Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tampon Altı Lip Spoiler

Konu, 'Dış Tasarım - Aydınlatma [Modifiye]' kısmında NoooFearrrr tarafından paylaşıldı.

1. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Arkadaşlar mevcut linkteki ürünü geçen hafta aldım, amacım aracımda nasıl duracağını görmekti lakin bilirisiniz 323 hb lerin tampon eteklerinde boya yoktur direk plastiğin kendi mat siyah rengi hakimdir, hatta yanlardaki kuşaklarda da aynen, ayrıca marşpierlerde mat siyahtır, amacım aracımın tamponundaki siyah tonla aynı renkte lip alıp hem marşpierlerin altına hemde ön ve arka tampona motelemekti , gelin görünki gelen lip böle ağarmış siyah veya koyu gri gibi bişey çıktı, renk tonu olarak uyumsuz geldi, şimdi bir başkasınıda almaya güvenemiyorum, acaba öneriniz nedir böle renk tonu olarak bildiğiniz tecrübe ettiğiniz, tam mat siyah bir lip markası varmı, aracımın eteklerinin tümünü kapatacam bununla, denedim oldukça şık duracak kanımca.

http://www.hepsiburada.com/liste/fast-car-on-tampon-alti-lip-spoiler-5-x-230-cm-42418/productDetails.aspx?productId=othg42418&categoryId=20024937

2. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Lastik partacisi surersen siyah olur grili tonu kaybolur tabiki bunu ara ara devamli olarak yapman gerekecek

3. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Yıkandığında akar gider , kalıcı bir çözüm olmaz, ben boyamayı bile düşündüm ama esnediğinde boyalar kırılacak ve dökülcek olduğundan vazgeçtim.

4. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Devamli kastim buydu aslinda ama plastdip ile boyamak belki ise yarar diyecem ama tupu 50 tl bide 5cm alcalacak surtecek iz yapacak sesli dusundum

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Siyah boyanın içine yatır ve bir süre beklesin, plastik malzeme siyah boyayı emerse işini görür...

6. hus3yn

hus3yn Katılımcı

bu malzemeyi kullanıp boyatana rastlamadım.. zaten çok esnek bi malzeme.. boyanın çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum

7. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
  8. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Oğuzhan bu uygulama solmuş ve yıpranmış tamponlar için uygulanmış ama benim aldığım lip zaten pırıl pırıl ve üretildiği plastiğin rengi malesef acık ton bir siyah.

9. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Yapılacak çok fazla bir şey yok sadece bir öneri denemeye değer diye düşündüm ısıtma yüzeyde hafif eritme yapıyor böylece renk koyulaşıyor

10. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Yarın gidip sanayide biraz dolaşacam bakalım, siyah ton olarak uygun bulabilecekmiyim.

11. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Bu tip malzemelere uygun boyalar var.Tampon boyası diye mi geçiyordu neydi.Pahalı bir şey olmaması gerekiyor.

12. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Plasti dip ilede boyanabilir aslında onun yapısıda esnek.

13. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Plasti dip uzun süreli kullanıma dayanmıyor.Hafif bir çatlak verdi mi olay bitiyor.Jantlara uygulamıştım en fazla 4-5 ay sonra yenilemek gerekiyordu.

14. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Elastik yapıya sahip pütür boyalar var oldukça sağlam. Yüzey pütürlü olmuyor gayet düzgün görünüyor. İllaki bir şeyle kaplanır ama sürtme falan olursa kalkar tabi.

15. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Piyasada plastdip adi altinda farkli markalar varmis kalitesi dusuk onlardanmi peki kullanmis oldugunu plastiple arac icinde kaplamayi dusundugum yerler var

16. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Boyama işinin hep tekrar tekrar emek ve işlem gerektireceği aşikar, ben gene sabırla bakınıp koyu mat siyah bulmayı deneyecem, sebebi şu sadece tampon altlarını değil yan marşpierleride bu malzemeyle kapatacam, biliyosunuz buralar sürtmelere çok açık yerler, o yüzden ya aradağımı bulup onu uygulayacam yada olduğu gibi kalacak. Yapacak bişey yok, öneriler için teşekkürler.

17. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bu anlattıklarınla beraber senin işine görecek ürünün pütür sprey boya olduğunu söyleyebilirim. Sonuçta boyayı kaldırıp zarar verebilecek kadar bir sürtme olduğunda yüzeyde boya olmasa bile kötü bir görüntü oluşur ve işlemden geçmesi gerekir.

18. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Yazdığım gibi bu bana uymaz, verdiğim para kadarda boya ve emek harcamam gerekecek, ben istediğim renk tonunda bulmayı deneyecem.

19. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Istanbulda diger illerde varmi bilmiyorum genelde ticari taksilerde catilarda kullanilan dere oluklarindan masbiyel yapiyor hem ekonomik hemde saglam oluyor bi bak abi ister bende dusunuyorum aslinda bunu http://[​IMG]

20. NoooFearrrr

NoooFearrrr Sessiz

Benim aracıma uygun marşpiel takımı var zaten, ben onu begenmedim sadece biraz yere yaklaşsın istiyorum araba bunu da kauçuktan lip ile yapmak istedim amaç alttaki siyah alanı biraz daha aşağıya indirebilmek, beraberinde yan kısımları da aynı malzemeyle kaplamanın daha hoş bir görüntü oluşturacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş