Türk Rüzgarı ETCC'de Esecek

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


02-03 Mayıs tarihlerinde Macaristan Hungaroring pistinde koşulacak olan 2015 Avrupa Binek Otomobiller Kupası ilk yarışında, ülkemizi 4 sporcumuz temsil edecek.

Borusan Otomotiv Motorsport, ilk ETCC yarışında Aytaç Biter pilotajında BMW320TC ile TC2T ve İbrahim Okyay pilotajında BMW320si ile TC2 olarak 2 farklı grupta yarışacak. Ülkü Motorsport da bu sezon ilk kez çıkacağı Avrupa arenasında BMW320TC’ler ile TC2T kategorisinde Ümit Ülkü ve Galip Atar pilotajında mücadele edecek.

Sporcularımız, aynı zamanda yarışan pilotların ülkeleri adına puan alarak sonucun belirlendiği Nations Cup’ta Türkiye’yi temsil edecek.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#2
Önümüzdeki günlerde Avrupa Binek Otomobiller Kupası (ETCC) ilk yarışında BMW E90 320 TC’ler ile Hungaroring’te start alacak olan Ümit Ülkü ve Galip Atar ‘ETCC’ öncesi moral depoladı.

Ülkü Motorsport’un 3 kez Türkiye Pist Şampiyonu pilotu Ümit Ülkü ve 2014 TOSFED Pist
Kupası Kategori 2 Birincisi Galip Atar, Hungaroring pistindeki Porsche Central Europe Cup’ın ilk yarışı ile Avrupa sezonu açtı. Türkiye Pist Şampiyonası’nda başarılı sonuçlara imza atan Ülkü Motorsport pilotları, bu sezon Avrupa’daki ilk sınavlarından 2 kupa ile döndü.

TOK Sport teknik desteğinde, Porsche 991 GT3’ler ile mücadele eden sporcularımızdan Ümit Ülkü, her iki yarışta da kategorisinde ikinci olarak podyuma çıkmayı başardı.17 sporcunun start aldığı organizasyonda Galip Atar ise her iki yarışı kategorisinde dördüncü olarak tamamladı.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#3
Borusan Otomotiv Motorsport ve Ülkü Motorsport pilotları Avrupa Binek Otomobiller Kupası ilk yarışında ülkemizi başarı ile temsil ettiler.

Macaristan’ın Hungaroring Pisti’nde 02-03 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen ve kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışta, Aytaç Biter TC2T kategorisinde her iki yarışta da ikinci olarak önemli puanlar kazandı.

TC2T sınıfında yarışan bir diğer Türk pilot Ümit Ülkü, sıralama turlarında ikinci zamanı yaparak ilk ETCC tecrübesine hızlı bir başlangıç yapmış oldu. İlk yarışta yaşanan bir temas sonucu pite girerek zaman kaybeden Ülkü dördüncülüğe gerilerken Galip Atar ise TC2T sınıfında üçüncü sırada finiş gördü. Ümit Ülkü ise ikinci yarışı üçüncü sırada tamamlarken, Galip atar dördüncülükte yer aldı.

TC2 sınıfında mücadele eden bir diğer Türk sporcu İbrahim Okyay ise startla birlikte üst sırlara tırmanarak grup liderliğini ele geçirmeyi başarsa da, yarışı klasmanında 4. sırada bitirdi.

Toshiba, Borusan Lojistik ve Glasurit katkıları ile mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport’un bir sonraki yarışı 22-23 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Monza Pisti’nde düzenlenecek İtalya Endurance Champions Cup’ın ikinci ayağı olacak.

Nachi, Fakir, Arzum ve Shell Atarlar katkıları ile mücadele eden Ülkü Motorsport pilotları Ümit Ülkü ve Galip Atar ise, 06-07 Haziran’da Belçika Zolder pistinde koşulacak olan Porsche Benelux Cup yarışında start alacaklar.
 
Üst Alt