Türkiye'ye Gelmeden Ödüle Doydu

Konum
Bolu-Ş.Urfa
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
#1


Nisan ayında Türkiye’ye gelirken, 9. ödülünü de çantaya attı.

Ülkemizde nisan ayından itibaren satışa sunulacak olan Mazda MX-5, yeni yılın ilk aylarında ödül sayısını dokuza çıkardı. Birkaçı Avrupa’da olmak üzere toplamda dokuz ödüle layık görülen MX-5, aldığı ödül sayısını on beşe çıkarmış oldu.

İşte MX-5’in topladığı ödüller

What Car? dergisi MX-5’i, Audi A3 ve BMW 4 Serisi gibi premium rakipleri arasından Birleşik Krallık’ın en iyi ve 25.000 Avro altında alınabilecek en iyi üstü açılabilir otomobili olarak seçti. Mazda markasının ikonu ayrıca The Sunday Times dergisinin “2016’nın En İyi 100 Otomobili” listesine girerek, Jaguar, Ferrari ve Porsche gibi benzerlerinin arasından iki koltuklu roadster kategorisinin kazananı oldu.
Ayrıca, Almanya’da yayın yapan Auto, Motor & Sports dergisinin ithal üstü açılabilir kategorisinde “2016’nın En İyi Otomobili” okuyucuların seçimi ödülünü aldı. Portekiz merkezli Turbo dergisinin “2015 Yılının En iyi Cabrio Otomobili” ödülüne de layık görülen araç, İspanya’daki motorlu araçları temel alan web siteleri, bloglar ve forumlarda yer alan 800.000 girdiyi inceleyen GEOM Index’te 2015’in birinci sınıf otomobili oldu. Avustralya’da ise MX-5, 25 premium otomobilin (Mazda CX-3 de dahil) yer aldığı incelemede model tarihinde ilk defa 2016 Wheels Yılın Otomobili unvanını kazandı. US News & World Report tarafından “2016 Fiyatına Göre En İyi Spor Otomobil” olarak seçilen otomobil, Kanada’da yayın yapan TSN Motoring TV’nin “2016 Yılının Spor Otomobili” ödülünü de müzesine götürdü.

Son kazanılan ödüller, geçen yılın sonunda firmanın ana vatanında layık görülen iki büyük onurun (2015-16 Japonya Yılın Otomobili ve Japon Otomotiv Onur Listesi’nin 2015-2016 Yılın Otomobili) sonrasında gelirken, İskoçya'nın 2015 Yılın Otomobili yarışmasında "En İyi Üstü Açılabilir Otomobil" ve Avustralya'da Drive dergisinin Yılın Otomobili ödüllerinde bir numaralı üstü açılabilir otomobil ödüllerini aldı.

Geçtiğimiz sonbaharda Avrupa’da satışa sunulan MX-5’te 131 beygir güç ve 160 beygir güç üreten iki benzinli motor seçeneği bulunuyor.

Kaynak : mynet.com
 
Konum
Yalova-Armutlu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
#5
Bunu alacak kişi parcasını düşünmez ki abi

Senin dediğin 10-15 yıl sonra gerçek olur ama
Parçası pahalı olduğundan değil öyle sanıldığı için satılmaz :p

Biz Türkler değer vermesek de Mazda'yı tebrik etmek gerekir, iyi işler çıkarıyor.
 
Üst Alt