Sinir Bozucu 10 Yolcu Tipi

Konum
Samsun
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
#1
Bazen tek ihtiyacınız siz, arabanız ve boş yollardır. Ama bu birleşimde dahi keyfinizi kaçırabilecek bir şey var. Ne mi? Sinir bozucu bir yolcu. Hepimizin çevresinde olduğunu varsaydığımız bu yolcu tipinin en nefret edilen 10 davranışını sizler için sıraladık.

1. Kapıyı hızla kapatanlar


Sinir bozucu bu arkadaşın yaptığı ilk davranış kapıyı savaştaymış gibi kapatmak. Tüm gücünü uygulayarak kapıyı kırman gerekmiyor arkadaşım. O bize de lazım.

2. Yiyeceğinin kırıntılarını dökenler
Ya dökülmeyecek bir şey ye ya da dışarıda ye arkadaşım. Dökülen her parçada biraz daha sinirleniyoruz!

3. Sevdiğin müziği değiştirenler


Ben senin evine geldiğimde sevdiğin diziyi kumandayı alıp değiştiriyor muyum? Sen de benim müziğime dokunma!

4. Klimanın ayarlarıyla oynayanlarArabayı kullanan kişi en rahat olması gereken kişidir. Sen neden onun rahatını bozuyorsun ki? Kendine göre ayarlamış işte.

5. Camı açanlar


Arabanın içi tam istediğin sıcaklığa gelmiş, müziğin de açık keyifli keyifli gidiyorsun. O da ne? Yandaki camı açtılar. İdeal sıcaklığın bozulduğuna mı kızacaksın yoksa gelen rüzgar sesine mi? Bir de arabayı yeni yıkattığınızda camı açanlar var. Onlardan bahsetmek bile istemiyorum.

6. Ayağını cama yaslayanlar


Birisinin senin kullandığın arabada rahat olmasını, gerilmediğini görmek güzel. Fakat o da ne? Ayağını oraya koymak neden arkadaşım o kadar da rahat olmamalısın bence. Yan ayna kullanımını engellemenin yanında arabanın içini kaplayan koku da cabası. Bu arkadaşı vazgeçirmenin en iyi yolu bu oturma şeklinin hiç güvenli olmadığını söylemek sanırım.

7. Kapı koluna sarılanlar


Birisine seni bir yere bırakması için yeteri kadar güvenmeyebilirsin. Fakat kapı koluna hayatın ona bağlıymışcasına tutunmak neden? Derhal arabamdan in ve uzaklaş!

8. Arka koltuk şoförleriYolda giderken birinin size kör noktanızda olanlardan bahsetmesi, veya bir şey istediğinizde yardım etmesi güzel. Fakat gördüğü her trafik ışığında uyaran, trafik olduğunda frene bas diyen, ya da yaptığınız her şeyde sizi eleştiren insanlarla yolculuk etmek gerçekten bir kabus olabilir.

9. Gereksiz uyarı yapanlar


Daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gittiğinizde, yanınızda oturan veya aracı kullanmayan herhangi birisinin sizi yönlendirmesi gayet doğal ve faydalı. Fakat size “Buraya hızlı girdin” ya da “Biraz daha hızlan” gibi komutlar vermesi onun işi değil. Yola bakmak bizim işimiz, sen sadece gideceğim yönü söyle yeter!

10. Çevreye bakmadan kapıyı açanlarBirinci maddede bahsettiğimiz kapıyı sert kapatanlarla aynı kişi olması muhtemel arkadaş. Kapıyı açarken bir an olsun çevresine bakmayan insan tipi. Arkadan araba geliyor mu? Yanda duba var mı? Bir kere olsun bakmak yok. Kapının hala sağlam kaldığına şükretmek lazım.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
#2
11. si Birader Tipi: Bindiği Andan İtibaren Guzu Hakkında Demediğini Bırakmayan,Yağmurlu Havada Farların Aydınlatmıyor,Sileceklerin Temizlemiyor Yoksa Bozuk mu Deyip Sinir Kat Sayımı Arttıran, Ani Frenle İn Ülen Arabamdan Denilerek Arabadan İndirilen Adam Tipi..:)
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#4
En sinir bozucu olanı; aracın içinde gıda maddesi tüketmek ve kırıntıları da her yana dökmektir... :mad:
 
Konum
Bolu-Ş.Urfa
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
#6
Benim en kızdığım ve evimde beslediğim insan tipi :D

Yakında fitiller dökülecek diye endişeleniyom :D
 

ogzhn38

Katılımcı
Konum
kayseri
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
#7
Arabanı çok yakınına bir kaç saatliğine emanet vermek. Akabinde senin arabanı bi başkası görür ve ralli yapıyordun der.
Ölür müsün öldürür müsün?
Bir de sürücü mahalline oturup koltuk dikiz aynası ayarını bozmak.
:)
 
Konum
Karabük
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
#11
Kadınların gereksiz korkuları... Hem de agresif kullanmamama rağmen, makas atmamama rağmen, sadece devir yükselip motor sesi çok çıkıyor diye veya şehiriçinde 80 ile gidiyorum diye (3 şeritli yolda)... saç baş yoldurtuyor.
 
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
#12
10in 1 oda murat

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi