Tesla Türkiye Çalışmalara Başlıyor

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Tesla, Türkiye operasyonu için ‘Regional Delivery Manager’ ve ‘Service Manager’ ünvanlarıyla çalışan arayışlarını da resmi olarak başlattı.

BQZvyF.jpg

Tesla’nın Türkiye operasyonu için arayışlara başladığı ‘Regional Delivery Manager’ pozisyonu, şirketin Türkiye’deki tüm dağıtım ve tedariğinden sorumlu olacak. Bunun dışında yurtdışındaki diğer Tesla merkezleriyle de ilişki içinde olacak olan bu pozisyon, sonrasında kendi ekibini de kuracak.

Diğer yandan Tesla, ‘Service Manager‘ pozisyonuyla da müşteri ilişkilerini de emanet edeceği ve şirketin ilk fiziksel varlıklarından sorumlu olacak kişiyi arıyor. Şimdilik Türkiye merkezli iki tane iş ilanı yayınlayan şirket, bu pozisyonların detaylarındaysa Tesla bünyesinde çalışacak başka kişilerden de bahsediyor.

selmazda

Katılımcı
Türkiyeye gelen Tesla S modelden resimler. Beka otomotiv getirmiş. Mazda-Subaru bayisi.

CD27F7EC28976C585857052BAE0056D5.jpg

8DD3ABDC66CF5BE29C03520FCF3531F8.jpg

F977F218E603B1355D0135A59CBA6D49.jpg

D6FB55E66E4E7FD2CCC2DCBE2C5A33C8.jpg

96A68AD769D805C5618BB7AD6BBEE0CF.jpg&t=82564047&size=1&bound=&border=0&resolution=0&overrides=240

ImageThumbnail2.aspx

96A68AD769D805C5618BB7AD6BBEE0CF.jpg

Tesla Model S sadece elektrikli pil 85kwh Mak güç 350kw 0-100 4,4sn Mak hız 210km Fiyat min 93.000€ mak. 135.000€

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İyi arayışlar olsun... Kerim haber için teşekkürler. :)

selmazda

Katılımcı
Tesla'nın vermiş olduğu iş ilanından da anlaşılacağı gibi, Teslada distribütör veya bayi teşkilatı olmuyor. Arabaları direk kendisi satıyor!

İstanbulda açacakları merkezden arabaları direk müşterilerine teslim edecekler.

Dolayısıyla bayi karı, distribütör karı filan olmayacağı için fiyat mümkün olduğu kadar aşağıya düşecek. 2 yılda bir bakım. Vergisi çok düşük. Daha ne olsun?

Önümüzdeki yıllarda çıkacak olan yeni model 3 modeliyle 30 bin dolar civarındaki fiyatıyla herkesin alabileceği seviyede olacak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aradaki farkı birileri yine şişirecektir elbet... Dolaylı vergi cenneti burası. Dövletimiz bize bahmiyir... :p

selmazda

Katılımcı
Haritaya göre 2015'de Tesla İstanbula geliyor ve ilk Suparcharger şarj istasyonu İstanbulda açılacak. İlk İstasyon Edirnede görünüyor.

Daha sonra 2016 yılında Bursa, Balıkesir, İzmir, Muğla, Antalya, Konya, Bolu ve Ankarada suparcharger'lar açılacak ve satışlar başlayacak.

attachment.php

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ben para biriktireyim, o parayı biriktirene kadar Her ilde şarj istasyonu olur o zamana kadar

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şu anda Teslanın sitesi üzerinden form doldurabiliyorsun. Formdaki bilgileri girerek adres veriyorsun burada da şarj istasyonu istiyorum diye ama Tesla aracınızın modelini yazın diyor :D Olmayan modeli nasıl yazacaz..Şimdiden kapıya koyduraydık iyiydi..Teslası olanlara hizmet eder, para kazanırdık :egy:
Ben para biriktireyim, o parayı biriktirene kadar Her ilde şarj istasyonu olur o zamana kadar

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Şu anda Teslanın sitesi üzerinden form doldurabiliyorsun. Formdaki bilgileri girerek adres veriyorsun burada da şarj istasyonu istiyorum diye ama Tesla aracınızın modelini yazın diyor :D Olmayan modeli nasıl yazacaz..Şimdiden kapıya koyduraydık iyiydi..Teslası olanlara hizmet eder, para kazanırdık :egy:
Düşündüğün şeye bak, şimdiki aracının modeline Mazda 3 yazacağız

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Adamlar işi biliyor, her şartta önce Tesla'yı alacaksın diyorlar yani... Yoksa Tesla'sı olmayana Tıslamak yok... :p

selmazda

Katılımcı

Araç sahibi olmanız gerekmez. Türkiyede haritada belirtilen illerde Supercharger istasyonu için uygun yer teklif edebilirsiniz.

Daha çok şehirlerarası yollarda açılacakmış, uzun yolculuklar için. Günlük kullanım, şehiriçi için değil yani, Şehiriçi bir şekilde halledilebilir. Tabi ileride şehiriçlerine de koyarlar.

Şehirlerarası yoğun yollarda, alışveriş, Restorant, WC, Otel gibi imkanların yakınında olması tercih ediliyor.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Type of Contract kısmında Resmi Kamu Yetkilisi, Tesla Sahibi gibi seçenekler var. Türkiye gibi bir yerde henüz hiç Tesla yokken ve sizde Tesla sahibi değilken adamlar bu yatırımı gelip bizim istediğimiz adrese kapının önüne koyarlar mı zannediyorsunuz?

Bu form Türkiye için bu şekilde işlemez. Onlar zaten stratejik konumları belirlemişlerdir. Öncelik oralarda olur. Mesela İstanbul-Ankara arası veya İstanbul-İzmir yada Ankara-Antalya gibi. Benim söylemek istediğim buydu, yoksa her türlü bir seçenek seçer yazarsınız ama dikkate alacaklarını sanmıyorum yukarıda söylediğim sebeplerden ötürü. Bu formun işlemesi önce Tesla'nın Türkiyeye gelip yeterli geliri elde ettikten sonra olur önce TR pazarında ben ne durumdayım, bana ne getirisi olduya bakar.
Araç sahibi olmanız gerekmez. Türkiyede haritada belirtilen illerde Supercharger istasyonu için uygun yer teklif edebilirsiniz.

Daha çok şehirlerarası yollarda açılacakmış, uzun yolculuklar için. Günlük kullanım, şehiriçi için değil yani, Şehiriçi bir şekilde halledilebilir. Tabi ileride şehiriçlerine de koyarlar.

Şehirlerarası yoğun yollarda, alışveriş, Restorant, WC, Otel gibi imkanların yakınında olması tercih ediliyor.

selmazda

Katılımcı
Yanlış anlama olmuş. Her yere açılacak diye bir şey yok. Belirlenen güzergahlarda, şehirlerarası yollarda iki şehir mesafesinin orta yerlerine kurulacak. Firmanın Türkiye sorumlusu karar verecektir buna heralde.

Benim demek istediğim siz de buna katkı yapabilir çok uygun gördüğünüz bir yeri teklif edebilirsiniz. Olay bu. Kabul edilir, edilmez ayrı bir şey. Form çok önemli değil. O zaten dediğiniz gibi Teslanın şu an satıldığı yerler için.

Türkiyedeki belirtilen istasyonlar satışlar başlamadan açılacak!

Tesla firması müşterilerle iletişimi çok güçlü bir firma, halka çok açıklar. Telefonla aradığınızda üst düzey bir yetkili ile görüşebiliyorsunuz ve sizi dikkate alıyorlar..

Type of Contract kısmında Resmi Kamu Yetkilisi, Tesla Sahibi gibi seçenekler var. Türkiye gibi bir yerde henüz hiç Tesla yokken ve sizde Tesla sahibi değilken adamlar bu yatırımı gelip bizim istediğimiz adrese kapının önüne koyarlar mı zannediyorsunuz?

Bu form Türkiye için bu şekilde işlemez. Onlar zaten stratejik konumları belirlemişlerdir. Öncelik oralarda olur. Mesela İstanbul-Ankara arası veya İstanbul-İzmir yada Ankara-Antalya gibi. Benim söylemek istediğim buydu, yoksa her türlü bir seçenek seçer yazarsınız ama dikkate alacaklarını sanmıyorum yukarıda söylediğim sebeplerden ötürü. Bu formun işlemesi önce Tesla'nın Türkiyeye gelip yeterli geliri elde ettikten sonra olur önce TR pazarında ben ne durumdayım, bana ne getirisi olduya bakar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu aracın fiyatı nedir?? Son tüketiciye maliyeti nedir??

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Firmanın şu anda Türkiye sorumlusu zaten yok. Elbette oda başlayınca daha sağlıklı noktalar belirler. Hollanda'da görüştüğümüz Yetkili Kişi şu anda 2 nokta olacağını ve bunların İstanbulda olacağını belirtmişti. 2015 Yaz ayı içerisinde yada sonunda.

Forum doldurma konusu keyfe kalmış birşey. Yetkili kişiyle görüştüğünüz bilgileri forumda bizimle paylaşabilirseniz güzel olur. Türkiye planları, satış hedefleri, pazar hakkındaki düşünceleri, hangi modelleri getirecekleri, açmayı planladıkları mağazalar ve konumları. Bizi bilgilendirirseniz seviniriz.
Yanlış anlama olmuş. Her yere açılacak diye bir şey yok. Belirlenen güzergahlarda, şehirlerarası yollarda iki şehir mesafesinin orta yerlerine kurulacak. Firmanın Türkiye sorumlusu karar verecektir buna heralde.

Benim demek istediğim siz de buna katkı yapabilir çok uygun gördüğünüz bir yeri teklif edebilirsiniz. Olay bu. Kabul edilir, edilmez ayrı bir şey. Form çok önemli değil. O zaten dediğiniz gibi Teslanın şu an satıldığı yerler için.

Tesla firması müşterilerle iletişimi çok güçlü bir firma, halka çok açıklar. Telefonla aradığınızda üst düzey bir yetkili ile görüşebiliyorsunuz ve sizi dikkate alıyorlar..

selmazda

Katılımcı
Firmanın şu anda Türkiye sorumlusu zaten yok. Elbette oda başlayınca daha sağlıklı noktalar belirler. Hollanda'da görüştüğümüz Yetkili Kişi şu anda 2 nokta olacağını ve bunların İstanbulda olacağını belirtmişti. 2015 Yaz ayı içerisinde yada sonunda.

Forum doldurma konusu keyfe kalmış birşey. Yetkili kişiyle görüştüğünüz bilgileri forumda bizimle paylaşabilirseniz güzel olur. Türkiye planları, satış hedefleri, pazar hakkındaki düşünceleri, hangi modelleri getirecekleri, açmayı planladıkları mağazalar ve konumları. Bizi bilgilendirirseniz seviniriz.

Yukarıda iş ilanı var. Çok yakında göreve başlayacak.

Ben görüşmedim görüşenler anlatıyorlar. Türkiye sitesi de var.

İstanbulda açılacak olan 2 yer için uygun arsanız, veya bildiğiniz bir yer varsa teklif edebilirsiniz. Formu da aşağıya alıyorum..

Temas kurulacak kişi seçeneğinde;

-tesla arç sahibi veya tesla destekçisi
-arsa, mülk sahibi
-tesis çalışanı, teknisyen
-itibarlı kişi-devlet görevlisi
-diğer

şıkları var. Yani Yer önermeniz için araç sahibi olmanız gerekmiyor. Ben bunu demek istedim. Mesela uygun bir arsanız var yol üzerinde, teklif edebilirsiniz..

https://teslafactory.wufoo.com/forms/european-supercharging/

Bir Supercharger istasyonu görüntüsü;

supercharger-hero@2x.jpg

http://www.teslamotors.com/supercharger

Üst Alt