Sürücü Belgeleri Değişiyor

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İnternet vergi dairesinden ödeyebilirsiniz.orda ceza sorgulamadan aracın plaka ve tescil tarihini yazarak giriyosunuz cıkarsa kredi kartıyla ödeme yapabiliyorsunuz inidirmli olması için belli bir tarih var o gectiyse indirim olmuyor diye biliyorum siz makbuzu filan da yırtmışsınız zaten. Önce internetten ödemeye çalışın ayroca internet bankacılığı kullanıyorsanız orda da var. En son bağlı oldugunuz yerdeki vergi dairesine gidip ödeyeceksinz

Halkbankın ınternet bankacılığını kullanıyorum ama orda ceza bolumu yok ödemek ıcın...GİB te borç gorunmuyor.malıyede gorunuyor..ne iş anlamadımmm

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Veli abı yaaa....bugun trafık cezasını odıcektım.malıye benden teblıkat ve makbuzu istedi.ben onları postaneden aldığımda yırtıp atmıstım...ödeme yapamadım...serı numara teblıgat numarası falan ıstedı...bende de hıc bısey yokkk..napacam nasıl odıcem..daha sonra emnıyet bır serı numara verdı..bu seferde %25 ten yararlanamassın dedııı....napacam bennn şimdı:confused:

Arkadaşlar yazmışlar da, ben de ekleme yapıyım. Sana tebliğ tarihi baz alınır. Bu süreden sonra 15 gün içinde ödersen %25 indirimli ödersin, eğer kaçırdıysan bu süreyi geçmiş olsun. Niye yırtıp atıyorsun ki tebligatı? :)
edevlet kapısından da görebilirsin tebligat tarihini. intvd.gib.gov.tr den girişteki aracınla ilgili bilgilerini girip de beyana dayalı ceza ödeme dersen en sağdan seçerek, ardından da ceza bilgilerini, tebliğ tarihini, ceza ücretini, tutanak seri nosunu girersen kredi kartıyla ödeyebilirsin

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar yazmışlar da, ben de ekleme yapıyım. Sana tebliğ tarihi baz alınır. Bu süreden sonra 15 gün içinde ödersen %25 indirimli ödersin, eğer kaçırdıysan bu süreyi geçmiş olsun. Niye yırtıp atıyorsun ki tebligatı? :)
edevlet kapısından da görebilirsin tebligat tarihini. intvd.gib.gov.tr den girişteki aracınla ilgili bilgilerini girip de beyana dayalı ceza ödeme dersen en sağdan seçerek, ardından da ceza bilgilerini, tebliğ tarihini, ceza ücretini, tutanak seri nosunu girersen kredi kartıyla ödeyebilirsin

Serı noyu nerden bulacam...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Serı noyu nerden bulacam...

edevletten dedim ya. emniyet genel müdürlüğünün trafik cezası sorgulama hizmeti ile. cezalar ilk önce emniyete düşer, arından vergi dairesinin sitesine. edevletten aldığın bilgilerle de vergi dairesinin internet sitesinden beyana dayalı ceza ödemeyle ödeyeceksin.

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
E sınıf ehliyet B sınıfını da kapsadığı için Trafik Tescil Şubeye başvurarak ehliyetin sınıfını E'den B'ye almak istediğini belirtir dilekçe ve ehliyet kart ücretini karşılamak kaydıyla B sınıfı yapılabiliyormuş... Öğrendiğim bilgi bu... :)

İlginize teşekkür ederim. İnşallah tekrar sınav prosedürü ile uğraştırmazlar.

Kruvazör

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Evet ülkemizde bir gecede çok şey değişen yerlerden biri. :)

Üst Alt