Skoda Superb 2015 Özellikleri

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Skoda,Yeni Superb'in tanıtımını Prag'ta gerçekleştirdi.Çek Skoda, yanlışlıkla da olsa yeni Skoda Superb 2015'in resmi fotoğraflarını yayınlamasının ardından resmi tanıtımı da Prag'da gerçekleştirdi.

Şuanki versiyonuna göre daha sportif ve dinamik tasarlanan Skoda Superb 2015,yine şuanki versiyonuna göre daha geniş bir araç olarak karşımıza çıkıyor.Aks mesafesini 50 mm uzatan Skoda,ön tamponda ise 61 mm kısalmaya gitmiş.Ön koltuklarda oturanlar için 39 mm daha geniş alan sunan Superb,arka bölümde oturan yolcular içinde 157 mm'lik bir bacak mesafesi sunuyor.Bagac hacminde de genişlemeye giden Skoda,625 litrelik bagaj hacmi ile göz dolduruyor.

Donanım özelliklerinden bahsedecek olursak,Skoda bu yeni modelinde ilk defa DCC (şasi kontrol sistemi) kullandı.Ayrıca sıcaklık kontrolü,elektronik klima,yağmur sensörü,ısıtmalı koltuklar,Keyss anahtarsız giriş,geri görüş kamerası,park destek sistemi,ısırmalı ön cam gibi özellikler de bulunuyor.

Güvenlik özellikleri olarak ise; ESP,7 tane hava yastığı,lastik basınç izleme sistemi,hız sabitleyici,şetir takip sistemi,kör nokta uyaru sistemi,yorgunluk algılama sistemi gibi sistemler bulunuyor.

Kaputunun altında da önemli değişiklikler ile gelecek olan Skoda Superb 2015,beş benzinli üç dizel ünite ile satışa çıkartılacak.1.4 litrelik,1.8 litrelik ve 2.0 litrelik benzinli motor seçeneklerinin gücü 125 ile 280 beygir arasında değişirken,1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel motor seçeneklerinde ise bu rakamlar 120 hp ile 190 hp arasında yer alıyor.En ekomomik Skoda Superb seçeneği olan Greenline ise 100 km'de 3.7 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
İç renk çok güzel, Okan hocamın guzusu gibi
 

DrOkan

Katılımcı
Konum
Denizli
#3
İç renk çok güzel, Okan hocamın guzusu gibi
Bülent içi güzel gözüküyor evet. Bizim guzudan daha koyu kahve yalnız. Benim takıldığım hususlar ise bagaj hacmi 620lt. Benimki 520 lt o bile büyük iken bu 4+1 ev olmuş. Arkaya oturunca dizin ile ön koltuk arasına zigon sehpa gerçekten sığar. Arkadan görünümü beğendim. 100 tl 'nin üzeri olur 1.6 dsg dizeli.
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#4
Genişlik çok iyi d segment in hakkını vermişler, 100 üstü rahat olur
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#12
Bu fiyatlar ve motor seçenekleri eski kasa için. Yeni kasalarda 106 hp olacağını sanmıyorum. Vw 1.6 tdi 120 hp kullandığına göre büyük ihtimal skoda'da aynı motoru kullanacaktır.
Olması gereken o, cok da umurumda değil zaten
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#13
Skoda'nın merakla beklenen modeli Superb'in Türkiye yollarına ne zaman çıkacağı belli oldu.

17 Şubat'ta kendi ülkesi Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'ta tanıtılan Skoda Superb 2015,Avrupa lansmanını ise 3 Mart'ta başlayacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirecek.

İlk olarak sunduğu genişlik ile dikkatleri üzerine çeken Skoda Superb 2015,bilindiği gibi Passat ile aynı segmentte yer alan bir model.Ayrıca yine ilk defa DCC (şasi kontrol sistemi)'de Skoda Superb 2015'te kullanıldı.

Kaputunun altında ise 5 benzinli 3 dizel seçenek ile satışa sunulacak Skoda Superb 2015,Türkiye'de de satışa bu sene içinde çıkacak.Türkiye yollarına yaz mevsiminin sonuna doğru (Temmuz sonu Ağustos başı) çıkacak olan Skoda Superb 2015'in satış fiyatı hakkında ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#14
Skoda'nın merakla beklenen modeli Superb 2015,Cenevre'de örtüsünü kaldırdı.

Geçtiğimiz günlerde ülkesi Çek Cumhuriyeti'nde tanıtılan Skoda Superb 2015,Cenevre'de dünya prömiyerini gerçekleştirdi.Tüm detayları ile tanıtılan Skoda Superb 2015,görenleri kendine hayran bıraktı.

Aracın özelliklerinden bahsecedek olursak,Volkwagen Passat ile benzer özellikler gösteren Skoda Superb 2015,ön bölümde led teknolojili far sistemine sahip.Ayrıca Skoda'nın geleneksel ızgara tasarımı kendini korurken,burun tarafı biraz daha eğimli bir şekilde tasarlanmış.Passar gibi daha sportif bir havaya giren Superb,coupe benzeri bir tavan çizgisi ile daha dinamik bir model olmuş.

İç bölümde ise teknolojiye oldukça yer veren Skoda,Superb'i bu yönünden dolayı gelecekteki modellerinde de öncü olarak almak istiyor.Ön ve arka yolcuların için bilgi-eğlence ekranı sunan Skoda Superb 2015,bu ekranları da Apple markasının işletim sistemi ile kullanılabilir olarak geliştirmiş.İstenildiği takdirde de kablosuz olarak akıllı telefonlar şarj edilebiliyor.Standart olarak 625 litre bagaj hacmi sunulurken,koltuklar açıldığı halde 1760 litre bagaj hacmi sunan Skoda Superb 2015,bu özelliği ile kendi sınıfında birinciğile oturmuş konumda.Ayrıca yine arka yolcu bölümünde sunduğu bacak mesafesi ile de dikkat çeken model,sunduğu konfor ile kendine hayran bırakıyor.

Kaputun altında ise benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunuyor.beş benzinli üç dizel ünite ile satışa çıkartılacak.1.4 litrelik,1.8 litrelik ve 2.0 litrelik benzinli ünitelerin gücü 125 ile 280 beygir arasında değişirken,1.6 litrelik ve 2.0 litrelik dizel ünitelerde ise bu rakamlar 120 hp ile 190 hp arasında yer alıyor.En ekomomik Skoda Superb seçeneği olan Greenline versiyonu ise 100 km'de 3.7 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.
 
Üst Alt