Alınık Temiz Masrafsız Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa_01

Sessiz
Arkadaşlar maksimum 17.000 TL ye 626 GE sedan veya 626 GF veya 323 1.8 Familia araç arıyorum. Temiz kullanılmış rutin bakımlar dışında durmadan tamirciyi görmek istemeyecek bir araç tercihimdir.

Not: Boya takıntım yok fakat büyük kazalı araç da istemiyorum. Boyası düzgün yapılmış bir araç da olabilir.

Evet forumda aracını satmak isteyen buraya gelsin. 626 sedan maksimum adana içi bütçe 18.000 adana dışı uzaklığa göre 16.000-17.000 TL arası. :)

Evet galiba buldum aradığım aracı. :)

Mazda için € 3.450,-

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

mustafa_01

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu araç yaklaşık 4-5 ay önce ilana girdi. Girdiği fiyat da 23000 liraydı. Düşe düşe bu güne kadar geldi. Daha fazla yorum yapmayayım siz anlayın gerisini... ;)

@bayraktar ustam varmı sahibinden de veya herhangi bi sitede gözünüze çarpan araç evet bu alınabilir dediğiniz bence bu şekilde daha kolay olur araç bulmak. :)

Arkadaşlar maksimum 17.000 TL ye 626 GE sedan veya 626 GF veya 323 1.8 Familia araç arıyorum. Temiz kullanılmış rutin bakımlar dışında durmadan tamirciyi görmek istemeyecek bir araç tercihimdir.

Not: Boya takıntım yok fakat büyük kazalı araç da istemiyorum. Boyası düzgün yapılmış bir araç da olabilir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Listedekiler uygun değil @mustafa_01 için. Biri de satılmış sanırım, ilandan kalkmış. Deri koltuklu olan 14-15'e alınabilse güzelce toplanabilir. ;)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
3üde birbirinden farklı bir arac tamam bütçeye göre ama yinede kasaya karar verseniz daha sağlıklı olur.
ama ge kasa 626 piyasası çok hareketli her gün yeni araçlar eklenir inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Yok abi toplamak dert valla. En güzeli hazır toplanmışı ya da hiç dağıtılmamışı olacak. Nasip olur da bir daha araç alırsam kılı kırk yarıp baya baya dokunulmamışını ya da çok hazır olanı alacağım diye çok korkuyorum. :D

Hayırlısı olsun şimdiden, inşallah istediğiniz gibi bir guzu bulursunuz. Şahsen 1-2 bin fazla olsun bakımlısı olsun taraftarıyım. 18'e orta hallisini alacağınıza 20'ye bakımlısını alın. Çünkü araç bir kere komple bakıma girince kafadan 1000 tl yiyor en az.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Yok abi toplamak dert valla. En güzeli hazır toplanmışı ya da hiç dağıtılmamışı olacak. Nasip olur da bir daha araç alırsam kılı kırk yarıp baya baya dokunulmamışını ya da çok hazır olanı alacağım diye çok korkuyorum. :D

Bir daha araç alamayacaksın desene? :p

Bak bu tam benlik mesela. 9-10 liraya alıp 9-10 lira da masraf yapacaksın, 9-10 sene bineceksin... :p
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...il-satlik-full-plusfull-mazda-520249786/detay

Bir ara ilandaydı, satıldı sanmıştım, ucuzlayıp geri gelmiş. Cam sunroof ve deri koltuklar güzel ama araba bitik...

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Hayırlısı olsun şimdiden, inşallah istediğiniz gibi bir guzu bulursunuz. Şahsen 1-2 bin fazla olsun bakımlısı olsun taraftarıyım. 18'e orta hallisini alacağınıza 20'ye bakımlısını alın. Çünkü araç bir kere komple bakıma girince kafadan 1000 tl yiyor en az.
Ama en bakımlısını alsan da o 1000 TL yi yine yiyor, böyle bir durum da var sanki

mustafa_01

Sessiz

Arkadaşlar bu araç için yorumlarınızı alabilir miyim. Araç 240.000 de sahibi sorunsuz diyor komple boyalı.

Aracı bugün yakından gördüm ustaya gösterdim. Satan kişinin bilgisi " Usta ben masraf etmedim benden öncesini de bilmiyorum " oldu.

1- Aracın kaportası düzgün boyanmış herhangi büyük kazası yok kasa olarak diri duruyor araç.
2- Araç koltuk döşemeleri çok temiz sahibi orjinal döşemelere zarar görmesin diye komple kılıf yaptırmış . ( kılıfların altlarına baktım orjinal döşemeler sorunsuz. )
3- Km ye göre aracın motorunda herhangi bir problem yok.
4- Aracın bardaklık kısmına varıncaya kadar plastik aksamı sağlam ve çalışıyor.

Aracın gördüğüm masraf isteyen yerleri

1- Aracın evveliyatı hakkında bilgi sahibi olmadığımız için usta triger değişmesi lazım dedi.
2- Aracın baskı balatası değişmesi gerekiyor.
3- Aracın sol ön farı içine su alıyor.
4- Aracın hava akışmetresinin kablosu sökülmüş nedeni bilinmiyor.
5- Klima araç rölantide iken aracı titretiyor giderken herhangi bir sıkıntı yok.

Şimdi araç sahibi 17.500 TL demişti. Bunları kendisi de duyduktan sonra son 17.000 olur dedi.

mustafa_01

Sessiz

Ustam görüş olarak aslında size katılıyorum. Ben alacağım araç ile uğraşmak istemiyorum. Ama çıkabildiğim maksimum bütçe de bu. O yüzden örnek vermek gerekirse 97 model temiz bir GE kasayı 20.000 TL ye değilde 94 modelini 17.000 TL ye almak istiyorum.Ama sonuç olarak temiz uğraşsız bi araç almak istiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aracı bugün yakından gördüm ustaya gösterdim. Satan kişinin bilgisi " Usta ben masraf etmedim benden öncesini de bilmiyorum " oldu.

1- Aracın kaportası düzgün boyanmış herhangi büyük kazası yok kasa olarak diri duruyor araç.
2- Araç koltuk döşemeleri çok temiz sahibi orjinal döşemelere zarar görmesin diye komple kılıf yaptırmış . ( kılıfların altlarına baktım orjinal döşemeler sorunsuz. )

1- Aracın evveliyatı hakkında bilgi sahibi olmadığımız için usta triger değişmesi lazım dedi.
5- Klima araç rölantide iken aracı titretiyor giderken herhangi bir sıkıntı yok.

Şimdi araç sahibi 17.500 TL demişti. Bunları kendisi de duyduktan sonra son 17.000 olur dedi.

Akışmetre bu araçlarda büyük sorun, sıfırı aracın üçte bir fiyatı kadar, çıkması ne kadar sağlıklı bilinmez, yan sanayisi dikiş tutuyor mu hiç tecrübem yok... Kablosu takılı değilse ve akışmetre görevini yapmıyorsa araç afaki derecede fazla yakar... İyice emin olmak gerekir. Diğer şeyler tolere edilebilir nitelikte.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

"Usta ben masraf etmedim benden öncesini de bilmiyorum"
Adam ağzıyla söylemiş zaten, "ben masraf etmedim" demek "al da sen et" demek bence? Saydığınız problemler de bunun alelade ifadesi... ;)

"3- Km ye göre aracın motorunda herhangi bir problem yok" maddesi için ustanız nasıl bir test yaptı? Hava akış metre sensörü takılı olmayan bir araç sağlıklı çalışmaz ve bu durumda da nasıl sağlıklı test edilebilir ki?

Güzel bir öneri. Yaklaşık 250 lira + işçilik.

İyi bir marka baskı balata 400 lira + işçilik

Yan sanayi far 150, orijinal çıkma 200 lira civarı.

Soketi takıp denemediniz mi araçtaki tepkileri? Usta da mı yapmadı bunu? Neden ki? Belki takınca düzelecekti? Eğer ki araçta bir problem yoksa o müşür çıkarıldığında araç sapıtır kendini... o_O
Akış metre bozuk ise zaten yan sanayi kaldırmaz, çıkma hava akış metre temizliğine göre 250-350 lira.

Titreme olayı hava akış metresi ile de çözülmezse distribütör ve boğaz kelebeğinde de sıkıntı varsa bir bu kadar daha tutar. Belki de buji veya kablolarındandır kim bilir?
Bu 4. ve 5. maddeler birbirinin neden/sonucudur.

Ayrıca bu araç her daim çok yakacaktır bu haliyle. Motora girecek olan havanın kütlesi ölçülmediği için yakıt karışımı da saçmayalayacak ve gaz kelebeği de gerektiği gibi görevini yerine getirmeyecektir. Rölantide sapıtmalar ve rölantide klima/far açıkken yüke binince motorun durması gibi etkileri görülebilir. Ben usta değilim tabi bunlar tahminlerim. ;)

Ve bunlardan en önemlisi: Mazda'dan anlayan ustanız var mı? Şu haliyle yok gibi... Araç şuan masrafsız olsa bile elbet bir gün bir yerine bir şey olduğunda hava akış metre sensörünün neden soküldüğünü bilemeyen birine mi götüreceksiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustam görüş olarak aslında size katılıyorum. Ben alacağım araç ile uğraşmak istemiyorum. Ama çıkabildiğim maksimum bütçe de bu. O yüzden örnek vermek gerekirse 97 model temiz bir GE kasayı 20.000 TL ye değilde 94 modelini 17.000 TL ye almak istiyorum.Ama sonuç olarak temiz uğraşsız bi araç almak istiyorum.

Bu yaşta bu modelde ve donanımda temiz, bakım istemeyen (nasıl bir tabirse artık) ve masrafsız araç bulmak, çölde vaha bulmak gibidir artık... Ülkemizin genel şartları, insanların araçlarına verdiği önem ve bakım periyotları ortadayken, 20 yaşını Türkiye'de devirmiş araçların masrafsız olması, bakımlı olması, temiz olması çok çok zor... İnşallah bulursun...

Burada önemli olan, karşımıza çıkan veya çıkması muhtemel sorunların çözülebilir olmasıdır... ;)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Bana göre övülecek hiçbir yeri yok ama siz yinede iyi taraflarını görüp yazmışsınız.

Yukardaki yorumlara rağmen içinize sindiyse bütçenize de uyuyorsa bize hayırlı olsun demek düşer

mustafa_01

Sessiz
Bana göre övülecek hiçbir yeri yok ama siz yinede iyi taraflarını görüp yazmışsınız.

Yukardaki yorumlara rağmen içinize sindiyse bütçenize de uyuyorsa bize hayırlı olsun demek düşer

Ustam içime sinmedi neden sinmediğini de söyleyeyim fiyatı sinmedi. Bu masrafları duyduktan sonra araç sahibine en son ne sayarsın dediğimde 17.000 dedi ve düşünecek birşey kalmadı. 15.000-16.000 arası bir fiyat söylese idi almıştım aracı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt