Mazda 626 GF (1997-02) Subap Ayarı Sorunu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sonunda Adem ustayla tanışmak nasip oldu. Test sürüşü esnasında biraz dertleştik. Sağolsun aracı kabul etti. Evet, benzin ve lpg de ciddi performans sorunum vardı. O da sübaplardan şüphelendi. Kürbütör kapağını söktük. İlk etapta üst kapağımın sıfır takıldığını söyledi, sevindim. Sonrasında sente ayarını kontrol ettik. Bir de ne görelim, sol ve sağda 3'er diş atlamış sente ayarı. Adem ustada çok şaşırdı bu araba nasıl çalışıyor dedi :D Sente ayarını hallettikten sonra yine de sübapları bir ölçelim dedi, kontrol esnasında en ince aparat bile girmedi sübabın arasına. Sonradan anladık ki araca balon kasanın kapağını takmışlar. Balon kasanın sübap ayarı otomatik oluyormuş, sente ayarından sonra muhtemelen sorun kalmayacak dedi. Aracı topladık, tekrar test sürüşüne çıktık, 100 metre ileride sağa çekti, sen geç biraz 626 kullan dedi :koptum: Aldığımdan beri aracın böyle gittiğini görmedim. Sürüş boyunca yüzümüzden tebessüm eksik olmadı. Kendisine çok çok teşekkür ederim. Sizlere de çok selamı var bu arada. Sensörlerimin çoğunun soketleri sizlere ömür. Ankara Osmanlı Mazda'dan hava akış metreydi sanırım, onu ve sensörünü alacağım. Kalan sensörleri onların oradan tamamlayıp elektrik sıkıntılarımızı da çözmüş olacağız. Hatırlayanlar vardır belki, aracı orda boyatmayı düşünüyordum Adem usta orda değildi gittiğimde fakat boya ustası alamayız bu aracı demişti. Keşke sonradan tekrar gitseydim, benim bu kafada olduğumu gördükten sonra alırdık biz bu aracı dedi. Nasip kısmet.. Geçmişte, benimki gibi ceset araçlarını minimum para harcayarak fabrika ayarına döndüreceğini sana aptallar yüzünden aracı orda boyatamamış oldum.

Ekli dosyayı görüntüle 66371 Ekli dosyayı görüntüle 66372
Bonus:
2004 model 220bin Km'de Mazda3. 400 bin liraya mı ne almış alan arkadaş. Bayandan almış. Motorun haline çok üzüldüler. Zamanında yağ bakımı yapılmayan motor:

Ekli dosyayı görüntüle 66373
Adem Usta'm
Adem Usta'm
Adem Usta'm

Diye boşuna sayıklamıyoruz... :hhhhhh:

Ustam candır, Allah razı olsun.
Guzuyu kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun inşallah.

ÖzgürSeyyar

Katılımcı
Araç Markası
1998 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - HB

Üst Alt