Supra & M4 Karışımı Geliyor

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Daha önce BMW ve Toyota’nın birlikte üretip geliştireceklerini açıkladıkları spor otomobil hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Alüminyum Space Frame şasi ile birlikte karbon fiberle güçlendirilmiş plastik gövde panellerine sahip olacağı belirtilen otomobilin, Porsche 911 ile aynı boyutlarda olacağı konuşulurken uzunluğunun da 4,5 metreden kısa olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Her iki otomotiv devinin de ketum davrandığı spor otomobil için tasarım açısından son aşamada olduklarını söyleyen Toyota yetkilileri, otomobili tanıttıklarında insanların: “Nasıl bu kadar güzel görünebiliyor?” diye kendilerine sorular yönelteceklerini belirtiyorlar.

Tasarımında Toyota’nın geleneksel çizgilerinin olmayacağı belirtilen otomobilde kullanılacak olan motorlar ile alakalı resmi bir açıklama bulunmasa da, 2.0 lt 241 BG güç ve 350 Nm tork üreten turbo beslemeli motor ile birlikte 3.0 lt’lik altı silindirli 335 BG güç ve 450 Nm tork üreten turbo motorun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 473 BG gücünde Plug-in Hibrit versiyonunun da çıkması düşünülen otomobil, Supra’nın güç aktarma sistemine sahip olacak ve modelde kullanılacak olan tüm motorlar BMW imzası taşıyacak.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
Motor BMW den olunca veriler de harika olacaktır, tasarımın son halini merak ettim, herkes görünce nasıl bu kadar güzel görünüyor diyecekmiş ya ondan :)
 
Üst Alt