Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satılık 2012 Mazda 3 İmpressive LPG'li

Konu, 'Satılık- Otomobil' kısmında mimar2125 tarafından paylaşıldı.

1. mimar2125

mimar2125 Sessiz

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Kaşıntıyı durdurmak mümkün olmadı sanırım... :)

Allah gönlüne göre hayırlısını versin. Hayırlı satışlar... Keşke bu kalibrede araç arayan olsaydı, ömürlük bir guzu...

Ya nasip !!

3. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Hakkınıza hayırlısı, inşallah hemen aracı satıp yerine yeni aracı alırsınız.

4. mimar2125

mimar2125 Sessiz

teşekkür ederim yakup bey, benim de temennim o yönde. sağolun

5. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Hayırlı satışlar. Allah en kısa zamanda yeni Mazda'ya kavuşmak nasip etsin

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Hayırlısı olsun hakkınızda.

7. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    Gül gibi arabanin üstüne OTUZ bin lira vermeye deger mi hocam ya!

8. mimar2125

mimar2125 Sessiz

arabayı test edince hayran kaldım. Değer mi? kişiye göre değişir bence.

9. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Hayırlısı olsun.

10. Olgun

Olgun Aktif

Araç Markası:
    TOFAŞ-GARTAL
    Araç Renk ve Tip:
    BEYAZ/1995
    Hayırlı satışlar hocam. İnşallah satılır sahip çıkacak birine O0 :nazar:

11. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Hayırlı olsun şimdiden, bence pişman olmazsınız. Aracı aldığım günden bu yana bi kere olsun aklımdan acaba diye bir şüphe geçmedi. Başka hiçbir araçla kıyaslayamıyorum şu anda aracımı. Benim konuya bakışım sanıyorum duygusal biraz da. Mutlaka premium sınıfta hem teknik hem dizayn olarak daha iyileri vardır, verirseniz 150-200 bin TL'yi... Ancak sınıfında ve bu fiyat aralığında herkesi kendine hayran hayran baktıran başka bir araç bilmiyorum var mıdır? Sürüş keyfi ve donanımları da cabası...

12. mimar2125

mimar2125 Sessiz

Selamlar
    bende aracı test etmeden önce almaya potansiyelim vardı ama çok da hevesli değildim. Trabzona gittiğim de Adnan otomotiv de Sağolsun Zekeriya Bey epey ilgilendi bizimle ve test sürüşüne çıktık. Bir arkadaşımla beraber aracı test ettik hızlanması durması i-stop derken arabaya iyice bağlandık ikimizde. Sonrasında tamam bu araba kesin alınır dedik. Bakalım bir yola girdik ama sonucu ne olur bilmem hakkımızda hayırlısı

Sizin aracınız da hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inş. Şu an yakıt tüketiminiz nedir ? kaç km yaptınız şimdiye kadar ?

13. chacha

chacha Katılımcı

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - HB
    Şu günlerde 2000 km yi buldum, genelde normal kullanıyorum aracı, ara sıra devirli kullandığım da oluyor, yani kısacası aracı sürerken ne yaktım acaba diye düşünmüyorum. Ankara şehir içinde kullandım sürekli, hiç uzun yola çıkmadım bu arada. Yakıt ortalamam aracın gösterdiği 7,3/100. Ben kendim hesapladığımda ise (gidilen km full depo TL turarından, dün fulledim depoyu 180 TL'ye 550 km yol yapmışım bu yakıtla), 32-33 kr/km olarak hesaplıyorum ki, 7,3 x 4,5 = 32,85 yapıyor güncel benzin fiyatlarıyla. Diyelim ki, benzin fiyatlarında artış oldu tekrardan önümüzdeki yıl içinde ve diyelim ki 5 TL oldu. Aynı süre içinde aracın yakıt tüketimindeki düşüşü de tahmini hesaba katarsak, diyelim ki 7 lt'ye kadar düşürdük, 7x5=35 kr/km yakıt yakar en kötü koşullarda ki bu rakam bile bence normal bir değerdir.

Yani arac belli bir zaman ve km sonra, kış koşulları geçince mesela, bir de uygun yazlık lastikler takılınca, 7 litreyi görür diye düşünüyorum şehir içinde, uzun yolda daha da düşer elbette. Şu anda benim yakıtı etkileyen unsurlar, kar lastiği, aracın km sinin düşük olması, sürekli şehir için kullanım, kısa mesafede kullanım (aracı sabah çalıştırıyorum 15 dk sonra işyerimdeyim) vs. vs.

Şöyle bir örnek vereyim kıyas açısında, 1,25 lt AT kia picanto var bende bir de, eşim kullanıyor. 150 TL benzinle 425-430 km ancak yapıyor. O da hemen hemen 34-35 kr/km yakıt tüketiyor. Atmosferik 1,5 lt 120 hp bir araç, yine atmosferik 1,25 lt 85 bg diğer bir araçla aynı hatta daha az yakıyor, kaldı ki araç ağırlıklarını hiç hesaba katmıyorum. Bu yakıt karşılaştırmasını mesela Corolla ya da Elantra otomatiklerle yapmak lazım gerçek verilerle (kullananlar varsa veya bilenler örnek verebilirler). Ancak sanmıyorum ki M3'ün tüketim değerlerinin yanına yaklaşabilsinler...

14. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu motorun icad edilme nedeni düşük yakıt maliyeti ve en güvenlikli şase idi zaten... Tabiki de yakıt değerleri diğer bütün aynı şartlardaki motorlardan düşük olacak... Yanılmıyorsam %30 gibi iddialı bir rakamdı tasarruf miktarı...

Allah kaza bela vermesin. :nazar:

15. mimar2125

mimar2125 Sessiz

bunları okuduktan sonra daha bir alasım geldi arabayı bak şimdi :D aracın yakıtı hakikaten benzinli olmasına rağmen çok iyi. ben şu an lpg de 28-29 kuruş yakıyorum 2 kuruşta benzin için kat oluyor sana 30-31 kuruş. Eee diğer yandan araç benzinde neredeyse o kadar yakıyor. Ben aracı alırsam direk çevre yolundan işe ulaşabiliyorum hiç trafiğe girmeden sakin bir şekilde git gel daha da az yakacaktır.

16. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Allah gönlünüze göre versin...

17. mimar2125

mimar2125 Sessiz

eyvallah teşekkür ederim

18. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Km de kaç kuruş yakıyordan ziyade, kaç lt yakıt tükettiğini hesaplarsanız daha gerçekçi bir değerlendirme olur bence. Yakıt verileriniz çok iyi, Kerim yaz aylarında araç yeni olmasına rağmen şehiriçi agresif kullanımda bile 6.8 i yukarıya geçmediğini söylemişti.

19. mimar2125

mimar2125 Sessiz

bence 6.8/100 benzinli bir araç için çok güzel. şu an bir arkadaşım mitsubishi asx var 7-7,5/100 tüketimi var ondan bile daha az yakacağını düşünüyorum. her halükarda benim araçla aynı hatta daha az yakıyor yeni M3'ler. şu an benim lpg tüketimi yaklaşık 28lt lpg ile 220-230 km gidiyor(kışın). yazın aynı lt ye 260-280 km arası yol yapıyordum. Bir depo şu an 65 TL e doluyor (lt fiyatı 2.30 TL)

20. Özgür

Özgür Katılımcı

Araç Markası:
    2011 - Axela
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli Beyaz-AT
    hayırlı satışlar.

Sayfayı Paylaş