Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toyota 'Yapay Zeka'ya 1 Milyar Dolar Ayırdı

Konu, 'Gündem' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Japon otomotiv şirketi Toyota, yapay zeka ve robotik çalışmalar yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu. Şirket, 5 yılda 1 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.

  Japon otomotiv şirketi Toyota, yapay zeka ve robotik çalışmalar konusunda 1 milyar dolar yatırım yapmak üzere ABD'nin Silikon Vadisi'nde araştırma şirketi kurdu.

  Kaliforniya'nın kuzeyindeki Silikon Vadisi'nde "Toyota Research Institute" (Toyota Araştırma Enstitüsü) adıyla kurulan şirket, 5 yılda 1 milyar dolar tutarında yatırım yapacak.

  Toyota Motor Başkanı Akio Toyoda, yaptığı açıklamada, 2016 Ocak ayından itibaren Palo Alto'da Stanford Üniversitesi yakınında 200 çalışanlı bir araştırma şirketi kuracaklarını bildirdi.

  Bu amaçla DARPA Robotics Challenge’den Gill Pratt’ı yeni çalışmanın başına getiren Toyota'nın, Stanford Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology'den (MIT) yüksek düzey mühendisler dahil yaklaşık 200 kişiyi işe alacağı belirtildi.

  Pratt, daha önce ABD Savunma Bakanlığı'na bağlı İleri Araştırma Projeleri Ajansı program müdürlüğü görevinde bulunuyordu.

  Otomatik bir otomobil üretmek için kullanılacak araştırma enstitüsünün otomatik fren gibi sürücülere kazalardan kaçınma konusunda yardımcı olabilecek teknolojilere odaklanacağı açıklandı.

  SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  Oğuzhan ve Güneş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş