Mazda 3 BK (2003-09) Sport Dynamic Kaza Sonrası Önerileriniz

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Geçmiş olsun yazık olmuş, hele de kasko yaptırmamanız çok kötü olmuş. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef.

Corolla efsane kasa sahibi bir arkadaşım kaza yapmıştı ve airbagleri açmıştı. Kendi cebinden yaptırdı. Bu forumdaki usta tavsiyelerinde Ankara'da airbag tamiri yapan bir usta olduğunu ve arayıp bilgi almasını önermiştim. Konuşmuş ve gitti orada yaptırdı hem yolcu hem sürücü ön airbagleri. Usta gayet de güzel yapmış ve 1 sene garanti veriyormuş. Bu yol da denenebilir. iyi bir ustada airbagler tamir ettirilebilir. Tanesi 600 tl gibi birşeydi sanırım. Ya da kazalı araçta çıkma airbag aranacak. Ama sonuçta her ikisinin de garantisi yok. Sıfır fiyatları çok yüksek.

Öte yandan İstanbul'daki sanayilerde ne araçlar toparlıyorlar düzeltiyorlar, bu aracın da yanında ciddi bir deformasyon yok gibi gözüküyor. Karşı taraf hızlı gelse de yan direk çok eğilmeden yaşam kafesini güzel muhafaza etmiş. Her türlü onarırlar. Ama fiyat ne kadar çıkar acaba o sıkıntı.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Gecmis olsun Allah beterinden korusun

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Görüp göreceğiniz kaza bu olsun Allah beterlerinden saklasın :( Görünce çok üzüldüm ama hayatın sürprizleri maalesef. Rabbim canınıza sağlık versin.

Tamir durumunda oldu-olmadı, parça geldi-gelmedi, uydu-uymadı, randıman verdi-vermedi vs. sıkıntıları bazen maddiyattan çok daha öte insanın canını sıkıyor ve ilaveten yıpratıyor. Ben çok titiz biri olsam bu süreci göze alamazdım. Ama tamir olur tabiki de. Kaporta ustamı son ziyaretimde kupası neredeyse dümdüz olmuş kamyonetin gıcır gıcır olduğunu görünce şoka girmiştim.

Eğer aradaki maddi fark çok yüksek olmayacaksa yaptırmadan satmak bana daha mantıklı geliyor.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
geçmiş olsun, sizin için zor bir karar
ben de ilk arabamda benzer şeyi yaşamıştım, hem tecrübesizlik hem de çevremde beni düzgün yönlendirecek insanların olmayışı sebebiyle 16,500e aldığım aracı 10.250 ye kaportacıya satmıştım, aracın kaporta olarak hemen hiç masrafı yok gibiydi ama önden 2 hava yastığı açılmıştı
hala üzülürüm o arabaya yaptırıp binmediğim için

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Çok geçmiş olsun ben olsam kesinlikle yaptırırım.siz bu şekilde satsaniz adam kar edecem diye ne fırıldak çevirir birde satar birinin de canı yanabilir.araba madem 2.araba acele etmeyin sürekli fiyat araştırın elbet uygun fiyata halledebirsiniz.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
geçmiş olsun cana gelmesin yeter. arabada çok ciddi darbe yok. çok iyi bir ustanın elinde
bu araba toplanır hemde çok güzel ve korkulacak kadar masraflı olmadan toplanır. yazık günah ölücülere yem yapacağına yaptır bin satarkende dürüstçe söylersin uygun fiyata satarsın.

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Bütçe müsait ise yaptırın bir süre kullanın derim. Bu haliyle alacağınız fiyat teklifleri çok canınızı sıkar...

Handsomesalas

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Geçmiş olsun..Allah beterinden korusun. Neticede malda canın yongası.Acele etmeyin bence uzman bi kaportacı araştırıp yaptırmanız sonucun da da araç hoşunuza gitmezse kaza fotoları ve sonucu göstererek satmaniz daha uygun olacak kanaatindeyim.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Çok geçmiş olsun. İyi ki sizde birşey yok. Yaz mevsiminin gelmesi ve evinizin 2. Aracı olması büyük şans. Zamanla parçaları toplayıp iyi bir kaportacılık yaptırabilirsiniz. Yaptırmadan satarsanız yok pahasına gider. 20 bini bile görmez bence fiyatı. Yapım maliyeti için de airbagler hariç yüksek fiyat çıkacağını sanmıyorum.

Yarın Ankara'daki Çavuşoğlu Mazda'yı arayıp lazım olan kapı ve airbag fiyatlarını öğrenin. Gerisi kaporta boya zaten.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
B
Çok geçmiş olsun. İyi ki sizde birşey yok. Yaz mevsiminin gelmesi ve evinizin 2. Aracı olması büyük şans. Zamanla parçaları toplayıp iyi bir kaportacılık yaptırabilirsiniz. Yaptırmadan satarsanız yok pahasına gider. 20 bini bile görmez bence fiyatı. Yapım maliyeti için de airbagler hariç yüksek fiyat çıkacağını sanmıyorum.

Yarın Ankara'daki Çavuşoğlu Mazda'yı arayıp lazım olan kapı ve airbag fiyatlarını öğrenin. Gerisi kaporta boya zaten.
Bir numarayı vermemiş hocam firmanın helal olsun

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
B
Bir numarayı vermemiş hocam firmanın helal olsun
İyi hatırlattınız. :)

IMG_1114.PNG

Ek: Sanıyorum arka kapı değişmese de olur. Ön kapının değişmesi iyi olur. Marşpiyel tamir olur mu bilmiyorum. Muhtemelen yapılır diye tahmin ediyorum. Geriye airbagler kalıyor parça olarak.

Bir de iyi bir kaporta boya ustaları denk getirirseniz kısa sürede fazla maliyet çıkmadan sonuca ulaşır mis gibi binersiniz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Emin olamadım ama Emliyet kemerleride değişeçek.
Sol emliyet kemeri ve alt kısımdaki pompanı ne öyle bişey belki sağ tarafta.

badilcan

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Çavuşoğlu Mazda ile görüştüm.
Verdiği rakamlar gerçekten çok makul ama hava yastığını çıkma almak ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Servisten bazı parçaların fiyatlarını aldım ama gerçekten çok yüksek .Özelliklede perde hava yastığı fiyatı çok yüksek.
Airbag modülü programlanabiliyormuş . Birde bahsedildiği gibi emniyet kemerlerinide kontrol etmek gerekiyormuş .
Bugün trafiğin tuttuğu rapor çıkar sanırım .
Niyetim öncelikle kusur oranına göre servisde yaptırırsam benim tafaıma ne kadar düşecek onu öğrenmeye çalışacağım .
Çıkacak rakama göre yol haritamı belirleyeceğim .

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
abi çok geçmiş olsun iyiki size bir şey olmamış
2 kez kaza atlatıp araç yaptırmış biri olarak aracı yaptırıp yaptırmamak sizin moralinize bağlı sanayide vakit geçirmek gerekebiliyor
ama ADN gibi hem mazda servis kaporta hepsi bir arada olan bir yerlere danışmanızı tavsiye ederim belki hiç yanına uğramadan güzel bir şekilde alabilirsiniz ama araç iyi bir şekilde yapılabilir yani daha kötüleri bile yapılıyor.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Çavuşoğlu Mazda ile görüştüm.
Verdiği rakamlar gerçekten çok makul ama hava yastığını çıkma almak ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Servisten bazı parçaların fiyatlarını aldım ama gerçekten çok yüksek .Özelliklede perde hava yastığı fiyatı çok yüksek.
Airbag modülü programlanabiliyormuş . Birde bahsedildiği gibi emniyet kemerlerinide kontrol etmek gerekiyormuş .
Bugün trafiğin tuttuğu rapor çıkar sanırım .
Niyetim öncelikle kusur oranına göre servisde yaptırırsam benim tafaıma ne kadar düşecek onu öğrenmeye çalışacağım .
Çıkacak rakama göre yol haritamı belirleyeceğim .
Rapora göre 4’te 1’ini karşı tarafın sigortası karşılayacak, 4’te 3’ü size ait olacak. Bu 4’te 3’lük kısmı aldığınız fiyatlar neticesinde az çok tahmin edersiniz sanırım. Çok geçmiş olsun.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Büyük geçmiş olsun, cana bir şey olmaması teselli sebebi olmuş.

Aracın kazası ve airbag hariç tamirat gerektiren parçalar abartılı olmayacaktır, piyasa araştırması ile makul seviyelere yaptırır kullanmaya devam edersiniz. Ikinci araç olması aceleyle hareket etmemenizi sağlayacağı için bu haliyle satmaktan çok daha mantıklı bir iş çıkacaktır ortaya.

Ayrıca kaportacıya değil de kullanıcıların ilgileneceği varsayılırsa kazalı olması her zaman olumsuz yaklaşılmasına ve fiyatın gerçekçi seviyesinden de aşağı çekilmesine sebep olacaktır. Allah kimseye göstermesin ancak empati yaparak, yaptırıp kullanır ve daha sonrasında satardım büyük ihtimalle.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Onur abi büyük geçmiş olsun cana zarar gelmemesi teselli olmuş :( Sigortadan gelecek rakamı öğren ona göre bir yol belirle derim.

ediz07

Sessiz
Araç Markası
2014 - Mazda 3 Sedan
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Motion AT
Geçmiş olsun yazık olmuş, hele de kasko yaptırmamanız çok kötü olmuş. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor maalesef.

Corolla efsane kasa sahibi bir arkadaşım kaza yapmıştı ve airbagleri açmıştı. Kendi cebinden yaptırdı. Bu forumdaki usta tavsiyelerinde Ankara'da airbag tamiri yapan bir usta olduğunu ve arayıp bilgi almasını önermiştim. Konuşmuş ve gitti orada yaptırdı hem yolcu hem sürücü ön airbagleri. Usta gayet de güzel yapmış ve 1 sene garanti veriyormuş. Bu yol da denenebilir. iyi bir ustada airbagler tamir ettirilebilir. Tanesi 600 tl gibi birşeydi sanırım. Ya da kazalı araçta çıkma airbag aranacak. Ama sonuçta her ikisinin de garantisi yok. Sıfır fiyatları çok yüksek.

Öte yandan İstanbul'daki sanayilerde ne araçlar toparlıyorlar düzeltiyorlar, bu aracın da yanında ciddi bir deformasyon yok gibi gözüküyor. Karşı taraf hızlı gelse de yan direk çok eğilmeden yaşam kafesini güzel muhafaza etmiş. Her türlü onarırlar. Ama fiyat ne kadar çıkar acaba o sıkıntı.

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Kaza yapan arkadaş oda arkadaşımdı. 1 sene garantiyi ön göğüs kaplamasına ve 3 yıl hava yastığını tamirine garanti veriyordu. Ayrıca bütün emniyet kemerlerini değiştirmişti. Fiyat olarak 2 hava yastığı(ön sürücü ve yolcu) +hava yastığı beyin tamiri + göğüs kaplama ve emniyet kemerine 1200tl verdi. sürücüyü çıkma alıp yan hava yastıklarını yaptırabilirsiniz. Çok o kadar masraf görünmüyor aslında. Bu şekilde çok zarar edersiniz. Yaptırıp rahatça kullanabilirsiniz bence.

Üst Alt