Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Trafik Anıları

Konu, 'Diğer' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Trafikte başımızdan geçen ilginç olayları bu başlık altında anlatıp yorumlayalım ;) İlk ben başlıyorum.

Geçenlerde Kocaeli'den İstanbul'a gelirken temde orta şeritte gidiyordum, önümdeki kamyonları sollamak için sol şeride geçtim ve sollama esnasında tekrar sağa sinyal verdim, sollama bitince sağa geçeceğimi belirtmek için. O ara arkamdan bir zibidi geldi kırmızı golf çakma zenonlarla sellektör yapıyor, ben sağa sinyal vermemiş olsam istediği kadar sellektör yapsın haklıdır, ama ben müsait anı bekliyorum sağa geçmek için, kamyonların üstüne çıkacak halim yok. Neyse bu sellektöre devam etti, bende biraz hızlanıp sağa doğru geçer gibi yaptım, aynadan da elemanı kesiyorum, tam soluma doğru yaklaşırken birden kırdım direksiyonu önüne, neye uğradığını şaşırdı :D Aynada suratının halini görünce içimin yağları eridi valla ;D Yani öyle saça böyle tarak, adam olsaydı 2 saniye sonra ben zaten sağa geçecektim. Böyle kaşınanları da kaşımak gerekir, yolun ilerleyen bölümlerinde aynadan sürekli onu seyrettim, eleman öyle bir korkmuş ki en sağ şeritten ufak ufak geliyordu Bu da böyle bir anımdır...

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Güzel bir ders olmuş ;D bende çok kızıyorum böyle sabırsızlara.

3. Driver

Driver Sessiz

Valla ıyı ders olmuş benım de oyle bır anım var.Sebebini hatırlayamıyorum,3-4 sene evveldi Kango orta şeritte ben sol şeritte iken üzerime kırdı hesapta beni korkutacak :D yermiyim .. benım kırmam ondan fazla oldu tabi :D bu 3 şeritlik yolda emniyet şeridine kadar girdi mecburen ..Kaşınan çok tabi..

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Özünde doğru, şekilde yanlış hareket olsa da insan bazılarına tahammül edemiyor...

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Gelelim Salı akşamına ;D

Saat 23:30 civarı hatunun direksiyon dersi bitti ve dönüş yolundayız, kasımpaşa ışıklardan hasköy istikametine doğru ilerlerken, orada ki okulun önünde trafik ışığından dolayı yol daralıyordu. Ben normal bir şekilde ilerlerken taksinin biri gelip araya dalmaya çalıştı, baktım üstüme üstüme kırıyor, hiç tereddüt etmeden her şeyi göze alarak direksiyonu direkt olarak vurmak için üstüne sürdüm, aynam baştan başa iki kapısını da simsiyah yaptı ;D Bende herhangi bir problem yoktu, inip niye üstüme sürüyorsun dedi, arabana hasar vermek için deyince biraz afalladı, benim biraz ters birisi olduğumu anlayınca da başladı burada kameralar var ben haklıyım demeye, eğer haklıysan çıkar tutanak tutalım deyince vazgeçti bastı gitti ;D Arabaya binince hatuna da dedim bunun gibilere böyle yapmazsan bu trafikte araba kullanamazsın...

Bu da böyle bir anımdır...

6. Dinçer

Dinçer Katılımcı

Abi şimdi öyle bi konu açmışsınız ki, şimdi ben buraya birkaç cümle edecek olsam forum kurallarını çiğnemiş olurum. Türkiye de araba kullanıp küfürsüz trafik anısı mümkün mü? Mümkünse bile pek nadir!

7. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    60 ile yan yoldan gidiyorum...
    içeriden önüme doğru bir kırmızı kamyonun çıktığını gördüm. Adam bakmadı bile.
    Benim bulunduğum yol iki yönlü ve tek araç sığacak şekilde idi.
    Yani ya kamyona çarpıyorum ya da çarpıyorum çünkü diğer şeritte ters yöne trafik akıyor.
    Acilen çözüm üretmem gerekiyordu...
    Bir anda fikir geldi O0
    Kamyonetin geldiği yola sert bir şekilde kırdım ve yanında durdum. Şükürler olsun ki yaya vs yoktu girdiğim yolda. Çektim el frenini, indim araçtan....
    ....
    ....
    Sonra biri abi abi beni tanımadın mı kendine gel diyor ;)
    Ben döktürürken kendimden geçmişim ora dolmuş meraklı karadeniz uşakları ile.
    Meğer kamyoneti süren bir tanışmış, benim nevrim dönmüş tabi...
    Neyse bağladık olayı, özür vs diledi...
    Giresun da arkadaşlarla takılıyoruz bir telefon geldi...
    -Nerdesin abi sen?
    Ben: Giresundayım hayırdır?
    -Abi Sivil Polis bana 200...bilmem kaç tl ceza yazdı şikayet etmişsin öyle dedi!
    Ben: Bak kardeşim ben seni şikayet etsem orada ederdim. Onu diyen polis i bul konuşalım çözelim olayı. Yalan konuşacak değilim dedim.
    -Abi nasıl para kazandığımı biliyorsun... Eğer şikayet ettinse hakkım helal olmasın...
    Ben : Eğer ettimse adam değilim tamam olmasın dedim...

Olay kapandı... Gerçekten yapmadım böyle bir şey inanın buna...
    Enteresan olan 1 hafta sonra bir araca arkadan çarparak (Ordu da 2010 model Ford taxi) 1200 tl masraf ettim. Sigortayı bozmayıp kendim yaptım aracını adamın.
    Bir anlık telefon dalgınlığı işte. Trafik durmuş. O gün bu gün zaten 10 defa da çalsa bakmam tele abi...

Şimdi ben neden burada vijdanen kendimi suçluyorum anlamış değilim. Yaklaşık olarak arkadaşa yazılan cezanın 5 katı ceza kesti mevla bana ...gibi hissediyorum!!!!

8. reallaz61

reallaz61 Sessiz

Şehiriçi trafik herzaman maceraya meyillidir. Aşırı aman aman denecek kadar kurallara dikkat etmem ama bildiğim 2 kural vardır. 1.si kırmızı ışıkta geçmem, 2.si yaya geçidinde her ne olursa olsun yaya yol vermek. İşte başıma gelen olayların %95'ide burdan geldi. Kırmızıda beklerken daha 3-5 sn kala kornoya basan dingillerden tutunda yaya geçinde sallana sallana kıvırarak geçenlere vurup kırdığım aynalara kadar. Daha birkaç gün öncesine kadar yaşlı, kambur bi amcayı yaya geçidinden karşıya geçirirken korna çalan adamı elimden alan millet gibi. Sorunun temeli biraz anlayış ve karşılıklı saygı. Ama maalesef hepimiz zamanla bunları tüketiyoruz. Sonuna kadar şiddete karşıyım ama insanız, hepimizin çileden çıktığı an oluyo demekki.

9. faroz_52

faroz_52 Aktif

Murat abi haklı olabirsin ama bu direksiyon kırma işi çözüm değil inatlaşıp mevzuyu uzatsaydınız hiçte hoş olmazdı...Bu tür durumlarda araçtan inip haydar a sarılmak daha etkili durdurucan varsa bir derdi konuşarak anlamıyorsa Nush ile uslanmayanı etmeli tektir nush ile uslanmayanın hakkı kötektir... :D

10. faroz_52

faroz_52 Aktif

Benim trafikte en sık başıma gelen arkamdaki aracın beni sollamak için gösterdiği muhteşem çaba solladıktan sonrada aynı istikrarı gösteremeyip dikiz aynamda ufacık kalması...kırmızı ışıkta yeşili beklerken sarı yandığındaki korna sesi inadına kalkış yapmamam o kornayı duyunca....Ben trafikte genelde saygılı davranmaya çalışıyorum...kavşakta bana yeşil yansa dahi döner diğer istikamete bakarım densizin biri hızla geçmeye çalışır diye...Beni sollamaya çalışan olursa rahatça gecmesini sağlarım karşıdan hatalı sollayıp gelen olursa onun sollamayı bitirebilmesini beklerim...bunun gibi daha birçok şey...zaten diğer forumda trafikte mazda farkı adlı konuda da paylaşmıştım böyle bir konu tekrar açmayı düşünüyorum....Ha ben bu kadar duyarlı hareket ederken birileri kasaptan bakkaldan ehliyet alıp trafiği katledince küplere biniyorum...
    Geçen hafta Ordu ya giderken yan yoldan bir bayan aracın burnunu anayola bir soktu bir sol bir sağ bizim hatun çığlık çığlığa :) O an bişey daha farkettim m3 ün direksiyon hassasiyeti ve tepkimesi çok hızlı...
    Can taşıyoruz araçlarımızda o yüzden bizler ne kadar dikkatli davransakta karşı taraf bu hassasiyeti göstermiyor...
    Trafikte altın kuralım...Kendi aracını süreceksin,önündekinide sağın solun ve arkandakinide...Aynalara hakimiyeti ve yola odaklanmayı kesinlikle kesmeyeceksin cep telefonu imiş klima imiş müzik vs bunlar dikkati bozan basit sandığımız hatalar....

11. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Veli'ye katılıyorum ,özünde doğru olsa da (insanoğluyuz ve her gün pişmeye devam ediyoruz)yanlışı yanlış ile düzeltemeyiz.

Otobanda sol şeritte gitmeyi severim ama gözüm hep dikiz aynasındadır ,benden daha hızlı bir araç geliyorsa sakin sakin orta şeride geçerim.

İstanbul'un malum trafiği son senelerde iyice çığrından çıktı ve kimsenin kimseye saygısı kalmadı,
    Yolda giderken yanımdaki araç beni sıkıştırıp önüme geçmek istiyorsa buyursun geçsin

Yanlış anlaşılırsam lütfen beni bağışlayın ama anlatılanlar karşısında biraz dehşete düştüm.Varsın sizi sıkıştırsın ,varsın önünüze kırsın ,varsın sellektör yapsın hiçbirşey için değmez.

Ümraniye tepeüstü yönünde sanayi durağında ışıklarda bekliyoruz ,sol tarafımda küçük bir nakliye kamyonu yolcu tarafında oturan kişi aniden kapıyı açıverdi ve aradan geçen bir pizzacı motoru neredeyse düşüyordu.
    Tartıştılar ,şoför indi falan olay tatlıya bağlandı gibi oldu.Motosiklet 20 metre kadar ileri gidip motorunu yolun ortasında durdurup bagajından kasap bıçağı dediğimiz kocaman bir bıçağı sallamaya başladı.

Ben sağdan Akdeniz caddesinden aşağıya devam ettim ,ne oldu ne bitti bilmiyorum ama o görüntüyü hiçbir zaman unutmam.

Benim ve eşim için bu tür durumlarda tek doğru vardır;
    Ya hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edersin ya da araçtan aşağıya indiğinde olması gerekeni SONUNA kadar yaparsın.Bu konuda gözümüz karadır ve o yüzden her zaman La Havle der yolumuza devam ederiz.

Bir hatam olduysa affola.

12. faroz_52

faroz_52 Aktif

Hata yok abi aynen dediğin gibi olmak gerek aile sahibiyiz kaybedecek çok şeyimiz var sorumsuz davranamayız sabır şart fakat hepimiz farklı karakterlere sahibiz sabrında bir sınırı var...Allah sabır vere...Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın ne diyelim...Dualarımız bize kalkan olur belkide...

13. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Sollamalarda her zaman yaptigim biseydir
    Onumdeki aracin sol tarafina gectigimde biri hemen dibime girerse selloktere baslarsa solladigim araci gecmem yavasa yavaslar ciktigim aracin arkasina tekrar gecer arkamdaki beni gecince dibine girer selloktore baslarim (tabi bu astina ile gecerlidi)

14. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Akdeniz cad. cok takilirdim petrolde onceden kendin yika makineleri vardi cok zevkli oluyordu integra ile ambulansin drag yapisina sahit olmustum simdi bide asfalt yenilendi tadinda yenmez.

15. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Geçenlerde çevre yolundan sakin bir şekilde trafik kurallarına uyarak gidiyorum yaklaşık 500 mt uzaktaki ışık kırmızı yandı bende vitesi boşa alıp yavaşlamaya başladım arkamdan focus şirket aracı kullanan bir şahıs sellektör yapıp sağladı sonra önüme kırıp ışıklarda beklemeye başladı bende sellektör atıp napıyorsun işareti yaptım oda hadi be gibisinden bir işaretle cevap verdi bende kafamı sallayıp ışığın yanmasını bekledim tabi bir sonraki ışığa kadar benim yapacağın şeyi tahmin etti allah ne verdiyse basıyor şahsiyet , bende mazdanın bunun altında kalmayacağını bilerek sağlayıp önüne geçtim kırmızı ışıkta , arkamdaki adam dalga geçerek bravo çok güzel yaptın hareketi yapıyor bende aynen aynen işareti yaptım nasıl güzel oluyormuş dimi gibisinden adamla çok güzel dikizlerden anlaştık el kol işaretleri ile mazdanın seriliğinide birkez daha tescillemiş oldum

Tapatalk

16. faroz_52

faroz_52 Aktif

Micheal Schumaher yollarda :)

17. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Yaptıktan sonra pişman oluyorum çocuğu , eşimi düşünüp keşke yapmasaydım ya kaza yapsaydım diye düşünüyorum ama dingil sürücülere karşı kan beynime sıçrıyor hem suçlu hem güçlü olmalarına katlanamıyorum , yinede yapmamak en iyisi ....

Tapatalk

18. faroz_52

faroz_52 Aktif

Evet ailemiz bizleri frenlemeli yoksa mazdayada güveniyoruz kendimizede bulaşmamak en iyisi :)

19. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Kim olduğunu bilmediğim ama eşimle beraber inat ve umursamazlığından dolayı takdir ettiğimiz kişidir kendisi..

Yaklaşık 2 yıl önce Adapazarı dönüşü dilovası virajını geçtik rampaya tırmanıyoruz sağ ve orta şeritte kamyon ve otobüsler biz sol şeritte önümüzde Peugeot 407 önünde bmw 320 önünde koltuk naylonları duran Chery 41 plaka.
    Rampa ortalarında malum araç gitmez bmw sinirden kudurur tampona yapışır 407 bmw nin tamponunda.
    Ben bir ara boşluk bulup orta şeride girdim yandan hepsine bakıyorum ,adam arabayı yeni almış hırs inat ve inanılmaz sabır ile rampa bitimine kadar o iki araç ve arkasında birikenlere yol vermedi...

20. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Böyle tipler en gıcık olduğum tiplerdir, sinir katsayımı anında yükseltir

Sayfayı Paylaş