Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ttnet Komedisi

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında domestos tarafından paylaşıldı.

1. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Son bir kaç gündür, internet tarayıcımın sık kullanılanlar menüsündeki bazı adreslere tıkladığımda (her adreste değil) aşağıdaki uyarı metni ekranı kaplıyor ve ben o siteye erişemiyorum, ancak google üzerinden yazıp erişebiliyorum...

Bu durumu 444 0 375 numaraları müşteri hizmetleri hattına sorduğumda verdikleri cevap beni hem güldürdü, hem de iyice sinirlendirdi...

"Beyefendi, o uyarı bilgisayarınızda virüs olduğundan dolayı çıkmakta TTnet ile hiç bir şekilde bağlantısı yoktur"

Peki o zaman durum daha vahim değil mi? Adamlar sizin adınıza virüs uyarısı yapıyor ve sizin bu uyarıdan habereniz mi yok? dedim... 8)

Sessizlikten sonra; yine başa dönüyoruz ve sizin sisteminizde virüs var diyor... İki gün öncesine kadar bir şey yoktu diyorum, "bulaşmıştır" diyor. :boks:

Son bir kez daha soruyorum dedim, bu uyarı sizinle ilgili mi, değil mi? Hayır bizimle ilgili değil dedi... Bende her platformda sizi reklam ederim dedim, yine sessizlik...

::)

2. faroz_52

faroz_52 Aktif

Ttnet deyince sinirim tavan yapıyor...100 Tane hikaye anlatabilirim teknik servis olarak çalıştığım dönemle ilgili reziller tamamen rezil bir kurum...

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ttnet den uzak durmak lazım, illaki bir yerde bir sıkıntı çıkarıyorlar. O uyarı onların kurumuyla alakalı ama ilginç yani.

4. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bende o uyarıyı almak istemiyorum diye aramıştım ama görevli kişiye bunu kabul ettiremedim, bizle ilgisi yok diyor ısrarla... Taahhüdün bitmesine 1 ay kaldı, sanırım vedalaşmak gerekiyor... Aylık 110 lira ödüyorum ki, şu anda benim şartlarda abone olanlara 62 lira fatura gönderiyor uyanıklar...

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Abi ne yapıyosun sen öyle 110 çok para, git smile adsl+süper paket al bari, hem sinema hem cl izle

Superonline var daha, ttnet i geçin abicim.

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Taahhütlü fiyat bu... Neyse az kaldı 15 gün sonra bitiyor...

7. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
  8. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her ocak ayında o iadeyi faturaya yansıttılar Kadir... Çok düşünceliler ya...

9. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Iban ile direk aliniyordu abi fatura muhabbetinden haberim yoktu

10. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Virüs değil buya virüs bir yere yönlendirir bir amacı vardır. Bunda öyle bir şey yok.
    Yinede Antimalware programı ile bir tarat abi istersen.

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sağolasın Oğuzhan... Bu virüs değil, uyarı veya reklam gibi bir şey...

Uyanıklar biz böyle bir reklam veya duyuru yapıyoruz demiyorlar da; sizden kaynaklıdır, virüs bulaşmıştır diye bik bik yapıyorlar... Ben bilmiyor muyum bilgisayarıma neyin hangi şekilde bulaştığını...

Ya kendilerine attığım fırça etkili oldu, ya da "Görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır" klişesi işe yaradı... Durum kendiliğinden düzeldi, olması gereken de buydu zaten...

Bu durumu kendileri çok iyi biliyorlar ama salak ayağına yatmaları beni delirtti...

12. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Geçmiş olsun

13. st4lk3r

st4lk3r Katılımcı

Rezil ötesi bir kurum.

64 tl'ye yalın adsl almıştım 85'ten aşağı fatura gelmedi :D Aradım iptal edin falan dedim bu kez 54 tl sabit fiyat ile 2 yıl daha sözleşme yapalım dediler. İkna kampanyasıymış. Aslında Türckell superonline fiber sistemi olsa bir dakika düşünmezdim ama maalesef yok. Diğer adsl firmalarıda ttnet alt yapısından hizmet veriyor. Bunun için değişsemde sorunlar devam edecek :(
    Al birin vur ötekine, daha öncede başka bir firmanın müşterisiydim. Hepsi aynı...
    Ev alırken önceklerim arasına internet ve ilietişim hizmetleride girdi :D

14. erencarfil

erencarfil Sessiz

[member=9]domestos[/member] Abi bu virüs değil, TTNET müşterilerinin e-posta'larına Ödenmemiş faturanız diye mesaj gönderiliyor. Linke tıkladığında bilgisayara virüs iniyor. Aynı uyarı bana da çıkıyor uyarmak için :)

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Virüs olmadığını bende teee başından beri biliyorum ama müşteri hizmetlerindeki bik bik hatun bilmiyor deli olduğum nokta bu...

Bu bir duyuru ve ben bu duyuruyu almak istemiyorum, daha kötüsü bu duyuru yüzünden istediğim adreslere ya ulaşamıyorum ya da google üzerinden ulaşabiliyorum diyorum... Ama kime??

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Dün kendileri ile yeniden 2 yıllık nikah tazeledik... :)

Memnun muyum? Kesinlikle Hayır ama maalesef yapılacak başka bir şey yok... Turkcell/Superonline ile görüştüm ve telefon dahil; 75 GB Adil Kullanım Kotası ve 8 Mbit hız paketini 59 Liraya verebiliriz dediler...

Ttnet belası ile görüştüğümde; taahhüdü biten müşteriler için özel bir kampanyamız var didiler... ::)

Eyvah yine muza basıp düşeceğim diyen Temel moduna girdim ve dinledim.

100 GB Adil Kullanım kotası, 16 Mbit hız, Tivibu üyeliği (full) ve ev telefonu dahil 59 Liraya beni ikna ettiler... :krrsz:

17. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Sanirim bu sefer muza basmadin Veli abi yedin gibi geliyor bana :2funny:
    Ben de su anda TTNET abonesiyim. Taahhüt yapmadim. Eğer sorun gorursem gidip kestirecegim. Ayni faturayi iciyorum asagi yukarı...

Sayfayı Paylaş