Transit Courier

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ford’un Kocaeli Fabrikası’ndan sonra Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük otomotiv yatırımı ile inşa edilen Yeniköy Fabrikası’nda yılda 110 bin kapasiteyle üretilecek Courier serisi Ford’a hafif ticari pazarında yeni bir segmentin kapılarını açacak. B segmentinde Ford’un ilk ticari modeli olan Courier 2014 yılında yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

Güçlü, yukarı doğru yükselen omuz hattı, ince farları ve yükseğe monteli ayırt edici trapezoid ızgarasıyla Tourneo Courier; gerek iç tasarımı gerekse dış tasarımı bakımından güçlü çizgilerin üstün kalite ve yüksek işçilikle tamamlandığı, Ford’un küresel tasarım dilinin dinamik karakterini ortaya koyuyor.

Kompakt ve şık tasarımı, sınıfında öncü geniş iç hacmi, çevikliği, yakıt tasarrufu ve yüksek güvenlik teknolojileri ile Türk mühendisliğini gururla temsil eden Courier, Tourneo Courier ve Transit Courier Van versiyonlarına sahip. Tourneo Courier’in arkasındaki ikili sürgülü kapı, sınıfının en iyi genişliğini sunarak araca binme kolaylığı yaratırken, katlanabilir 60/40 arka koltuklar mükemmel bir esneklik sağlıyor.

Bütün özellikleriyle yenilenen Tourneo Courier, Ford’un, Fiesta ve B-MAX gibi modellerde de uygulama alanı bulan en yeni küresel küçük araç platformuna dayanıyor. Toplam uzunluğu 4.16 metre olan yeni model, kompakt bir arabanın çevik sürüş özelliğini ve manevra kabiliyetini kendinde toplarken, eşyalar için cömert bir hacim sağlıyor. Akıllı depolama özellikleri, bagaj alanında birden çok yüksekliğe ayarlanabilir paket tepsisini, A4 dokümanları ile küçük laptopların depolanmasına izin veren bir “mega-centre” konsolu ve tepe üstü depolama alanlarıyla sürücü koltuğu altında bir depolama çekmecesini içeriyor. Enstrüman panelinin ortasındaki benzersiz cihaz yuvası;, telefonlar ve seyir sistemleri de dahil olmak üzere mobil cihazları yerleştirme, monte etme ve şarj etme imkanı sunuyor.

Tourneo Courier aynı zamanda Acil Durum Yardım Sistemine sahip Ford SYNC, Ford SYNC AppLink, Arka Görüş Kamerası, Kolay Yakıt Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı ile göğüs kafesi koruyucu hava yastıkları, baş koruyucu perde hava yastıkları, diz hava yastıkları ve ikinci sıra emniyet kemeri uyarıcıları gibi sınıfında öncü bir dizi güvenlik özellikleri de sunacak.

Yüksek verimliliğe sahip dizel ve benzinli motorlar, sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu hedefliyor. Müşteriler 1.5 litrelik 75 PS ve 1.6 litrelik 95 PS TDCi dizel seçenekleri ile 2012’de “Yılın Uluslararası Motor”u seçilen üstün özellikli 100 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru arasında tercih yapabilecek.

Ekli dosyalar

• 32LWZj.jpg
    32LWZj.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 38
  • LdA8zz.jpg
    LdA8zz.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 41

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Çirkin iç ve dış tasarımların toplamına ford denir :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Dış tasarımı daha önceki modellerine nazaran; geniş aile araçlarına benzemiş. İç tasarımda fena değil. Bence başarılı.
Konforunu bilemem ama Peugeot, Reno, Citroen'in bu tarz araçlarından daha sağlam arabadır Ford.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ticari gecmesi biraz garip dacia da hususi bunun ticari olmasi alici konusunda dusuncelere iter

Dinçer

Katılımcı
Tasarımını bilemem ama fordun arabaları kemiklidir kaporta olarak mazdayla kıyaslanmaz bile. oldukça sağlamdır.Ama tasarım kişisel. Ben şahsen seviyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Az once bi AVM çekiliş kuponu aldım. 1 hafta sonra kura var. Kura sonucu bir kisiye bu aractan veriliyor. Piyango bana vurursa herkese benden çay

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu tip arabaların ruhsatına kamyonet yazdığı için, kantar ve radar sıkıntısı hep sırtında olduğu için mecburi kalmadıkça almayı düşünmem. Tasarım göreceli bence çok güzel değil, iç tasarım da öyle, bu tiplerin hepsi birbirinin kopyası gibi zaten

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracın yakıt verileri harika ama ;

Şehir içi 4,7 LT

Şehir Dışı 3,6 LT

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
O zaman değiştiriyorum iddaamı, o verilere yüzde 75 yaklaşsın Venediği de yakarım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elma ile armut toplanmaz Faruk... ;)

hus3yn

Katılımcı
bu araçlardan kullanma fırsatım oldu gayet güzel kullanışlı görüş açısı emsallerine göre ferah bi araç boğmuyor kullanıcıyı, yakıtı tatmin edici düzeyde bence dezavantajı arkasına 3 kişi oturunca aracın arkası baya bi yere oturuyor, emsallerine göre alçak bir araç...

Üst Alt