Mazda 3 BL (2009-13) Torpido İçi USB Aparatı Ekleme

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Torpido içinde tuttuğum, atıl durumda olan ucuz tableti sadece müzik çalmak amacıyla kullanıyorum. Onun usb kablosu da vites kolu önündeki çakmaklık yuvasına taktığım usb aparatıyla kullanıyordum. Fakat bu görüntü beni rahatsız ediyordu. Bu nedenle aşağıdaki linkteki ürünü almıştım.

Tahmini Teslimat Zamanı

1.JPG

Daha önceden de aldığım sigorta çoklayıcı vardı.

Tahmini Teslimat Zamanı

2.JPG

Torpido içinde bir yere değmeyecek şekilde yerini ayarladık @ediz07 hocayla ve onun matkap takımı ve park sensörü delme aparatıyla deliğimizi açtık. Haliyle küçük kaldı. Matkapı eğik tutarak yuvayı dikkatlice genişlettik ve ardından matkap ucuyla ince ayarı yaptık, çapakları aldık. USB aparatı sıkı geçme şekilde yuvaya sokulup arkasındaki döndürmeli tutacağıyla tutturduk.

Daha sonra uzunca bir kabloyu bu USB aparatının ayaklarına bağlayıp orta konsolun ayak ucundaki plastik parçaları çıkarıp kabloyu yolcu ayak ucundan sürücü tarafına aldım. Daha sonra direksiyon altındaki demir parçaya kabloyu sararak sabitledim ve sigorta kutusuna kadar getirdim.
Artı kabloyu daha önce almış olduğum midi sigorta ayıracı ile aldım. OUTLET sigortasına bağladım.
Siyah kabloyu da oralarda bulduğum metal kaportaya bağlı bir vidayı hafifçe söküp kabloyu doladım ve vidayı sıktım.

25564670_10156003899513256_2034590470_n.jpg
25589904_10156003899598256_2122340458_n.jpg
25590236_10156003899483256_616402226_o.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ellerine sağlık hocam, güzel çalışma olmuş, linklerin ölme ihtimaline karşı ekran görüntülerini linklerin altına ekledim. :)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Hocam emeğine sağlık. Bu aparatın çapı kaç mm biliyor musunuz?

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Elinize saglik.
Benim de arac kamerasi icin torpido icine cakmaklik cekme niyetim var. Simdilik nasil yapildigini arastiriyorum.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Elinize saglik.
Benim de arac kamerasi icin torpido icine cakmaklik cekme niyetim var. Simdilik nasil yapildigini arastiriyorum.

Araç kamerası ve torpido içi ne alaka onu anlamadım.
direksiyon solundaki sigorta kutusundan benim kullandığım gibi bir sigorta çoklayıcı ile kabloyu alıp A sütunundan çıkartıp camla tavan döşemesi arasında kalan kabloyu döşeme içine ittire ittire araç içi kameraya kadar getirilebilir.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Araç kamerası ve torpido içi ne alaka onu anlamadım.
direksiyon solundaki sigorta kutusundan benim kullandığım gibi bir sigorta çoklayıcı ile kabloyu alıp A sütunundan çıkartıp camla tavan döşemesi arasında kalan kabloyu döşeme içine ittire ittire araç içi kameraya kadar getirilebilir.
Kabloyu doseme icine sokmayi dusunmuyorum. Sarkma, kirilma gibi seyler olmasindan endise ediyorum.
Elektrikci bir tanidigim, emin olmamakla birlikte sigorta kutusuna baglantinin sorun cikarabilecegini soylemisti. O yuzden dogal yollarla yapayim diye dusunuyordum. Incelemem icin, nasil yaptiginizi anlatan bir konunuz var mi?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kabloyu doseme icine sokmayi dusunmuyorum. Sarkma, kirilma gibi seyler olmasindan endise ediyorum.
Elektrikci bir tanidigim, emin olmamakla birlikte sigorta kutusuna baglantinin sorun cikarabilecegini soylemisti. O yuzden dogal yollarla yapayim diye dusunuyordum. Incelemem icin, nasil yaptiginizi anlatan bir konunuz var mi?

Çakmaklık içindeki voltaj regülatörünü kullanacaksınız tabi. Onun çakmaklık ucu ve kenarındaki bağlantılarını sigortadaki artı ve şasideki eksiye bağlayacaksınızi. Eğer 5 v a düşürmezse kamera yanar.
Kamera geldiğinde çakmaklığa giren kısmını sökün anlarsınız zaten. Döşeme ile cam arasında mesafe var kablo rahat giriyor. Sarkma kırma yapmak için insan üstü davranmak lazım.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Çakmaklık içindeki voltaj regülatörünü kullanacaksınız tabi. Onun çakmaklık ucu ve kenarındaki bağlantılarını sigortadaki artı ve şasideki eksiye bağlayacaksınızi. Eğer 5 v a düşürmezse kamera yanar.
Kamera geldiğinde çakmaklığa giren kısmını sökün anlarsınız zaten. Döşeme ile cam arasında mesafe var kablo rahat giriyor. Sarkma kırma yapmak için insan üstü davranmak lazım.
Bataryasiz A118 kameram var zaten.
Ben elektronikten pek anlamadigim icin yazdiklarinizi pek anlamadim :) Ama bir oto elektrikci anlar herhalde. Yarin bir gotureyim o halde. Yardim icin tesekkurler.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Sağolun abiler.
Aynen Murat abi, hem torpido içinde fazla usb den de zarar gelmez.

Üst Alt