeden dedim hastaneye geçiyoz acile. bişey yoksa geçeyim. tamam devam et dedi..halbuki yalan hastane hastane yolu üzerinde çevirince aklıma geldi

8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu konuda çifte standart yapıyorlar...

1.Standart; ehliyetiniz var ama yanınızda değil, sisteme girerek sorgulama yapıyorlar ve ehliyet varsa "iyi günler beyefendi" diyerek gönderiyorlar...

2.Standart; ehliyetiniz var ama yanınızda değil, ehliyetsizlikten değil ama belge eksikliğinden yapıştırıyorlar cezayı...

Bence olması gereken 1.Standart.

;)

9. Mt53

Mt53 Katılımcı

Bence de olması gereken 1.si abi.Ama kamu personeli falan olunca bakmadan da salabiliyo kimisi

10. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bu yüzden kurumda 2 kimliğim var biri cüzdanda diğeri ruhsatta..çok faydasını gördüm :)
    o

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    1-2 yıl önce @Mt53 Mehmet ile evden sabah alelacele çıktık sınava gidiyoruz benim arabayla. 6 yıldır geçerken gördüğüm ama bir defa bile durdurulmadığım bir mevkide aksilik olacak ya durdurulduk. Günaydın faslından sonra evraklar istendi ve o an aceleyle çıkarken evden ehliyet kimlik vs unuttuğum aklıma geldi. Durumu detaylı halde anlatmama rağmen ısrarla ikna olmuyor, telefonumda kayıtlı olan ehliyet numaramla sorgu yapınca ehliyetsiz olmadığımı anladı ama illa ceza yazacak ya, eksik evraktan değil kemer takmadığımız için yazdı.

12. Mt53

Mt53 Katılımcı

onu da kemer takmadığımzdan değil..En hafif cezayı yazmak için yazdı güya sağolsunlar

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İş yazmaya kaldı mı mutlaka yazılır ama olması gereken bu değil... Beş parmağın beşi de bir değil...

Trafik polisini ıssız yola sürgün etmişler, ceza yazmadan da gelme demişler... Nöbet bitmek üzere ama gelen giden yok, yaşlı bi amca bisikletiyle polise doğru geliyor, polisin gözü parlıyor, "amca ne yapıyorsun" diye durduruyor...

Ne olacak evladım, Önüme Allah'ımı, arkama Peygamberimi aldım, camiye namaza gidiyorum der... Trafik polisi makbuzu eline alır ve sırıtır;

"Vay bisiklete üç kişi binmek ha, yazdım cezayı şimdi"

:D

14. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Bir anıda ben anlatim bari :) Üniversite yıllarında ev arkadaşım yeni araç aldı daha ilk gün okuldan dönüyoruz ne ehliyet ne kimlik cüzdanı unutmuş sınıfta..arabada 4 kişiyiz.. Radarı gördüm ben ama arkadaş hızlı olunca iş işten geçti tabi..o an laz aklım çalıştı :) arkadaki arkadaşa dedim al eline su şişesini dök kafadan aşağa yüzünü düşür hasta gibi dedim..ağzınada biraz su doldur bekle işaret alınca hafiften püskürt hasta istifra eder gibi dedim nasıl geldiyse o an bu plan aklıma :) neyse tahmin ettiğim gibi durdurdu polis amcalar bizi :) konuşurken dedim polis abi arkadaş çok kötü hastaneye gidiyoruz o sıra bizim arkadaş öyle bir püskürtüp bağırdıki poliste korktu dedi gençler bir araç size eskortluk yapsın yetiştirin bu çocuğu hastaneye :) ne ceza kaldı ne ehliyet ama mecbur hastaneye kadar gittik..teşekkür ettik az bekleyip eve döndük :)

15. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Evet Memo öyleydi dimi,en düşük olsun diye kemer yazdı.
    Haklısın abi yazılacaksa yazılır, İstanbul dönüşü K.Hamam mevkiinde durduruldum sis farların yanıyor diye ceza yazacak aldı kalemi eline, dedim Allah aşkına dışarıya bir bak sis yoksa yaz ses çıkarmayacağım, ki ciddi bir sis var dışarıda. Olsun dedi yoğun bir sis değil sürücülerin gözünü alıyor. Dedim yasak olan bir şey fabrikasyon olarak üretilip piyasaya sürülür mü, sis var ve yakmışım bundan daha doğal ne olabilir dedim, yok diyor yazacağım. O sıra da bir sürü sis farı açık araba geçti, dedim benimle konuşurken kaç tane sis farı açık araba geçti onları neden almadın, bana diyor ki balık tutarken göle oltayı atarsın, hangisini tutacağını bilebilir misin,bir tane takılır, dedim senin adalet anlayışın buysa yaz tamam. Duygusala bağladı bak biz ceza yazmak için gönderildik mecburen yazacağım işimiz bu vs,en düşüğünü yazayım bari deyip yine kemerden yazdı, ki takılıydı kemerim

16. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Göreve gidiyorum :)

17. Mt53

Mt53 Katılımcı

Hedef baskısı napsınlar Olta balık olayı durumu çok güzel anlatıyor zaten

18. Mt53

Mt53 Katılımcı

Valla helal olsun

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Balık ve olta örneği bu işin son noktası zaten... ;)

20. msone26

msone26 Katılımcı

Konuyu hortalatayım.
    Yastan emekliliği yaklaşmış bir abimizin anısı;

Bir arkadaşının Samsunda Cinarlik tarafinda yazliginda oturmuslar mangal rakı felan keyif yapmışlar vakit gec olunca abimiz kalkmak istemis sen beni yola kadar at da Çarşamba otobüslerine bineyim demiş. Binmişler emektar haci murata... (tabi o zamanlarin spor arabasi )
    Ev sahibinin kafa cakır, yola gelmis durmamis istikamet Samsun. Abimiz oglum sal beni burda kafan guzel benimde iyi bu siralar alkolden cok cevirme oluyor ugrasiriz aksam aksam. Yok dinlermi illa misafirini eveni kadar bırakacak tam gaz devam...
    Belediye evlerinin oralara geliyorlar bi bakıyorlar ilerde ekip habire ceviriyo. Ev sahibimiz panik le atmis elini torpidoya habire biseyler ariyor,
    Abimiz; heh aldikmi basimiza isi ugras dur simdi,
    Ev sahibimiz sonunda aradığını buluyo...
    Namaz takkesi. Takiya kafasına guzelce.

Polis el isaretile yavasca durduruyo ev sahibi camı aralayip;
    Buyur yegenim
    Polis;
    Devam et haci abi devam et...

Sayfayı Paylaş