Mazda 3 BL (2009-13) Silecek Suyu Bidonu Sorunu

muratkurulmus

Sessiz
Merhaba arkadaşlar silicek suyu sürekli eksiliyor ve ben bulamadım Mazda 3 2011 bu araçlarda kronik sorunmu bir arkadaş böyle birşey söyledi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar silicek suyu sürekli eksiliyor ve ben bulamadım Mazda 3 2011 bu araçlarda kronik sorunmu bir arkadaş böyle birşey söyledi.

Kolay bulunan bir malzeme değil, hem Bk hem Bl kasalarda yan sanayi olarak bulabilmek zor, servis fiyatı da piyasaya göre fiyatlı geliyor. Aşağıdaki linkte Bk kasa için çözüm mevcut, incelemende fayda var, gelişmeleri bekliyoruz. Kolay gelsin.

Mazda 3 BK (2003-09) - Cam Suyu Bidonu Hakkında

muratkurulmus

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İnşallah haftaya arkadaşın dükkanına gidip aracı sokecem. Orası en uygun yer hemen fotoğraflarım hem de sorunu çözelim (inşallah ) mazdaslarima(gardastan mazdaş) bilgi vereyim .

Bilgilendiren mazdaşlarima teşekkür ederim

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
bidon çıkarılır, su doldurulup nereden sızdırıldığı detaylıca test edilir. Sızan yerler tespit edildikten sonra plastik çelik macun ile kaplanarak kürlenmesi beklenir. 1 gün sonra tekrar suyla denenip sızıntının devam etmediği görülür, yerine takılır.
Yeni bidon 83 tl, plastik çelik macun 10-15 tl. Şu iki ayrı renkte olup da hamur gibi birbirine karılanlardan alınması gerek.

404 Power Mix Plastik Çelik Macun Kaynak 40 Gr *yapıştır *doldur - n11.com

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Değerli Arkadaşlar,

mazda 3 2011 sedan aracım için yan sanayi su deposu ve motoru aramaktayım. bir kaç internet sitesinden sorguladım,ancak bulamadım.

yardımcı olabilecek birisi varsa çok mutlu olurum.

tşk ler
sabri.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Değerli Arkadaşlar,

mazda 3 2011 sedan aracım için yan sanayi su deposu ve motoru aramaktayım. bir kaç internet sitesinden sorguladım,ancak bulamadım.

yardımcı olabilecek birisi varsa çok mutlu olurum.

tşk ler
sabri.

Mesajının taşındığı bu konuyu inceleyebilirsin, ayrıca aşağıdaki konuda Bk kasa için çözüm üretenler oldu.

Hiç bulamazsan eğer, piyasada üniversal olarak cam suyu bidonları motoruyla birlikte satılıyor, yeter ki, yuvaya otursun, geçen arkadaşım aldı, 40 lira...

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...a-yedek-depolar-alko-otomotiv-491998832/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...zda-3-cam-su-deposu-2009-2011-535013144/detay

Araç Markası
2011 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Mesajının taşındığı bu konuyu inceleyebilirsin, ayrıca aşağıdaki konuda Bk kasa için çözüm üretenler oldu.

Hiç bulamazsan eğer, piyasada üniversal olarak cam suyu bidonları motoruyla birlikte satılıyor, yeter ki, yuvaya otursun, geçen arkadaşım aldı, 40 lira...

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...a-yedek-depolar-alko-otomotiv-491998832/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yed...zda-3-cam-su-deposu-2009-2011-535013144/detay
Çok teşekkürler.

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Mazda 3 aracıma lpg almak için opet e girdim malum hava soğuk gaz dolarken bu arada cam suyunu antifirizli su ekleyeyim dedim görevli ben yapayım dedi bidonu elimden aldı, kaputu acarken baya zorlandi sonra kaputuntutan çubuğu takarken yine aradı durdu.Sonra bir baktım cam suyu depo kapağı yanda duruyor.Eğer yanılmıyorsam (1.foto) o kapak yerinden tam çıkmıyordu.Nasıl çıkardı anlayamadım.(2.foto) Normalde o kapağın tam çıkmaması gerekiyor değil mi?

41249

41250

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 aracıma lpg almak için opet e girdim malum hava soğuk gaz dolarken bu arada cam suyunu antifirizli su ekleyeyim dedim görevli ben yapayım dedi bidonu elimden aldı, kaputu acarken baya zorlandi sonra kaputuntutan çubuğu takarken yine aradı durdu.Sonra bir baktım cam suyu depo kapağı yanda duruyor.Eğer yanılmıyorsam (1.resim)o kapak yerinden tam çıkmıyordu.Nasıl çıkardı anlayamadım.(2.resim) Normalde o kapağın tam çıkmaması gerekiyor değil mi?Ekli dosyayı görüntüle 41242Ekli dosyayı görüntüle 41243
Hafızam beni yamultmuyorsa; ucundaki bağlı hortum olduğu için o kapak tamamen çıkıyor olmalı, ucundaki olmasaydı, tam çıkmadığına eminim diyebilirdim... :)

Broadcast

Özkan
Araç Markası
Mazda 3 BK
Araç Renk ve Tip
Buz Mavi - HB
Hafızam beni yamultmuyorsa; ucundaki bağlı hortum olduğu için o kapak tamamen çıkıyor olmalı, ucundaki olmasaydı, tam çıkmadığına eminim diyebilirdim... :)
Ben de emin olamadım bu zamana kadar kapağı çıkarmak istedim çıkmayınca zorlamadım suyu o şekilde ekliyordum.Fakat bu gün kenarda görünce acaba hafızam beni yanıltıyor mu diye merak ettim.Mazda 3 görürsem açıp bakacağım

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Mazda 3 aracıma lpg almak için opet e girdim malum hava soğuk gaz dolarken bu arada cam suyunu antifirizli su ekleyeyim dedim görevli ben yapayım dedi bidonu elimden aldı, kaputu acarken baya zorlandi sonra kaputuntutan çubuğu takarken yine aradı durdu.Sonra bir baktım cam suyu depo kapağı yanda duruyor.Eğer yanılmıyorsam (1.foto) o kapak yerinden tam çıkmıyordu.Nasıl çıkardı anlayamadım.(2.foto) Normalde o kapağın tam çıkmaması gerekiyor değil mi?

Ekli dosyayı görüntüle 41249

Ekli dosyayı görüntüle 41250
Markaya göre değişiyor, bazısının ucunda zımbırtı var takılıp çıkmasın diye, yanılmıyorsam Mazda 3'te çıkıyordu.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Not: cam suyu diyip geçmeyin altında direksiyon pompası var soketlerde üst kısımda su doldururken itina gösterin ;)

Üst Alt