Sıra Onda: ‘Yarım Type-R’

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Avustrulyalı bir medya unsuru Honda’nın Civic modelinin yeni neslinde ateşli bir Type-S versiyonu sunacağını belirtti.

Amerika Honda Genel Müdür Yardımcısı John Mendel, yeni nesil Honda Civic’in bu sonbaharda ABD’de satış programına gireceğini açıkladı. Ünlü medya unsurlarından olan Motoring ise yeni Civic’in coupe,hatchback ve sedan karoserlere ayrılarak satılacağını belirtti.

Kapatun altında hiç ses gelmiyor ancak beklentiler ışığında yapılan tahminler doğrultusunda genel görüş kaputun altında Honda’nın yeni teknolojisiyle geliştirdiği 1.5 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı bir motor kullanacığı. Bu motorun verileri kesin olmamakla beraber 200 beygir ve 260 Nm torku işaret ediyor.

Standart Civic’in bu gücü nasıl bir şanzımanla yere aktaracağı bilinmezken Type-S gibi güçlü versiyonlarında ‘short shifter’ a sahip 6 ileri manuel ve sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor.

Şuan işin ekonomi kısmı pek açıklanmasa da ‘Honda’dan bir Hybrid veya CNG atağı gelir mi ?’ bilinmiyor. Ancak yeni nesil Civic’in kullanıcısının cebini yormayacağı tahmin ediliyor.

Geçmişteki neslinde pek fazla donanım bulundurmayan Civic’in yeni neslinde Gelişmiş Uyumluluk (Vücut) teknolojisiyle üretilecek yaşam alanının yanı sıra Adaptif Cruise Control, Multi-Angle Arka Kamera, Çarpışma Önleme Sistemi ve Şerit Takip Asistanı gibi güvenlik ve sürüş destek sistemleri yer alacak.
 

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Konum
Bursa
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
#4
Bence bu sefer Honda tasarımda başarılı olmuş vay be hoş duruyor.
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#5
Ön ve arkadaki bıyık gibi sarkan hava ızgaraları çok abartılı olmuş, renk arabanın detaylarını saklamakta başarılı olmuş, ilk etapta renk insanı cezbediyor...