Skyactiv Mazda 3 Power Ufak Dokunuşlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Evet bende aynısını onlara söyledim. Bunu neden bilmiyorlar Mazda ya özgü bir şey mi acaba? 20000 km olunca böyle yapacağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Mantıklı düşününce ortaya çıkan yöntem budur zaten, Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok ki. :) Sağ ön lastik, sol arkaya geçince hem zemine basma tabanı, hem dönme şekli değişeceği için rotasyon ancak tam randıman verir. ;)

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Mantıklı düşününce ortaya çıkan yöntem budur zaten, Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok ki. :) Sağ ön lastik, sol arkaya geçince hem zemine basma tabanı, hem dönme şekli değişeceği için rotasyon ancak tam randıman verir. ;)

Ben de hafta sonu rot ve balans ayarı yaptırdıktan sonra eleman önleri arkaya taktı ama yerlerini değiştirmedi. Yani sol ön sol arka ile sağ ön sağ arka ile değişti.
Normalde olması gereken senin dediğin gibiyse de abim, sanırım lastiğin rotasyon yönü olduğundan lastikleri janttan çıkarıp yeniden şişirilmesi gerekiyor diye yapmıyor olabilirler. Çünkü örneğin sağ önden çıkanı direk sol arkaya taksak lastiğin dönüş yönü değişecek falan filan, diyerek kimse çıkartmakla uğraşmak istemiyor olabilir. Ha bir de sen nitrojenle şişirmişsen tekrar para vermen gerekmesin diye bizi de düşünüyorlardır belki ucundan... :D

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Bir ufak da buraya dokundum Kafayı sallıyo araba giderken, beni benden alıyo
hersey bi yana, güç sizinle olsun...
297909324ad60a4604b3ccc6288ff61d.jpg
7181bd9ea5c83145444865e0cbfe671b.jpg

Üst Alt