Tesla Giriş Seviyesi Otomobili S70D’yi Duyurdu

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Ürettiği lüks elektrikli otomobillerle tanınan ve 2003 yılında kurulmasına rağmen kısa süre içerisinde çok önemli başarılara imza atan Tesla, giriş seviyesindeki yeni otomobilini satışa sunuyor.Piyasaya ilk sürüldüğü 2012 yılından bu yana modellerini devamlı olarak yenileyen şirket, S 60D modeli yerine daha gelişmiş bir versiyon olan Tesla S 70D’yi geliştirdi. Bu değişiklikle birlikte alınabilecek en uygun fiyatlı Tesla modelinin fiyatı 5 bin dolar arttı ancak Tesla otomobillerin performans standartı da yükselmiş oldu.

Yeni Tesla S 70D’nin çift motoru 329 beygir güç üretebiliyor. Selefi olan S 60D’nin 302 beygir güç ürettiğini göz önüne alırsak giriş seviyesinde küçük de olsa bir performans artışı olduğu görülebiliyor. Saatte 100 kilometre hıza 5,2 saniyede ulaşan yeni model, 70 kWh kapasiteli bataryasıyla 386 kilometre yol katedebiliyor. Tüm bunların yanı sıra normalde fazladan 4.500 dolar ödeyerek sahip olunabilecek olan navigasyon ve otomatik pilot gibi özellikler 70D’de standart olarak yer alıyor.

Fiyatı 76 bin 200 dolardan başlayan Tesla S 70D’nin mayıs ayından itibaren kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Tesla’nın belirttiğine göre S 70D ve diğer tüm S modellerinde artık yeni renk seçenekleri de mevcut. Kullanıcılar otomobili satın alırken okyanus mavisi, obsidyen siyahı ve sıcak gri renklerinden birini seçebilecek.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Vergisi Tr için şuan uygun, parası olanlar premium marka araçlara vereceği parayı Tesla ya verseler keşke.
 
Üst Alt