Silecek Lastiği Değişimi

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bizim silecekler biraz cins, muz gibi ama mekanizması eski demirli sileceklerden.
Auto-car-font-b-wiper-b-font-blade-for-font-b-Mazda-b-font-font-b.jpg

Servislerde fiyatlar malum. Bunun sadece lastik değişimi olmalı dedim. Zaten şöyle böyle olmalı dediğim hemen her şeyi yec'üc mec'ücler yapmışlar :D Yerli sitelerde de bulmak mümkün. Bizim sileceklerin boyutu 16"(400mm) ve 24"(600mm) hemen sipariş geçtim.
Top Auto Car Vehicle Insert Rubber strip Wiper Blade (Refill) 8mm Soft 14" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 24" 26" 2pcs accessories-in Windscreen Wipers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Montajı zor değil. Zaten lastik olduğundan, hafif esnetip baş kısmını kurtarınca gerisi geliyor. Üzerindeki sileceklerin tellerini kullandım, her çıkıntısına varana kadar uydu gelen lastikler.
20170210_202706.jpg
20170210_204322.jpg
20170210_204338.jpg
20170210_204350.jpg
20170210_203824.jpg

Kurşun kalem ucuna benzer birşeyler sürmüşler lastiğe. Ellerime bulaştı hep. Bunu gitarda, tellerin üzerinde durduğu üst eğikte yapardık sürtünmeyi azaltsın, tel rahat kaysın diye. Zannedersem aynı mantıkla bunu.
20170210_205214_HDR.jpg

Sonuç; Şimdilik yoğun bir yağışa maruz kalmadım ama problemsiz siliyor. Zaten güneş-sıcak-soğuk etkisiyle lastiklerin ömrü uzun olmayacak. Böyle ekonomik bulduktan sonra her sene değişmeyi düşünüyorum. Lastiklerin yoğun yağmurla imtihanını buradan paylaşırım kısmet olursa. Saygılar, sevgiler :)

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Bizim silecekler biraz cins, muz gibi ama mekanizması eski demirli sileceklerden. Ekli dosyayı görüntüle 13467

Servislerde fiyatlar malum. Bunun sadece lastik değişimi olmalı dedim. Zaten şöyle böyle olmalı dediğim hemen her şeyi yec'üc mec'ücler yapmışlar :D Yerli sitelerde de bulmak mümkün. Bizim sileceklerin boyutu 16"(400mm) ve 24"(600mm) hemen sipariş geçtim.
Top Auto Car Vehicle Insert Rubber strip Wiper Blade (Refill) 8mm Soft 14" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 24" 26" 2pcs accessories-in Windscreen Wipers from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Montajı zor değil. Zaten lastik olduğundan, hafif esnetip baş kısmını kurtarınca gerisi geliyor. Üzerindeki sileceklerin tellerini kullandım, her çıkıntısına varana kadar uydu gelen lastikler.
Ekli dosyayı görüntüle 13468 Ekli dosyayı görüntüle 13469 Ekli dosyayı görüntüle 13470 Ekli dosyayı görüntüle 13471Ekli dosyayı görüntüle 13474

Kurşun kalem ucuna benzer birşeyler sürmüşler lastiğe. Ellerime bulaştı hep. Bunu gitarda, tellerin üzerinde durduğu üst eğikte yapardık sürtünmeyi azaltsın, tel rahat kaysın diye. Zannedersem aynı mantıkla bunu. Ekli dosyayı görüntüle 13473

Sonuç; Şimdilik yoğun bir yağışa maruz kalmadım ama problemsiz siliyor. Zaten güneş-sıcak-soğuk etkisiyle lastiklerin ömrü uzun olmayacak. Böyle ekonomik bulduktan sonra her sene değişmeyi düşünüyorum. Lastiklerin yoğun yağmurla imtihanını buradan paylaşırım kısmet olursa. Saygılar, sevgiler :)
Bilgiler için teşekkürler hocam. Elinize sağlık güle güle kullanın.

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Mazda 3 2009-2012 Model Silecek lastiği ölçüsü 600 mm-475 mm. 600 mm olanını 2 liraya buldum ücretsiz kargo ile :) Gayet de işe yaradı sileceğin enine boyutu aynı değil ama uydurdum. ama 475 mm olmadığı için alamadım onun yerine 500 lük almıştım işe yaramadı.
Buyurun Linki :Silecek Lastiği 600Mm Inwells

Edit: Bak @domestos Abi :) artık böyle

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda 3 2009-2012 Model Silecek lastiği ölçüsü 600 mm-475 mm. 600 mm olanını 2 liraya buldum ücretsiz kargo ile :) Gayet de işe yaradı sileceğin enine boyutu aynı değil ama uydurdum. ama 475 mm olmadığı için alamadım onun yerine 500 lük almıştım işe yaramadı.
Buyurun Linki :Silecek Lastiği 600Mm Inwells

Edit: Bak @domestos Abi :) artık böyle

Hah şöyle hocam... :D :D

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Son durum: silmede sıkıntı yokken geçtiğimiz hafta sağ silecek lastiği yırtıldı, sol hala hayatta. Yeni bir çift sipariş etme zamanı geldi. Bence gayet uzun gitti ama cama sıklıkla wax uygulamamın etkisi olmuştur elbet :harika:

Montimpex

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 BNskyD PowerSNS
Araç Renk ve Tip
Sedefli Beyaz/ Sedan
Silecek demişken banada sol ön cam püskürtme memesi ( nozzle) lazım.. geçen sene servis delikleri ayarlamıştı ama yine abuk sabuk yönlere püskürtmeye başladı.. kaputta su izi yapmaya başladı ayrıca sol tarafa fıskıyeden tam su gelmediği için orasını da silecek hep çiziyor.. baya can sıkıcı yani.. ne önerirsiniz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Silecek demişken banada sol ön cam püskürtme memesi ( nozzle) lazım.. geçen sene servis delikleri ayarlamıştı ama yine abuk sabuk yönlere püskürtmeye başladı.. kaputta su izi yapmaya başladı ayrıca sol tarafa fıskıyeden tam su gelmediği için orasını da silecek hep çiziyor.. baya can sıkıcı yani.. ne önerirsiniz?
Öncelikle, toplu iğne ile delikleri açmanı ve yine toplu iğne yardımı ile püskürtme yönünü deneme yanılma yoluyla ayarlamanı tavsiye ederim. Çözüm olmazsa değişim yoluna gidersin... :)

Üst Alt