Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tatilde Nereye Gitsek ?

Konu, 'Gezi' kısmında hagakure tarafından paylaşıldı.

1. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Merhaba arkadaşlar,
    Üye olduğum diğer forumlarda bu tür konu başlıkları olduğu için gereksinim olduğunu düşünerek açılışı yapıyorum.
    Daha önce gittiğiniz ,gidecek olduğunuz yerler ile ilgili ;yol tarifi ,kalınacak yerler,ve tatiliniz ile ilgili fotoğrafları burada paylaşabiliriz.
    İlginiz için teşekkür ederim.

İlk soru benden gelsin :)
    Haziran ayı başında Datça tatilimiz için yerimizi ayarladık ,yol güzergahı için
    -İstanbul Kadıköy ,İzmit,Bursa ,Balıkesir ,Manisa,İzmir,Aydın ,Muğla Datça güzergahı
    -İstanbul Kadıköy,Sakarya,Bilecik,Eskişehir,Kütahya,Afyonkarahisar,Denizli,Muğla,Datça

İki güzergahında mesafeleri aşağı yukarı aynı,yol rahatlığı açısından hangisini tavsiye edersiniz.

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Abi detaylı bilgiyi akşam yazarım, telefonda hızlı değilim beni yoruyor... :)

Konu için teşekkürler iyi düşünmüşsün.

3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Konu gayet güzel olmuş sağol abi, tatil hazırlıkları başladı demek

4. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Birçok kez sabah evde pijamalarla dolaşırken "bugün ne yapalım ,hadi şuraya gidelim "diyerek ani kararlarımız çok olsa da yaz tatili için biraz! erken planlama oldu :)

Datça'ya uzun zaman önce eşim ailesi ile gitmiş ,biz evlenmeden kayınpederim vefat etmiş.Biz hem onun anısına hem de Annemizin (kayınvalide) bir nebze olsun dah da mutlu olabilmesi için böyle bir plan yaptık.

5. Recep53

Recep53 Sessiz

İstanbul'dan İzmit Körfezini dolaşıp Yalova'ya gitmek çok yorucu ve zaman kaybettirici
    olur.Eğer İzmit'e zorunlu uğrağınız yok ise en rahatı Pendik'ten İdo ile Yalova, daha az rahatı Eskihisar'dan arabalı ile Topçular.

6. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Haklısınız ama baştan beri lpg (motor ya da mekanik değil tek sorun sevmemem) dışında hiçbir sorun olmayan aracımda feribotlar biraz sıkıntılı oluyor..

7. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Naim abi, her iki güzergahın Denizli'ye kadar olan kısmını 6 yıl kullanmış birisi olarak yazıyorum...

Kilometre olarak hemen hemen aynı olması muhtemel. Gelelim artılarına eksilerine...

1.Güzergah İzmit, Bursa, Balıkesir olanı; Recep abinin de bahsetmiş olduğu İzmit Körfezi'ni dolaşmak başlı başına eziyet, onlarca trafik ışığı var desem yeridir, ayrıca Pendik'den feribotla Yalova'ya geçsen bile devamında yine bir çok trafik ışığı var ve yol akıcı değil, üstelik kalabalık oluyor...

2.Güzergah İzmit, Bilecik, Kütahya Afyon olanı; ben şiddetle bu güzergahı tavsiye ederim... Adapazarı TEM gişelerden çıktıktan sonra hatırladığım kadarıyla 70 kilometre sonra ilk trafik ışığına Mekece'de rastlıyorsun... Buna TEM'i de eklersen 160-170 kilometre trafik ışığı görmeden gideceksin. Mekece'den sonra da zaten olsa olsa Denizli'ye kadar 10 tane ışık ya vardır ya yoktur...

Aynı kilometre olmasına rağmen, 1.Güzergah sana hem süre olarak uzun gelir hem de yakıt olarak fazla yaktırır... Ama 2.Güzergah daha akıcı olmasından dolayı yolda çok vakit geçmez.

Her iki güzergahta da; alış veriş merkezleri ve dinlenme tesisleri bolca mevcut.

Sağlıcakla, hayırlı tatiller, hayırlı yolculuklar... :)

8. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Teşekkür ederim Veli :)
    İkinci güzergahı geçen yaz Antalya'ya giderken kullanmıştım ve çok rahat olduğunu gördüm.Bursa girişinde az biraz kafamız karışıp 20 dakika gibi kaybımız olsa da sonrasında bir problem olmadı.
    Dönüşü ise belki bir kaç alışveriş için İzmir üzerinden yapabilirim ,hani şu söke çıkışında kuşadası kavşağında epey büyük bir avm outlet var.Öğlen saatlerinde boş bir starbucks'ı İstanbul'da bulmak neredeyse imkansızken orada yer beğenmeyip masa masa gezmiştik :)
    Nasip belki olurda seninde bir çayını içeriz zamanı uydurabilirsek..

9. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Her zaman beklerim abi... ;)

10. Recep53

Recep53 Sessiz

Naim Bey, Bilecik üzerinden Antalya'ya giderken Bursa'dan nasıl geçtiniz?

11. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Eskihisar -Yalova feribotu ile karşıya geçip oradan devam etmiştik ,geçen yaz lpg siz 626 vardı ve hiç böyle sorunlar olmuyordu :)

12. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Kısmetse seçimden hemen sonra batı karadeniz ve marmara gezisi yapmayı düşünüyorum. Ünye veya Samsundan sahile başlayıp iğneadaya kadar sahil boyu gideyim diyorum.
    Bu güzergahta atakum dışında fazla derin olmayan kum plaj olarak nereler var ? Sinop ve Samsun'da özellikle görülmesi gereken yer yemek tavsiyeleriniz varsa onlarıda alabilirim.

13. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İsmail maşallah iyi geziyorsun

14. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Gaz'an Mübarek O'la... :)

15. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    yıllık izne çıkıyorum Bülent. 2 yıldır geziyorum sayılır. Daha gezmediğim 46 şehir var. Karadenize hiç gitmedim mesela. Bekar adamım evden izin alma gibi bir durumum yok nerde şam orda akşam bana :)

16. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Evlilik de güzel şey, doğru insan ile doğru zamanda olunca... Bekarlık daha da güzel tek başına gezip tozunca... ;)

Bu günkü aklım olsaydı; evlenmezdim, çalışmazdım, sırtımda bir çanta ile dünyayı gezerdim... Tek Başıma !!

17. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Sırt çantasıyla gezme fikri bana uymuyor maalesef. Günlük banyonu yapıp rahat yatakta yatamayınca gündüz gezemem. En güzeli transporterların 4x4 olanından alacaksın. Arkasına yatak ve buzdolabı koyacaksın birde içine cross motor atıp arabanın gitmediği yerlerde arabadan indirip onunla gezip tekrar panelvanın yanına geleceksin.
    Tabi yakıt kısmı sıkıntı olmasa toyota vx100 v8 ile gezmek daha keyifli olurdu.

18. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    İyi yolculuklar İsmail :) aynı tarihlerde yollara çıkıyoruz ,biz de seçim sonrası Pazartesi yollardayız.
    Kısmetse Datça bu sefer ,uzun bir yol ama çocuk biraz daha rahat yollarda sıkıntı olmaz diye düşünüyorum..

19. selmazda

selmazda Katılımcı

Transporter olayı olursa güzel bir şey tabi. Karavan gibi kullanılabilir. Motor da zevkli olur.

Benzer şekilde CX-5 ile de gezmek zevkli olur. 3-4 arkadaş doluşacaksın, arkaya da çadır vb. kamp, balık vb. malzemelerini atacaksın ve kamp çadırında geceleyeceksin akşamları.

Ben en çok gitmediğim yerlere gitmek isterdim bu yaz, henüz programım kesinleşmedi. Bir yurtdışı planım var. Onun dışında en çok Kapadokya ve Güneydoğuyu merak ediyorum. Bir de Baştanbaşa bir Karadeniz turu planlarım arasında. Hopa'dan Batuma geçiş yapılabilir mesela, kimlikle geçebiliyorsunuz.

Adana'dan öteye geçmedim. Antep, Urfa, Hasankeyf, Diyarbakır'ı görmek istiyorum. Karadenizi de hiç gezemedim daha malesef. Bir de Kapadokya var.

Kısaca gezmek güzel birşey. Çok okuyan mı, çok gezen mi bilir sizce? Fırsat olsa da bütün Türkiye'yi ve sonra da bütün Dünyayı gezebilsek..

20. selmazda

selmazda Katılımcı

Size de iyi yolculuklar şimdiden Naim bey. Datça tarafları tabiiki her zaman en popüler tatil yerlerinden biri, yoruma gerek yok zaten.. iyi tatiller şimdiden..

Muğla tarafına gitme ihtimalim var..yediğiniz içtiğiniz gezdiğiniz yerlerden bilgi verirseniz gitmek isteyenlere çok yardımcı olacaktır..

Sayfayı Paylaş