Toyota 1.43 Milyon Otomobili Geri Çağırdı

Murat

Kıdemli Üye
Konum
Beyoğlu - İstanbul
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
#1
Japon otomobil devi, dünya genelinde 1.43 milyon hibrid otomobili geri çağırdı. Hava yastıklarındaki hata nedeniyle geri çağrılan otomobiller arasında Prius ve Lexus CT200h modellerin de bulunduğu bildirildi. Toyota’nın geri çağırma kararının 2010-2012 arasında üretilen otomobilleri kapsadığı öğrenildi.

TOYOTA HATANIN SEBEBİNİ AÇIKLADI

Toyota’dan yapılan açıklamada, hava yastığının gaz jeneratörünün kaynağında çatlak olabileceği, bunun da hava yastığının kısmen açılmasına ve jeneratörün aracın içine girme ihtimali oluşturduğu kaydedildi.
Şu ana kadar söz konusu hata nedeniyle herhangi bir yaralanma olayı yaşanmadığına dikkat çekilirken, geri çağrılan otomobillerin 141 bininin Avrupa, 482 bininin ise ABD’de olduğu öğrenildi.
Toyota, geçtiğimiz yıl da Takata tarafından üretilen problemli hava yastığı nedeniyle milyonlarca aracı geri çağırmıştı.

Totoya 1.43 milyon otomobili geri çağırdı
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#5
Geri çağırma = Toyota
Geri çağırma kötü bir şey degil elbette ama artık özdeşleşmiş gibi Toyota ile, sürekli bir hata
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#6
Konum
Yalova-Armutlu
Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
#7
Olsun yahu teknolojilerinde mevcut bir hata olmadığı için diğer markalardaki gibi bir geri çağırmadan bahsedemeyiz burada. Ayrıca şu ana kadar bir sorun görülmemesine rağmen örümceğe bile çözüm bulmaya çalışan bir firma olması da yine takdire şayan bir hareket olmuş..

Ama Sezar'ın kılıcını da sallamak gerekirse; ah şu kapı yalıtımına biraz daha önem verseler ne olurdu yani. Duyun sesimizi Japan kardeşler, şu kapı sesine bir tokluk verin de millet VW'e gittiği kadar Mazda'ya da uğrasın :)
 
Üst Alt