Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toyota Türkiye,Vites Büyütüyor

Konu, 'Toyota' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, yeni yatırım fırsatları ve yeni projeler ile şirketin büyümesi ve gelişimi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

  Üretimde 20.yıl vesilesiyle geçtiğimiz Ekim ayında yapılan basın açıklamasının ardından, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, fabrikanın model, tevsi ve modernizasyon yatırımı için 1 milyar 110 milyon liralık yatırım teşvik belgesi aldı. Teşvik kapsamında Toyota’nın yıllık üretim kapasitesi 250 bin adete yükselecek.

  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer yaptığı açıklamada öncelikli hedeflerinin çok daha yüksek kapasite ile üretim yapmak, yeni ve farklı modelleri de Türkiye fabrikasında üreterek, yakın bir zamanda yeniden Türkiye’nin ihracat şampiyonu olmak olduğunu belirtti.

  Geçtiğimiz Ekim ayında Toyota Avrupa Başkanı Bay Didier Leroy’un “Türkiye’nin uzun vadeli ekonomik büyüme potansiyeline sahip olduğuna kuvvetle inanıyor ve Sakarya’daki fabrikamızın çalışanlarının yeteneklerine güveniyorum. Bu tesisin yüksek rekabetçiliğine güvenerek, yakın bir gelecekte TMMT’nin üretimini arttırmasına yönelik bir karar aldık ve bunun tam olarak nasıl şekilleneceğine dair çalışmaları halen yürütüyoruz” sözlerini hatırlatarak, fabrikanın üretim hacminde ve yatırımlarında artış kararı alındığını ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin bir hamle yapacağını daha önce kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatan Özer, 2015 yılında bu kararlar doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Özer “Üretim kalitemiz, verimli ve rekabetçi oluşumuz, Toyota'nın Türkiye'de yeni yatırım yapma kararı almasını sağladı. Bu yatırımla yeni iş fırsatları da yaratacağız. Yeni pazarlara açılıp, şirketimizin ve ülkemizin rekabetçiliğini arttıracağız” dedi. Türkiye’nin ihracat liderleri arasında yer alan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş, üretim ve ihracat faaliyetlerini büyüterek sürdürmek için çaba göstermeye devam edecek.

  İhracatı artıran unsurların mevcut yatırımların büyümesiyle mümkün olacağına dikkat çeken Özer şunları belirtti: “Toyota; güçlü üretim alt yapısı, pazarın farklı segmentlerinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun özellikteki modelleri ve yüksek Ar-Ge gücü ile küresel talep trendlerini büyüme ve rekabet avantajına çevirmeye devam edecek. Toyota'nın küresel gücünün önemli bir parçası olan Sakarya’daki üretim tesisimiz de bu gücün önemli aktörlerinden biri olmayı sürdürecektir.”

  2014 yılının plan ve beklentilerine uygun sonuçlandığını söyleyen Özer “Türkiye’nin ihracat liderleri arasında yer alıyoruz. 2014 yılı sonunda 131 bin adet otomobil ürettik, bunun yüzde 85’ini dünyanın 50’den fazla ülkesine ihraç ederek yaklaşık 2 milyar dolarlık ihracat hedefimize ulaştık.” dedi.
   
 2. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  Allah gözünüzü doyursun Toyota diyorum :)
   
 3. aliparlar1983

  aliparlar1983 Aktif

  Şehir:
  Afyon
  Mazda ve Vw Türkiye'ye gelir mi acaba?
   
 4. Oğuzhan

  Oğuzhan Aktif Yetkili Kişi Administrator

  Şehir:
  Aydın
  Mazda gelmezde Vw gelebilir abi mümkündür :)
   
 5. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Aynı düşüncedeyim
   
 6. aliparlar1983

  aliparlar1983 Aktif

  Şehir:
  Afyon
  Vw Man firmasının üretiminin yapıldığını ve bu yatırımın yeterli olduğunu belirtmişti bir ara..
  Sanırım onlarda gelmeyecek..
   
 7. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Hımm olabilir tabi ama gelişen dünya düzeninin neyi getireceği belli olmaz.
   
 8. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Vw'e hiç belli olmaz. Türkiye gibi bir pazarı kapmışlar iyide satıyorlar, eğer ciddi bir yatırım planı yaparlarsa bu konuyu gündemlerine alabilirler yada almışlardır bile.
   

Sayfayı Paylaş