Suzuki El Değiştirdi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Türkiye’nin en eski ithalatçılarından biri el değiştiriyor. 1984 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal’ın özel izniyle ithalatına başlanan Suzuki marka otomobillerin Türkiye distribütörlüğü Aydın Doğan’ın da damadı olan Boyner’e geçiyor.

HACO Şirketler Grubu’nun 31 yıldır yürüttüğü Suzuki Türkiye operasyonu için BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ile prensip anlaşması yapıldı.

İki şirket arasındaki son görüşmelerin çok kısa süre içinde imzayla sonuçlanması bekleniyor. Şirketlere yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre değişikliğin Japonya’daki merkez tarafından da onaylandığı ifade edildi.

Suzuki Türkiye distribütörlüğünü 2011 yılında Doğuş Otomotiv devralmak istemiş ama son dakikada adeta nikah masasından kalkılmıştı. Anlaşmazlığın Türkiye’den değil, VW Grubu ile Suzuki Grubu arasındaki anlaşmazlıktan çıktığı açıklanmış ve bu anlaşmazlığa paralel Türkiye’deki değişiklik de gerçekleşmemişti.
 

aday

Sessiz
Konum
Konya
#2
İşin içinde Boyner olacaksa sene sonunda ciddi indirimlerle araç alınabilir mi diye düşünmedim değil. ;) Ne diyelim hayırlı olsun.
 

alper

Katılımcı
Konum
Ankara - İstanbul
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri-Sedan
#5
Umarım iyi bir pazarlama stratejisi ve fiyatlandırma takip ederler. Çünkü hala bazı bayilerde sıfır 2013 modeller bulunuyor!!
 
Üst Alt