Mazda 323 BJ (1999-03) Teknik Servis Bültenleri

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Bu aracın bültenlerinden beni ilgilendiren bazılarını araştırdım. Sizlerle de paylaşıp bilgi alışverişinde bulunmak istedim.

09-009/01 Ön camdan gelen rüzgar sesi

Protegé FAQ - TSB 09-009/01

Yüksek hızlarda ön camdan gelen ıslık sesi şikayeti. Bu sorun camın üst kısmında fitil ile gövde arasındaki boşluktan ileri geliyormuş. Çözüm olarak B2YD-50-6A2 kodlu köpük fitili camın üst kısmında gövde ile cam fitili arasındaki boşluğa sokulmasını söylemişler. Bu sorun benim aracımda da var.

09-009-01b.gif

S018/98 Kapı etrafındaki ses sorunu

Protegé FAQ - TSB S018/98

Kapı fitilinde gözle görünür bir yırtık, kesik, yerinden çıkma yoksa kartvizit testi yapılır;

Kartviziti kapı açıkken A sütununun oraya koyup kapı kapatılır. Kapı kapalı iken kartvizit hareket ediyorsa kapının ayarlanması gerekir.
Kartvizit hareket etmiyorsa ikinci test olarak beyaz gres testi var. Kapı fitilinin değdiği yerlere gres sürüyoruz. Kapı kapatılınca fitilde oluşturduğu ize bakıyoruz. Bu 3mm ve altında ise kapı ayarsızdır ve ayarlanması gerekir. Kapı ayarlanma konusu ise menteşeden içeri çekmek oluyor anladığım kadarı ile.
s018-98a.gif

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sana acilinden m3 almamız lazım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konu için teşekkürler. Bu bültenler genelde amerika için oluyor. Şase numaranızı kapsıyor mu bakmak gerek. Cam filine uygulanan çözüm için cam fitilin orijinal olması lazım. Piyasada orijinal cam fitili olan BJ kasa sayılırdır sanırım.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sana acilinden m3 almamız lazım.
Hem param yok hem de bu arabayı bir süre daha kullanmak istiyorum. Arabamı seviyorum. Bu konuyu açmamın sebebi şikayet olarak değil de bilgi paylaşımı.

Konu için teşekkürler. Bu bültenler genelde amerika için oluyor. Şase numaranızı kapsıyor mu bakmak gerek. Cam filine uygulanan çözüm için cam fitilin orijinal olması lazım. Piyasada orijinal cam fitili olan BJ kasa sayılırdır sanırım.

Aşağıdaki ile beraber 3 sorunda aracımda mevcut. Bahsettiğiniz fitil ilk madde için mi? Anlayamadım.

Bu konularda servisler bize yardımcı olurlar mı acaba? 19 yaşındaki araçlar için?

MT000003390 Direksiyon simidinin malzemesinin gevşemesi

Protegé FAQ - TSB MT000003390

Direksiyon simidinin demiri üzerinde kullanılan yapıştırıcı 2000 ocak tarihinden itibaren değiştirilmiş. Öncekiler sorunlu. Çözüm olarak direksiyon simidinin değiştirilmesi istenmiş.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bilgileri m3 içinde istiyorum :)

Üst Alt