Terfi Alacağım Sizlerle Birlikte Olsun :)

Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Arkadaşlar Teknik kadro için MEB ünvan değişikliği sınavı yapacak 28 Şubat 2015 tarihinde...

http://ikgm.meb.gov.tr/www/2015-yili-merkez-ve-tasra-teskilati-unvan-degisikligi-sinavi/icerik/430

Sizlerden döküman vs desteği bekliyorum. Kaynak sıkıntım var çalışmak için...
Ayrıca bu terfiye çok ihtiyacım var. Yıllardır bu sınavı bekliyordum.
Ben Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, Lise de de Ordu Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü Web Tasarım okudum O0 Tercih edebildiklerimi aşağıda yazdım ve konu dağılımlarını da...
Tek istediğim şu anda ilgili olduğum işi yapmak... Memur olmak boğuyor beni. Ben bir işi yapmak ve yaptığımın karşılığında ürün almak istiyorum... :-\

Şimdi 2 tercihim var seçebildiğim ve sınava 2 ay var tertemiz... Sizce hangisine çalışmalıyım... Ben teknisyenlik düşünüyorum...

A)Teknisyen kadrosu için; Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarının ; Bilişim
teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, inşaat teknolojisi, metal teknolojisi, mobilya ve iç
mekan tasarımı, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanlarından
mezun olanların, (Aday mezun olduğu bölümün, başvuru yapılacak alanlara uygunluğunu EK 1 tablodan kontrol etmelidir.)

B) Programcı kadrosu için; bilgisayar programcılığı alanında en az iki yıllık
yüksekokuldan mezun olanların, en az iki programlama dilini bildiğini belgeleyenlerin,
(Adaylar mezun olduğu bölüme ait transkript ile en az iki programlama dili bildiğini
belgelendirmelidir. Görev alanı uygun olup mezun olduğu bölümde programlama dili dersi
görmeyen adayın en az iki programlama dili bildiğini sertifika ile belgelendirmesi
gerekmektedir.)

Sizlerden ekli fotoda bulunan konularda döküman bekliyorum arkadaşlar ulaşma fırsatı olanlar bana mail atarsa çok mutlu olacağım.

MAİL: olgungurecioglu@hotmail.com

TEŞEKKÜRLER :)

NOT: Teknisyen Türkiye geneli 367, Programcı 88 kişi alınacak...

Ekli dosyalar

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hayırlısı olsun hakkında Olgun, çok anlamadığım için yorum yapıp kafanı bulaştırmak istemedim

Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
Bülent abi [member=56]ezmocesteri[/member] , teşekkür ediyorum. İnşallah bu sınavda ilk 300 olurum (90 puan en az. 45 doğru demek 50 soruda)

Veli abi [member=9]domestos[/member], böyle bir ihtimalim olsa bugün bırakır işi , en yakın Polis karakolunda başlarım O0 Umarım bilgisayar ile ilgili meslek grupları bana burada yardımcı olurlar. :egy:

aday

Sessiz
Donanımla daha çok ilgiliysen A, yazılımcılığı seviyorsan, matematikle aran iyiyse B.

A'da sınavın daha kolay olacağını ve yapılacak iş bakımından daha rahat olacağını(tshmini) dolasıyla daha fazla tercih edilebileceğini(Bu da B'de şansını artırır) düşünüyorum. Fakat yapacağınız işler basit işler olacağından sizi tatmin etmeyebilir.

B'de ise şansınızın daha yüksek olacağını ve yazılımcılığı seviyorsanız daha keyifli olacağını düşünüyorum.

Yani iş tamamen neyden keyif aldığınıza bağlı olarak seçim yapabileceğiniz durumda. Sevdiğinizi seçin derim, şimdiden sınavlarda başarılar.

badilcan

Katılımcı
Yukarıda bahsedilen iş ilanları bilgisayar dünyası ile ilgili olsada farklı yetenekler istemektedir.
Ben Öncelikle aldığım eğitimle programcılık üzerine başlamıştım ama şu an sistem alanında çalışmaktayım.

Aslında programcılık daha rahat ve riskleri daha az olan bir meslek olmasına rağmen iyi bir matematik zeka ve analiz yeteneği gerektirmektedir. Prestiji sistem yönetiminden daha fazladır. Zaten dünyada en büyük firmalarda görüldüğü gibi yazılım firmalarıdır. ( Google , Microsoft ,Ibm)

Sistem yönetimi sadece donanımdan ibaret görülsede arka planda o kadar çok alan vardırki uzmanlaşdığınız alanda kurumsal yerlerde çok değerli olabilirsiniz ya da normal bir teknik personel olarak kalırsınız.
Sanallaştırma , Network , Veri Tabanı yöneticisi , Ağ güvenliği , vb

Burda önemli olan gerçekten hangisinde mutlu olacağınız. Çünkü bugün yapacağınız seçim sizin yıllar olsa yaşam şeklinizi etkilecektir. Her ikisindede sürekli gelişim içinde olmalısınız. Yabancı dilinizi sürekli geliştirmelisiniz.

Araç Markası
TOFAŞ-GARTAL
Araç Renk ve Tip
BEYAZ/1995
[member=49]aday[/member] , [member=75]badilcan[/member] , [member=195]ahmoztrk[/member] ...arkadaşlar teşekkür ediyorum fikirleriniz için sağolun...
İşin aslı ben Programcılığı istiyorum fakat risk yüksek çünkü 88 kişi alınacak Türkiye geneli düşününce 90 puan da beni kurtarmayabilir diye düşünüyorum. O yüzden gerçekten şu anda teknisyenlik ile başlayıp sonraki sınavlarda diğerlerini denemek iştiyorum... (Çözümleyici, programcı, tekniker...gibi)

Bana bunlarla ilgili soru örnekleri gerekiyor. İnşallah elinde ilgili konu ile alakalı soru vs dökümanı olan arkadaşlar vardır... O0

sahinerden

Katılımcı
Araç Markası
2006- Mazda 3 AT
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Abicim bende Ağ temelleri ile ilgili modül ve birkaç lise modülleri var işine yarayabileceğini düşündüğüm. bu sene okulda lazımdı bana işine yararsa yollayabilirim abi