Mazda 3 BL (2009-13) Sinyal ve Stop Ampulünü Led'e Dönüştürme.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Uzun bir aradan sonra sizler için arka frenlerin videosunu çektim. Aracıma kaliteli bir ses sistemi yaptırdığım ustadan rica ettim.
Başkasına araç vermek huyum değildir.
3.stop hani bana diye çığırıyor yada bana öyle geliyor.
ses sistemi hakkında detaylı bilgileri bekliyorum.(cihazlar marka model kullanılan kablolar nerde yaptırdınız vs )

tonkano

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
3.stop hani bana diye çığırıyor yada bana öyle geliyor.
ses sistemi hakkında detaylı bilgileri bekliyorum.(cihazlar marka model kullanılan kablolar nerde yaptırdınız vs )
Ses sistemimizi önce söktürdüm, orjinal kolonları inanın 10gr anca gelir. Yine de iyi ses veriyordu yanı.
Neyse HELİX, BRAX türkiye distribütörü arkadaşım Murat beye yaptırdım. Daha önceki aracımdaki sistemi verip biraz ilave edip
çok kaliteli ses aldım. Piyasa tesisatlarına göre hem kalite, montaj bakımından çok yüksek işçilik yapıyor. Orjinal
Alman malı kullanıyor. Haliyle fiyat epeyce yüksek ama. Ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ses sistemimizi önce söktürdüm, orjinal kolonları inanın 10gr anca gelir. Yine de iyi ses veriyordu yanı.
Neyse HELİX, BRAX türkiye distribütörü arkadaşım Murat beye yaptırdım. Daha önceki aracımdaki sistemi verip biraz ilave edip
çok kaliteli ses aldım. Piyasa tesisatlarına göre hem kalite, montaj bakımından çok yüksek işçilik yapıyor. Orjinal
Alman malı kullanıyor. Haliyle fiyat epeyce yüksek ama. Ziyaret etmenizi tavsiye ederim.
helix bilmemmi heleki brax ha burma bilezik almışşın ha brax aynı şey teypi değiştirdinizmi çeviricimi kullandınız?

tonkano

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
helix bilmemmi heleki brax ha burma bilezik almışşın ha brax aynı şey teypi değiştirdinizmi çeviricimi kullandınız?
Brax adamı maddi yönden haşırt edeceğinden şimdilik hayallerimi süslüyor. Ana ünite kaldı. Yeni nesil anfilerde işlemci üzerinde ve direkt sesi ona da verebilirsiniz. usb giirişinden telefondan verip harıka ses alınıyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Brax adamı maddi yönden haşırt edeceğinden şimdilik hayallerimi süslüyor. Ana ünite kaldı. Yeni nesil anfilerde işlemci üzerinde ve direkt sesi ona da verebilirsiniz. usb giirişinden telefondan verip harıka ses alınıyor.
şahinden kalma alışkanlık var dirseğim kolçakda bileğim vites topuzu üzerinde parmaklarım volume tuşunda direksiyon kumandası hiç kullanmam :D
siz anfi ekledinizmi?

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun ledler yakışmış ama flaşör tarzı şeyler benim ilgimi çekmiyor, daha doğrusu önümdeki araçta flaşör varsa gözlerimi rahatsız ediyor.
İstanbul'un neresindesiniz? ses siteminizi test etmek isterim :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayırlı olsun ledler yakışmış ama flaşör tarzı şeyler benim ilgimi çekmiyor, daha doğrusu önümdeki araçta flaşör varsa gözlerimi rahatsız ediyor.
İstanbul'un neresindesiniz? ses siteminizi test etmek isterim :)
Sistemde neler var ogrenemedikki ;)
Test icin abiyi bulalim.

tonkano

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Test içinde buluşuruz, çay içinde sizlerin canı sağolsun. Ümraniyede oturuyorum ama haftanın çoğu üsküdar salacaktayım.
Tesisata sıra gelince eski tesisatım çok kaba ve güçlü idi. Artık koca amfilere sıcak bakmıyordum. Arkadaşıma uğradım nano anfiler çıkmış sıgara paketinden başlıyor, kitap boyutunda 64 bit işlemcili anfileri görünce karar verdim yoksa ses tesisatı düşünmüyordum.
Ön ayarları yapıldı,tesisatın rodaj süresi dolunca tekrar ayarlatacağım.
Takılanlar sadece bunlar, bir de bagajda subwoofer var 30cm kutu. Ses orta ama kaliteli. Özellikle telefondan aktarıldığında çok iyi.

Ekli dosyalar

• DSP-4.jpg
    DSP-4.jpg
    21.4 KB · Görüntüleme: 37
  • B-6X-1.jpg
    B-6X-1.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 34
  • P62C-1.jpg
    P62C-1.jpg
    64.3 KB · Görüntüleme: 35

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Test içinde buluşuruz, çay içinde sizlerin canı sağolsun. Ümraniyede oturuyorum ama haftanın çoğu üsküdar salacaktayım.
Tesisata sıra gelince eski tesisatım çok kaba ve güçlü idi. Artık koca amfilere sıcak bakmıyordum. Arkadaşıma uğradım nano anfiler çıkmış sıgara paketinden başlıyor, kitap boyutunda 64 bit işlemcili anfileri görünce karar verdim yoksa ses tesisatı düşünmüyordum.
Takılanlar sadece bunlar, bir de bagajda subwoofer var 30cm kutu. Ses orta ama kaliteli. Özellikle telefondan aktarıldığında çok iyi.
Piyasada taninmazlar ama kaliteli marka.

Son düzenleme:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ümraniyenin neresindesiniz belki @kadir ile aynı mahallede olabilirsiniz. :) Bir gün ümraniye meydan avm de buluşuruz inş.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sinyallerin rölesi nerde ?

Üst Alt