Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Taksi Çıkması Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir ?

Konu, 'Diğer' kısmında Kazasker tarafından paylaşıldı.

1. Kazasker

Kazasker Katılımcı

Slm arkadaşlar.
    bu aralar bütçeyi baya zorladım. araç bakınıyorum biraz daha geniş ve yazın köyde at gibi tepinecek :) Taksi çıkmalarına baktım. fiyatları gayet uygun 7-8 bine bile 2008 model var. 5 bin masraf etsem 11-12 yi bulur. sizce ne dersiniz :)

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Masrafın sonu gelmez onlara tavsiye etmiyorum...

2008 model ama 400 bin kilometrede... Gerisini düşünemiyorum bile. ;)

3. Kazasker

Kazasker Katılımcı

az önce satıcı ile görüştüm :)
    adam dedi abi 7-8 liklere bulaşma 2012-2013 modelleri var 10-11 bin civarı bunlar motor yapılmamış ve sağlam dedi sadece boya vurulacak mış..

şunuda belirteyim İBB de ticari taksi kullanım süresi 4 yaş ile sınırlandı 2011 de :))

4. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Tam da gündemimizde olan bir soru sormuşsunuz. Eniştem de İstanbul'dan taksi çıkması linea filan almayı düşünüyor. Aslında böyle bir riske girmesi beni şaşırttı garantici adamdır ama maddi imkanlar bunu gerektirdi sanırım bana da çok mantıksız gelmedi açıkcası. Malum 95 model brodway Toros temizi 11-12 bin bizim burada. O paralara 2010 civarları arabaların alınabilir olması bile hayal gibi geliyor bana.

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Sadece motor olarak bakarsak olaya, yaptırmayı göze alıp muhtemel masrafı üstüne koyarak karar verebilirsin ama bu defa fiyat yükselince seçenek ve tercihlerin değişme gösterecektir.

6. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Hiç bir şartta tavsiye etmiyorum... ;)

7. Kazasker

Kazasker Katılımcı

bu gün gördüm 100 e yakın araç vardı. Anadoludan gelip 3-5 araç pazarlık yapan galericiler vardı. boyatıp allayıp pullayıp satacaklarmış alıcı varmı dedim. 14-15 e kapış kapış gidiyor diyor adam. araçların hepsi çalışır ve yürür vaziyette. enteresan bi durum :)

8. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Bizde şöyle bir durum var eniştemgil traktör rektefiyecisi zaten. Motor yapmak yaptırmak sorun değil. Böyle olunca da çok mantıklı geldi.

9. Kazasker

Kazasker Katılımcı

bende enişteniz gibi düşündüm. Sonuçta baktığım araçlar 600-700 binde ama motorları açılmamış vidaları boyalı duruyor. bir rektefiye ile 200-300 bin gidiyor multijet :)

10. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Olay motor değil arkadaşlar... Ömrünü tamamlamış aracın neresini toparlayabilirsin, yapacağınız masrafı üzerine koyun ve sağlam araç alın... Varsın 3-5 model düşük olsun.

11. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    haklısın abi ama piyasanın durumu malum 1995 model brodway mi 2010 model linea mı diye bir karşılaştırma yapmak bile komik geliyor ama fiyat olarak aynı olduğunu düşündüğüm zaman bilemiyorum insan öyle kalıyo :)

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    1999 model Mazda derim... ;)

13. Kemal

Kemal Katılımcı

Araç Markası:
    2010-Mazda 3 İmp.
    Araç Renk ve Tip:
    Aluminyum Gri-Sedan
    Mazda aldırmam mümkün değil abi. Hep benzer cümleler kuruyor işçiliği büyük oranda kendilerinin yapacağını düşünüp parça fiyatlarına ve kolay bulunabilirliğine odaklanmış durumdalar.

14. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Alacağın araba linea yada accent ise al gitsin derim. Parçaları ve işçiliği ucuz araçlar. Yaptığın masraftan sonrada yeni gibi olur. Zaten o tip araçların normal kullanılmışıda 100 bin km üzerinde oluyor.
    Galericiler km sayacını aşağı çeker dışına ucuz bir boya ve bir süre götürecek rektefiye yaptırıp üzerinden en az 5000 tl karla satarlar o arabaları şayet ağır hasar kayıtları yoksa tramerde.

15. Kazasker

Kazasker Katılımcı

alacaksa sarı folyolu olanlar var onlardan alsın. söktünmü boya derdin olmuyor :)
    Anadlu taksisi olsa fazla düşünmezdim :)

16. Kazasker

Kazasker Katılımcı

taksicilerde çok fazla ağır kaza olmuyor İstanbulda. ama küçük kazaları çok
    evet parçaları baya ucuz. Accent lerin durumu daha iyi hem tamamı lpg li accentler. H.sonu bir daha bakarım araçlara.

17. Kazasker

Kazasker Katılımcı

18. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Güzel bir ekspertiz sonrası alınabilir, hatta aile araçları var; örnek olarak sadece baba oğul kullanmış, hiç bir bakımı aksatılmamış numune bir araç bulunursa alınır bence. Fiyatlar çok uygun oluyor, araçlar yorgun olsa bile bakımlı oluyorlar en azından.

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Tavsiye etmediğim noktaları detaylandıracak olursam;

1-Motor

2-Yürüyen aksam

3-Şasi

Motor bi şekilde hal yol edilir, yürüyen aksamı da kötünün iyisi olarak çözebilirsiniz ama şasiyi ne yaparsanız yapın yenileme imkanınız yoktur...

Metal yorgunluğu denilen şey şasinin başına gelmiş olur ki, bu noktadan sonra geriye dönüş olmaz...

Siz o araca, komple masraf yaparsınız ve kullanılacak düzeye gelir ama hiç bir zaman güvenli ve konforlu olmaz... Benim için işin bu boyutu önemli değil araca yarı fiyatına sahip olsam yeterli diyorsanız haklısınız, Alın hayırlı olsun derim...

20. Şans..

Sayfayı Paylaş