Savaşa Audi de Girecek

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1


Son raporlara göre Audi, Fiat 500 ve Mini Cooper ile rekabet için yeni bir şehir aracı çalışmalarına başladı.

Detaylar kısıtlı fakat yabancı basına göre araç, konsept olarak 2016 Paris Motor Şov’unda sergilenecek. Eğer aracın üretimi doğrulanırsa, yeni Audi’nin iki ve dört kapılı modelleriyle 2020 yılına kadar karşımızda olacağını söyleyebiliriz.

Yabancı basında araç hakkında elde ettiğimiz bir diğer bilgi ise yeni Audi, MQB platformuna dayanan yeni bir mimariyle karşımızda olacağı. Modelin 110 beygirlik üç silindirli benzinli motorun yanı sıra yine üç silindirli 100 beygirlik bir dizel motorla gelmesi bekleniyor. Aracın 201 km menzile çıkabilen 80 beygir (60 kW) veya 120 beygirlik (90 kW) elektrikli bir versiyonunun da olması beklentiler arasında.

İlginçtir ki, araç hakkında pek çok yüksek performanslı versiyondan söz ediliyor. Bunlardan birisi de Ducati kaynaklı 1.2 litre benzinli iki silindirli 200 beygirlik bir versiyon.
 
Konum
İstanbul / Kadıköy
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
#2
İlginç bir tasarım ,dikkatimi çeken şehiriçi için tasarlanan bir aracın bu kadar yüksek beygir gücüne gerçekten ihtiyaç var mı ?
 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#3
Bence; tamamen reklam ve dikkat çekme amaçlı yapılmış konsept... Haa, ileride zevkler bu kadar laçkalaşır da, yollarda görürsek şaşırmam ama seri üretileceğine ihtimal vermiyorum...
 

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Konum
Bursa
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
#4
Geleceğin otomobilleri böyle çirkin mi olmak zorunda?
 
Üst Alt