Skyactiv 2.5 Turbo motoru

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Geliştirilmesi tamamlanmış, hayırlı olsun. Mazda'nın tasarım şefi Kouji Tabata'ya bir vatandaş sormuş. Motorun tamamlandığını ve hangi araçlara koyacaklarını düşündüklerini söylemiş.

Muhtemelen MPS geri dönüyor, CX-9'a da yakışır.

Mazda 6 MPS, 250-300 beygir arası, AWD gelirse gözümü karartırım:D Bu son haberle aracın çıkma ihtimali %90'larda ancak şu şartlarda ülkemize gelme ihtimali %1 bile değil bence. Gerçi ortam oluştuğunda 3.7 motorlu CX-9'u ve 2.3 MPS'yi bir şekilde getirdiler ancak (CX-9'lar Rusyadaki krizden dolayı, MPS'ler ise tamamen reklam amaçlı) şu an o şartlar gözükmüyor. Yine de bir umut bekleyeceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=UKY3scPIMd8#ws

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
degerler ne kadar iyi olsada bizim istanbul travigi ve havası. travikten sıkılan şöförün piskolijisi bozuyor valla tüm degerleri ..

mazda can dır :)

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Vergi yükünden dolayı gelmesi biraz zor olur, gelirsede herhalde herkesin alabileceği 250-300 bin civarında olur :)

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Turbolu skyactive, belki mps olmayanlarda da kullanırlar.

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
CX-5'e de koysalar, aynı vergi diliminde olduğundan 2.2 dizel ile yaklaşık aynı fiyata gelebilir. Forester Turbo'nun fiyatı göz önüne alındığında satması mucize olur tabiki. Tahminin dışarıda çıksa bile MPS harici ülkemize gelmesi zor.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Bendeki mazda 626 2.0 makyajlı kasa 136 beygirliklerden. Bazen bundan daha güçlü bir araba olabilir mi diye kibir yapıyorum kısık sesle. Şimdi 2,5 turbo diyorsunuz vay be diyorum daha fazla güçlü bir arabayı tam idrak edemiyorum

chaos

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Bendeki mazda 626 2.0 makyajlı kasa 136 beygirliklerden. Bazen bundan daha güçlü bir araba olabilir mi diye kibir yapıyorum kısık sesle. Şimdi 2,5 turbo diyorsunuz vay be diyorum daha fazla güçlü bir arabayı tam idrak edemiyorum
Bazen Ankara'ya gittiğimde babamın aracı alıyorum (92 model 626 HB). Yahu diyorum 23 yaşında 115 beygir bir araç 2014 model 1001 tane patent ve teknoloji sahibi 120 beygirlik aracımdan kat kat daha zevkli bir performans sunuyor:) Makyajlı kasanızın kıymetini bilin derim, güzel makinedir.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Gerçekten yolu yırtıyor resmen. Hele ki honda jazzdan sonra Ferrari gibi geliyor bana.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Bazen Ankara'ya gittiğimde babamın aracı alıyorum (92 model 626 HB). Yahu diyorum 23 yaşında 115 beygir bir araç 2014 model 1001 tane patent ve teknoloji sahibi 120 beygirlik aracımdan kat kat daha zevkli bir performans sunuyor:) Makyajlı kasanızın kıymetini bilin derim, güzel makinedir.
1993 model tombak guzumu mecburen satıp, şimdikini aldığımda en büyük hayal kırıklığım bastığımda pedala 626 kadar tepki vermemesi idi...

Özledim bende Şükrü'mü... :p

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Ben arabayı aldım arkadaşlar bir tur attı. Dudağını büken adamların ilk lafı "Bu ne la?" oldu. Şayet araba sadece performanstan ibaret olsa yine beğenmezdim. Ama gittiği gibi dönüyor döndüğü gibi de duruyor. Son kasa mazda 6 kullansam herhalde ağzımın suyundan aracın direksiyon tuşları kısa devre yapar.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ben arabayı aldım arkadaşlar bir tur attı. Dudağını büken adamların ilk lafı "Bu ne la?" oldu. Şayet araba sadece performanstan ibaret olsa yine beğenmezdim. Ama gittiği gibi dönüyor döndüğü gibi de duruyor. Son kasa mazda 6 kullansam herhalde ağzımın suyundan aracın direksiyon tuşları kısa devre yapar.
İnşallah nasip olur... Fakat peçete ile otur koltuğa... :D

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Biraz zor Selpak kağıt havlu filli olandan

Araç Markası
2014 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
2017 yılında Mazda 3 makyajı ile birlikte bu motorun Mazda 3 MazdaSpeed/MPS araç ile birlikte kullanılabileceği şeklinde söylentiler var. Bu yıl fuarları iyi takip etmek lazım.

Saygılar.