Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Toyota C-HR

Konu, 'Toyota' kısmında ezmocesteri tarafından paylaşıldı.

1. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İlk yerli SUV Toyota C-HR görücüye çıkıyor

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, hibrit motor teknolojisi ile donatılan yeni C-HR konsepti, Toyota'nın bu segmente yönelik ilk ipuçlarını taşıyacak.

Elmas yapısını andıran tasarımıyla segmentini yeni bir tema ile tanıştıracak olan Toyota C-HR konseptinin ön tasarımı, Toyota'nın "Keskin Bakış" ve "Öncelikli" kimliğinin gelişimini temsil etmenin yanı sıra gelecekteki Toyota araçlarının yeni tasarım anlayışının da ilk ipuçlarını verecek.

TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK
    Japon otomotiv devi Toyota, Türkiye'deki tesisleriyle yeni bir sınıfta rekabete girmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 150 milyon Euro'luk yatırımla geçtiğimiz yıl Verso'nun ardından Corolla modelini yeniden Adapazarı fabrikasında üretmeye başlayan Toyota, şimdi de kompakt SUV sınıfında bir aracın imalatına geçmeye hazırlanıyor. Toyota'nın Adapazarı'nda Verso ve Corolla modellerinden sonra üreteceği bu üçüncü modelin öncü versiyonu Ekim ayında kapılarını açacak Uluslararası Paris Otomobil Fuarı'nda vitrine çıkacak. Şirketin üretmeyi planladığı model, ekonomik krizde yeni trend olan kompakt crossover (SUV) olacak.

domestos ve grafff bunu beğendi.
  2. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    Cukumtrak bir şey olmuş. Ön tarafta basık bir Fluence görüntüsü var.

3. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Tasarım olarak japon ruhunu kaybetmiş gibi.Fransız ile italyan kırması bir tasarım olmuş:)

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Haberde "ilk yerli SUV" denilmiş zaten... Tabi yersen... ;D

5. msone26

msone26 Katılımcı

RC arabalara benziyor.

6. synchronic

synchronic Sessiz

Araç Markası:
    2015-Mazda 3 power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    image.jpeg
    Sonuna kadar katılıyorum. Yakın Zaman'da Toyota Sakarya'daki fabrikasında chr adlı crossover bir araç çıkartıyor. Merakla bekliyorum ilk defa suv a giriyorlar. Nasıl bir politika izleyecekler acaba

Toyota'nın Türkiye'de üreteceği yeni crossover modeli 2016 Toyota C-HR, TNGA platformu üzerinde geliştirdi.
    Dış tasarımı ile oldukça dikkat çekici bir model olan 2016 Toyota C-HR, kaputunun altında da yenilik ile geliyor.1.8 litrelik benzinli motorun yanında elektrikli bir motora da sahip olacak 2016 Toyota C-HR,bu motorlar ile toplamda 122 beygir güç üretecek ve 90 gr/km'den daha az CO2 emisyon değerine sahip olacak.
    Türkiye'de ise 115 beygirlil 1.2 litrelik motor ve 6 ileri manuel vites ile gelmesini beklediğimiz 2016 Toyota C-HR, 1.4 litrelik ve 1.6 litrelik dizel üniteler ile de Türkiye pazarına sunulabilir.
    2016 Toyota C-HR Türkiye fiyatı henüz açıklanmasa da ortalama 80 bin civarlarından başlayacağını tahmin ediyoruz. Türkiye'de suv pazarının 70 bin TL'den başladığını düşünürsek, Toyota gibi bir markanın C-HR modelinin fiyatı 80.000 - 85.000 TL civarlarından satışa sunulacak diyebiliriz.

Son düzenleme: 16 Eylül 2016
    refik varol ve domestos bunu beğendi.
  7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bu fiyat aralığında olursa peynir ekmek misali olur gibi

süleyman46 bunu beğendi.
  8. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    4 kapılı olaydı iyiydi ama...

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Aynen katılıyorum. İki kapı ile bu proje ölü doğar... Bizde sw ve iki kapı kültürü yok maalesef.

10. synchronic

synchronic Sessiz

Araç Markası:
    2015-Mazda 3 power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    4 kapı zaten arkadaşlar. Arka kapı kolları clio daki gibi

domestos bunu beğendi.
  11. synchronic

synchronic Sessiz

Araç Markası:
    2015-Mazda 3 power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    image.jpeg image.jpeg

Holydao, grafff ve domestos bunu beğendi.
  12. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Arka tarafı havalı olmuş. Ama ön taraf gerçekten reno tasarımı gibi duruyor.

13. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Ya bu arabayı hep "crossover coupe" diye tanıtmışlardı, ordan beridir coupe olduğundan önyargılıydım. Demek ki yanlış anlamışım...

domestos bunu beğendi.
  14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mavi olan araç zaten tek kapı... :)

Holydao bunu beğendi.
  15. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Kafayı yicem
    Dogru mu biliyomusum yani?
    Her iki kasa da mevcut o zaman di mi?

domestos bunu beğendi.
  16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Contayı zorlamaya gerek yok, zaten alt tarafı Toyota... :) Mavi olan araç konsept olabilir, hem dört hem iki kapılı üretiliyor olabilir ama bizde iki kapılı olanı zor satar.

Holydao bunu beğendi.
  17. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Toyota'nin yeni kasalar umut vaadediyo gibi, corolla ve auris de makyajdan sonra gozume takiliyor sagda solda gordukce... Gerci yakin cevremde auris'e minibus gibi diyenler oldugundan cekiniyorum begenimi dile getirmeye ama olsun

domestos bunu beğendi.
  18. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Öndeki o bıyık tasarımı olduğu sürece bana ters... :) Genel anlamda zaten ters. Yani hepten ters... :)

universitely76 ve Holydao bunu beğendi.
  19. Holydao

Holydao Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı HB
    Saygi duyarim
    Bu yaklasim beni mazda sahibi yapan zaten, iyi ki de oyle olmus.

domestos bunu beğendi.
  20. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Auris'e minibüs diyenlerin altında ne var acaba merak ettim. Piyasadaki çoğu kağıttan daha kaliteli bir araba. Trim sesleri olabilir ama sağlamlığı ve güvenilirliğini azaltamaz. Dizelinin ekonomikliği de cabası. Herşeyden önce Toyota dizelinde otomatik şanzımanı kaç yıldır kullanıyor, bu bile yeterli. Ha şimdi MMT'ye b.k atacaklar çıkacaktır, sen şanzımanın kalibrasyonunu yaptırmazsan, tam otomatik şanzımanmış gibi sürersen, MMT'yi kullanmasını bilmezsen bu şanzıman çok kötü dersin. DGS bile saçmalayabiliyorken MMT'nin bazı kullanıcılarının altında saçmalaması da normal. Düz yolda düzgün yürüyemeyen insanların araba kullandığı bir ülkeyiz sonuçta. Benim kuzenin eşi kullanıyor ve en ufak sarsıntı bile hissetmiyorum o kullanırken.

Tasarımını sevmezsin eyvallah, kimi bıyığı sevmez, kimi gülen yüzü. Tasarım göreceli kavramlardır.

C-HR konusunda Mazda CX-3 ile aynı klasmanda. Arkası çok dar CX-3 gibi, bagajı da B sınıfı kadar hacme sahip. Dış görünüşünü kimi çok severken ben arkasının tipsizliğini hiç sevemedim, ön tasarımı beğendim sayılır ama.

domestos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş