Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Skandal Sırası Suzuki'de

Konu, 'Gündem' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Volkswagen ile başlayıp kısa bir süre önce Mitsubishi ile devam eden skandallara bir yenisi daha eklendi. Japon otomotiv üreticisi Suzuki, bazı modellerinde doğrudan yakıt tüketim değerlerini de etkileyen aerodinamik yapı rüzgar testlerinin illegal olarak gerçekleştirildiğini itiraf etti.Bu değerlerin kasten manipüle edilmediğini açıklayan Suzuki, bu testlerin Alto, Jimny, S-Cross ve Swift gibi modelleri kapsadığını açıkladı.

Suzuki tarafından yapılan açıklamada, Japon yetkililerce soruşturmanın halen devam ettiği, yasal olarak yapılan yeni testlerde de sapma aralığının çok farklı olmadığını ve bu nedenle tüketicilerin endişe etmemeleri gerektiği bildrildi.
    Bu haberin ardından Suzuki'nin hisseleri Japon Borsası'nda yaklaşık %15 oranında değer kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde Mitsubishi'nin skdandal açıklamasının ardından üretici %40'a yakın oranda değer kaybetmiş ve hisselerinin 1/3'ünü Nissan'a satmak zorunda kalmıştı.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2016
    domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bir gün de; Mazda bu işlerin içinde olduğu haberini okumayız inşallah. :) :)

grafff bunu beğendi.
  3. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    İtiraf etmek zorunda mı kalıyorlar yoksa gönüllü olarak mı itiraf ediyorlar anlamadım o kısmı

domestos bunu beğendi.
  4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Orasını bende anlayamadım işte... :)

Köprü inşaatında vidayı sıkmadılar diye düşüp ölen işçinin ardından intihar eden felsefeden ben itiraf beklerim zaten. :)

5. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Muhtemelen itiraf değil, soruşturma sonrası açıklama gibi geldi bana.

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bakalım sıradaki kim :p

Sayfayı Paylaş