Skandal Sırası Suzuki'de

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Volkswagen ile başlayıp kısa bir süre önce Mitsubishi ile devam eden skandallara bir yenisi daha eklendi. Japon otomotiv üreticisi Suzuki, bazı modellerinde doğrudan yakıt tüketim değerlerini de etkileyen aerodinamik yapı rüzgar testlerinin illegal olarak gerçekleştirildiğini itiraf etti.Bu değerlerin kasten manipüle edilmediğini açıklayan Suzuki, bu testlerin Alto, Jimny, S-Cross ve Swift gibi modelleri kapsadığını açıkladı.

Suzuki tarafından yapılan açıklamada, Japon yetkililerce soruşturmanın halen devam ettiği, yasal olarak yapılan yeni testlerde de sapma aralığının çok farklı olmadığını ve bu nedenle tüketicilerin endişe etmemeleri gerektiği bildrildi.
Bu haberin ardından Suzuki'nin hisseleri Japon Borsası'nda yaklaşık %15 oranında değer kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde Mitsubishi'nin skdandal açıklamasının ardından üretici %40'a yakın oranda değer kaybetmiş ve hisselerinin 1/3'ünü Nissan'a satmak zorunda kalmıştı.

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir gün de; Mazda bu işlerin içinde olduğu haberini okumayız inşallah. :) :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İtiraf etmek zorunda mı kalıyorlar yoksa gönüllü olarak mı itiraf ediyorlar anlamadım o kısmı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İtiraf etmek zorunda mı kalıyorlar yoksa gönüllü olarak mı itiraf ediyorlar anlamadım o kısmı
Orasını bende anlayamadım işte... :)

Köprü inşaatında vidayı sıkmadılar diye düşüp ölen işçinin ardından intihar eden felsefeden ben itiraf beklerim zaten. :)

Üst Alt