Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Skyactiv 2.5 Turbo motoru

Konu, 'Mazda Hakkında' kısmında chaos tarafından paylaşıldı.

1. chaos

chaos Katılımcı

Geliştirilmesi tamamlanmış, hayırlı olsun. Mazda'nın tasarım şefi Kouji Tabata'ya bir vatandaş sormuş. Motorun tamamlandığını ve hangi araçlara koyacaklarını düşündüklerini söylemiş.

Muhtemelen MPS geri dönüyor, CX-9'a da yakışır.

Mazda 6 MPS, 250-300 beygir arası, AWD gelirse gözümü karartırım:D Bu son haberle aracın çıkma ihtimali %90'larda ancak şu şartlarda ülkemize gelme ihtimali %1 bile değil bence. Gerçi ortam oluştuğunda 3.7 motorlu CX-9'u ve 2.3 MPS'yi bir şekilde getirdiler ancak (CX-9'lar Rusyadaki krizden dolayı, MPS'ler ise tamamen reklam amaçlı) şu an o şartlar gözükmüyor. Yine de bir umut bekleyeceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=UKY3scPIMd8#ws

2. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Değerleri ne olacak acaba motorun , bundan önceki 2.3 mps çok atik bir araç değildi malesef ...

Tapatalk

3. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

degerler ne kadar iyi olsada bizim istanbul travigi ve havası. travikten sıkılan şöförün piskolijisi bozuyor valla tüm degerleri ..

mazda can dır :)

4. Güven

Güven Katılımcı

Araç Markası:
    2012 - Mazda 3 A/T
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert - Sedan
    Vergi yükünden dolayı gelmesi biraz zor olur, gelirsede herhalde herkesin alabileceği 250-300 bin civarında olur :)

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Turbolu skyactive, belki mps olmayanlarda da kullanırlar.

6. chaos

chaos Katılımcı

CX-5'e de koysalar, aynı vergi diliminde olduğundan 2.2 dizel ile yaklaşık aynı fiyata gelebilir. Forester Turbo'nun fiyatı göz önüne alındığında satması mucize olur tabiki. Tahminin dışarıda çıksa bile MPS harici ülkemize gelmesi zor.

7. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Bendeki mazda 626 2.0 makyajlı kasa 136 beygirliklerden. Bazen bundan daha güçlü bir araba olabilir mi diye kibir yapıyorum kısık sesle. Şimdi 2,5 turbo diyorsunuz vay be diyorum daha fazla güçlü bir arabayı tam idrak edemiyorum

8. chaos

chaos Katılımcı

Bazen Ankara'ya gittiğimde babamın aracı alıyorum (92 model 626 HB). Yahu diyorum 23 yaşında 115 beygir bir araç 2014 model 1001 tane patent ve teknoloji sahibi 120 beygirlik aracımdan kat kat daha zevkli bir performans sunuyor:) Makyajlı kasanızın kıymetini bilin derim, güzel makinedir.

9. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Gerçekten yolu yırtıyor resmen. Hele ki honda jazzdan sonra Ferrari gibi geliyor bana.

10. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    1993 model tombak guzumu mecburen satıp, şimdikini aldığımda en büyük hayal kırıklığım bastığımda pedala 626 kadar tepki vermemesi idi...

Özledim bende Şükrü'mü... :p

11. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Ben B segmentten C'ye geçince otobüs konforu gibi geldi, siz D segmente geçince uçak gibi gelmiştir sanırım :D

12. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Ben ne yapayım?? At'tan indim bindim katıra... Eşek diyerek iyice kötülemiş olmayayım alınmasın sonra guzucuk... :p

13. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Yok abi guzun iyi güzel senin :) at katır git gel yapılır zaten katıra bindikten sonra malum ekonomik durumlar :)
    Eşek B sınıfı oluyor :D

14. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Ben arabayı aldım arkadaşlar bir tur attı. Dudağını büken adamların ilk lafı "Bu ne la?" oldu. Şayet araba sadece performanstan ibaret olsa yine beğenmezdim. Ama gittiği gibi dönüyor döndüğü gibi de duruyor. Son kasa mazda 6 kullansam herhalde ağzımın suyundan aracın direksiyon tuşları kısa devre yapar.

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İnşallah nasip olur... Fakat peçete ile otur koltuğa... :D

16. ALPEREN58

ALPEREN58 Katılımcı

Biraz zor Selpak kağıt havlu filli olandan

17. Kensai-X

Kensai-X Sessiz

Araç Markası:
    2014 Mazda3 PowerSense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Sedan
    2017 yılında Mazda 3 makyajı ile birlikte bu motorun Mazda 3 MazdaSpeed/MPS araç ile birlikte kullanılabileceği şeklinde söylentiler var. Bu yıl fuarları iyi takip etmek lazım.

Saygılar.

ezmocesteri bunu beğendi.
  18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Yani gelsin artık MPS

19. naziii

naziii Katılımcı

Araç Markası:
    2010 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Hatchback
    Mps hatchback karoserde mi yoksa sedan karoserde mi gelir ?

20. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sedan'ın kasası mps'nin ruhuna aykırı olur bence. :)

Sayfayı Paylaş