Tampon Altı Lip Spoiler

NoooFearrrr

Sessiz
Arkadaşlar mevcut linkteki ürünü geçen hafta aldım, amacım aracımda nasıl duracağını görmekti lakin bilirisiniz 323 hb lerin tampon eteklerinde boya yoktur direk plastiğin kendi mat siyah rengi hakimdir, hatta yanlardaki kuşaklarda da aynen, ayrıca marşpierlerde mat siyahtır, amacım aracımın tamponundaki siyah tonla aynı renkte lip alıp hem marşpierlerin altına hemde ön ve arka tampona motelemekti , gelin görünki gelen lip böle ağarmış siyah veya koyu gri gibi bişey çıktı, renk tonu olarak uyumsuz geldi, şimdi bir başkasınıda almaya güvenemiyorum, acaba öneriniz nedir böle renk tonu olarak bildiğiniz tecrübe ettiğiniz, tam mat siyah bir lip markası varmı, aracımın eteklerinin tümünü kapatacam bununla, denedim oldukça şık duracak kanımca.

http://www.hepsiburada.com/liste/fast-car-on-tampon-alti-lip-spoiler-5-x-230-cm-42418/productDetails.aspx?productId=othg42418&categoryId=20024937

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Lastik partacisi surersen siyah olur grili tonu kaybolur tabiki bunu ara ara devamli olarak yapman gerekecek

NoooFearrrr

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yıkandığında akar gider , kalıcı bir çözüm olmaz, ben boyamayı bile düşündüm ama esnediğinde boyalar kırılacak ve dökülcek olduğundan vazgeçtim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Devamli kastim buydu aslinda ama plastdip ile boyamak belki ise yarar diyecem ama tupu 50 tl bide 5cm alcalacak surtecek iz yapacak sesli dusundum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Siyah boyanın içine yatır ve bir süre beklesin, plastik malzeme siyah boyayı emerse işini görür...

hus3yn

Katılımcı
bu malzemeyi kullanıp boyatana rastlamadım.. zaten çok esnek bi malzeme.. boyanın çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum

NoooFearrrr

Sessiz
Oğuzhan bu uygulama solmuş ve yıpranmış tamponlar için uygulanmış ama benim aldığım lip zaten pırıl pırıl ve üretildiği plastiğin rengi malesef acık ton bir siyah.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oğuzhan bu uygulama solmuş ve yıpranmış tamponlar için uygulanmış ama benim aldığım lip zaten pırıl pırıl ve üretildiği plastiğin rengi malesef acık ton bir siyah.
Yapılacak çok fazla bir şey yok sadece bir öneri denemeye değer diye düşündüm ısıtma yüzeyde hafif eritme yapıyor böylece renk koyulaşıyor

NoooFearrrr

Sessiz
Yarın gidip sanayide biraz dolaşacam bakalım, siyah ton olarak uygun bulabilecekmiyim.

aytacesen

Katılımcı
Bu tip malzemelere uygun boyalar var.Tampon boyası diye mi geçiyordu neydi.Pahalı bir şey olmaması gerekiyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Plasti dip ilede boyanabilir aslında onun yapısıda esnek.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Plasti dip uzun süreli kullanıma dayanmıyor.Hafif bir çatlak verdi mi olay bitiyor.Jantlara uygulamıştım en fazla 4-5 ay sonra yenilemek gerekiyordu.
Elastik yapıya sahip pütür boyalar var oldukça sağlam. Yüzey pütürlü olmuyor gayet düzgün görünüyor. İllaki bir şeyle kaplanır ama sürtme falan olursa kalkar tabi.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Plasti dip uzun süreli kullanıma dayanmıyor.Hafif bir çatlak verdi mi olay bitiyor.Jantlara uygulamıştım en fazla 4-5 ay sonra yenilemek gerekiyordu.
Piyasada plastdip adi altinda farkli markalar varmis kalitesi dusuk onlardanmi peki kullanmis oldugunu plastiple arac icinde kaplamayi dusundugum yerler var

NoooFearrrr

Sessiz
Boyama işinin hep tekrar tekrar emek ve işlem gerektireceği aşikar, ben gene sabırla bakınıp koyu mat siyah bulmayı deneyecem, sebebi şu sadece tampon altlarını değil yan marşpierleride bu malzemeyle kapatacam, biliyosunuz buralar sürtmelere çok açık yerler, o yüzden ya aradağımı bulup onu uygulayacam yada olduğu gibi kalacak. Yapacak bişey yok, öneriler için teşekkürler.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Boyama işinin hep tekrar tekrar emek ve işlem gerektireceği aşikar, ben gene sabırla bakınıp koyu mat siyah bulmayı deneyecem, sebebi şu sadece tampon altlarını değil yan marşpierleride bu malzemeyle kapatacam, biliyosunuz buralar sürtmelere çok açık yerler, o yüzden ya aradağımı bulup onu uygulayacam yada olduğu gibi kalacak. Yapacak bişey yok, öneriler için teşekkürler.
Bu anlattıklarınla beraber senin işine görecek ürünün pütür sprey boya olduğunu söyleyebilirim. Sonuçta boyayı kaldırıp zarar verebilecek kadar bir sürtme olduğunda yüzeyde boya olmasa bile kötü bir görüntü oluşur ve işlemden geçmesi gerekir.

NoooFearrrr

Sessiz
Yazdığım gibi bu bana uymaz, verdiğim para kadarda boya ve emek harcamam gerekecek, ben istediğim renk tonunda bulmayı deneyecem.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Istanbulda diger illerde varmi bilmiyorum genelde ticari taksilerde catilarda kullanilan dere oluklarindan masbiyel yapiyor hem ekonomik hemde saglam oluyor bi bak abi ister bende dusunuyorum aslinda bunu http://
29cea83e5daa2ca85b52bda124d144ea.jpg

NoooFearrrr

Sessiz
Benim aracıma uygun marşpiel takımı var zaten, ben onu begenmedim sadece biraz yere yaklaşsın istiyorum araba bunu da kauçuktan lip ile yapmak istedim amaç alttaki siyah alanı biraz daha aşağıya indirebilmek, beraberinde yan kısımları da aynı malzemeyle kaplamanın daha hoş bir görüntü oluşturacağını düşünüyorum.

Üst Alt