Theophilus Chin'den Audi RS3 Avant

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Ünlü tasarımcı Theophilus Chin yeni nesil Audi RS3 Avant için yaptığı çalışmaları gözler önüne serdi. Tasarımında RS2 Avant’ dan esintilere yer veren tasarımcının dijital imkanlardan faydalandığı kesin. Hali hazırda satışta bulunan RS3 Sportback ve yakın bir tarihte ABD’ de satışa sunulacak RS3 Sedan’ ın daha üstünde yer alacağı tahmin edilen model adeta Theophilus Chin’ in ellerinde canlanmış.

RS2′ nin büyüğü yerine daha şimdiden mini RS4 Avant damgası yiyen yeni modelin potansiyeli yüksek. Bu potansiyelde kaputun altında yatan 2.5 litrelik turbo beslemeli 5 silindirli canavarın payı büyük. Daha güç verilerine bakılmadan performanslı bir station wagon olacağı manidar gibi gözüken model 367 beygir ve 465 Nm torkla bunu adeta kanıtlıyor.

Boyutlarının büyümesi biraz ağırlığını arttırsada bu sadece bir kaç salisesine mal oluyor. Ancak yinede yavaş kalmayan model bu güç değerleriyle 0’dan 100 km hıza çıkabilmek için 4.8 saniyeye ihtiyaç duyuyor. En üst hız olarak 250 km/s ‘ de kalan model opsiyonel olarak 280 km/s hız limiti seçeneğiyle sipariş edilebiliyor.

 
Üst Alt