Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Terfi Alacağım Sizlerle Birlikte Olsun :)

Konu, 'Diğer' kısmında Olgun tarafından paylaşıldı.

1. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Arkadaşlar Teknik kadro için MEB ünvan değişikliği sınavı yapacak 28 Şubat 2015 tarihinde...

http://ikgm.meb.gov.tr/www/2015-yili-merkez-ve-tasra-teskilati-unvan-degisikligi-sinavi/icerik/430

Sizlerden döküman vs desteği bekliyorum. Kaynak sıkıntım var çalışmak için...
    Ayrıca bu terfiye çok ihtiyacım var. Yıllardır bu sınavı bekliyordum.
    Ben Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, Lise de de Ordu Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü Web Tasarım okudum O0 Tercih edebildiklerimi aşağıda yazdım ve konu dağılımlarını da...
    Tek istediğim şu anda ilgili olduğum işi yapmak... Memur olmak boğuyor beni. Ben bir işi yapmak ve yaptığımın karşılığında ürün almak istiyorum... :-\

Şimdi 2 tercihim var seçebildiğim ve sınava 2 ay var tertemiz... Sizce hangisine çalışmalıyım... Ben teknisyenlik düşünüyorum...

A)Teknisyen kadrosu için; Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarının ; Bilişim
    teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, inşaat teknolojisi, metal teknolojisi, mobilya ve iç
    mekan tasarımı, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanlarından
    mezun olanların, (Aday mezun olduğu bölümün, başvuru yapılacak alanlara uygunluğunu EK 1 tablodan kontrol etmelidir.)

B) Programcı kadrosu için; bilgisayar programcılığı alanında en az iki yıllık
    yüksekokuldan mezun olanların, en az iki programlama dilini bildiğini belgeleyenlerin,
    (Adaylar mezun olduğu bölüme ait transkript ile en az iki programlama dili bildiğini
    belgelendirmelidir. Görev alanı uygun olup mezun olduğu bölümde programlama dili dersi
    görmeyen adayın en az iki programlama dili bildiğini sertifika ile belgelendirmesi
    gerekmektedir.)

Sizlerden ekli fotoda bulunan konularda döküman bekliyorum arkadaşlar ulaşma fırsatı olanlar bana mail atarsa çok mutlu olacağım.

MAİL: olgungurecioglu@hotmail.com

TEŞEKKÜRLER :)

NOT: Teknisyen Türkiye geneli 367, Programcı 88 kişi alınacak...

Ekli Dosyalar:

2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hakkında hayırlısı olsun Allah gönlüne göre versin Olgun

3. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Teşekkürler Hakan hocam. Fırsatları değerlendirmek gerek... Umarım istediğim işi yaparım artık.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlısı olsun hakkında Olgun, çok anlamadığım için yorum yapıp kafanı bulaştırmak istemedim

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tercih senin ama bence polis ol... :p

Hakkında hayırlısı.

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Olgun sen bunlardan birine geçince ücretinde artma olacak mı? Yoksa maceramı arıyorsun?

7. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Bülent abi [member=56]ezmocesteri[/member] , teşekkür ediyorum. İnşallah bu sınavda ilk 300 olurum (90 puan en az. 45 doğru demek 50 soruda)

Veli abi [member=9]domestos[/member], böyle bir ihtimalim olsa bugün bırakır işi , en yakın Polis karakolunda başlarım O0 Umarım bilgisayar ile ilgili meslek grupları bana burada yardımcı olurlar. :egy:

8. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    En az 600 tl artacak Oguzhan hocam yanılmıyorsam... Macera da olsa tercihim bunlardan biri olurdu :)

9. aday

aday Sessiz

Donanımla daha çok ilgiliysen A, yazılımcılığı seviyorsan, matematikle aran iyiyse B.

A'da sınavın daha kolay olacağını ve yapılacak iş bakımından daha rahat olacağını(tshmini) dolasıyla daha fazla tercih edilebileceğini(Bu da B'de şansını artırır) düşünüyorum. Fakat yapacağınız işler basit işler olacağından sizi tatmin etmeyebilir.

B'de ise şansınızın daha yüksek olacağını ve yazılımcılığı seviyorsanız daha keyifli olacağını düşünüyorum.

Yani iş tamamen neyden keyif aldığınıza bağlı olarak seçim yapabileceğiniz durumda. Sevdiğinizi seçin derim, şimdiden sınavlarda başarılar.

10. badilcan

badilcan Katılımcı

Yukarıda bahsedilen iş ilanları bilgisayar dünyası ile ilgili olsada farklı yetenekler istemektedir.
    Ben Öncelikle aldığım eğitimle programcılık üzerine başlamıştım ama şu an sistem alanında çalışmaktayım.

Aslında programcılık daha rahat ve riskleri daha az olan bir meslek olmasına rağmen iyi bir matematik zeka ve analiz yeteneği gerektirmektedir. Prestiji sistem yönetiminden daha fazladır. Zaten dünyada en büyük firmalarda görüldüğü gibi yazılım firmalarıdır. ( Google , Microsoft ,Ibm)

Sistem yönetimi sadece donanımdan ibaret görülsede arka planda o kadar çok alan vardırki uzmanlaşdığınız alanda kurumsal yerlerde çok değerli olabilirsiniz ya da normal bir teknik personel olarak kalırsınız.
    Sanallaştırma , Network , Veri Tabanı yöneticisi , Ağ güvenliği , vb

Burda önemli olan gerçekten hangisinde mutlu olacağınız. Çünkü bugün yapacağınız seçim sizin yıllar olsa yaşam şeklinizi etkilecektir. Her ikisindede sürekli gelişim içinde olmalısınız. Yabancı dilinizi sürekli geliştirmelisiniz.

11. ahmoztrk

ahmoztrk Katılımcı

Allah gönlüne göre versin :)

12. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    [member=49]aday[/member] , [member=75]badilcan[/member] , [member=195]ahmoztrk[/member] ...arkadaşlar teşekkür ediyorum fikirleriniz için sağolun...
    İşin aslı ben Programcılığı istiyorum fakat risk yüksek çünkü 88 kişi alınacak Türkiye geneli düşününce 90 puan da beni kurtarmayabilir diye düşünüyorum. O yüzden gerçekten şu anda teknisyenlik ile başlayıp sonraki sınavlarda diğerlerini denemek iştiyorum... (Çözümleyici, programcı, tekniker...gibi)

Bana bunlarla ilgili soru örnekleri gerekiyor. İnşallah elinde ilgili konu ile alakalı soru vs dökümanı olan arkadaşlar vardır... O0

13. sahinerden

sahinerden Katılımcı

Abicim bende Ağ temelleri ile ilgili modül ve birkaç lise modülleri var işine yarayabileceğini düşündüğüm. bu sene okulda lazımdı bana işine yararsa yollayabilirim abi

14. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Şahanesin. Bana gönderir misin mail ile? O0

15. sahinerden

sahinerden Katılımcı

Gönderirim tabi abi inşallah işine yarar :) :)

16. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Kardeşim sağolasın bunlar lazımdı zaten. İyi oldu. Emeğine sağlık O0

17. maytalman52

maytalman52 Katılımcı

hayırlısı olsun olgun kardesım ıyı çalış başarılar :)

18. sahinerden

sahinerden Katılımcı

Ne demek abi lafı bile olmaz yararım dokunduysa ne mutlu bana sana iyi çalışmalar abi :)

19. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Dokunmaz olur mu! Gerekli olan dökümanlardı ve nokta atışı oldu O0 Çok sağol.

20. sahinerden

sahinerden Katılımcı

Önemli değil abi :) inşallah güzel bir sonuç alırsın da burda kutlama yaparız ;D

Sayfayı Paylaş