Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Samsung, İlk Galaxy Note 4 Kutu Açılış Videosunu Yayınladı

Konu, 'Bilim - Teknoloji' kısmında ktaskan tarafından paylaşıldı.

1. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Gelsin bir bakalım nasıl bir şeymiş

3. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Note ilk çıktığında harikaydı ve kullanıcılarına yeni bir deneyim yaratmıştı.Ancak daha sonra çıkan bu note 2-3
    beklentimin yüksek olmasından da kaynaklanabilir beklentilerime cevap vermedi.Note 4 ün özellikleri fena sayılmaz özellikle super amoled ekran kullanmasına rağmen çözünürlüğü Quad Hd (2560/1440)seviyesine getirmiş.Snapdragon 805(2.7GHZ) işlemcisiyle birlikte 3 Gb lık ram gayet güzel.Ancak Türkiye de farklı bir işlemciyle satışa çıkarabilir.S pen de farklı uygulamalrdan da bahsedilmişti tanıtımında.Bunların dışında S5 ten farklı bir özellik görmedim.Özellikle plastik kasadan bu seride de vazgeçmemiş:)Alır mıyım almam:)Zaten 4.2 inç ekran haricinde farklı boyutta bir telefon kullanacağımı düşünmüyorum.Phablet tarzı bir cihaz kullanmak zorundaysanız alınabilir:)Ancak aynı zamanda tanıtılan Note 4 Edge'nin (Adını yanlış hatırlıyor da olabilirim)farklı ve ilginç bir tasarımı vardı hoşuma da gitti.Olur da Blackberry 10 Os işletim sistemiyle satmayı düşünürlerse alırım:)

4. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Simdiye kadar note serisinin hepsini kullandım. Şu anda note 3 kullanıyorum..memnunum..bu telefon işi birazda kişisel.Her kullanıcının farklı beklentileri ve istekleri var..plastik kısmında haklısınız ama kasa büyük olunca hafifletmek için bu şekilde yapıyorlar bunu kullanıcı arka ve yan kısmını koruyan kapak alarak hallediyor. Bilmiyorum benim işim dolayısıyla laptop bile taşımadan her işimi yapabiliyorum..Note 4 alirmiyim evet alicam :) ama ben note serisinin hepsini yurtdışından aldım buda öyle olacak..Turkiyeye zaten yine exynos islemci ile gelir snapdragon olacağını sanmıyorum..note edge'e gelince samsung zaten sınırlı sayida üretilip her ülkede satışının olmayacagini söyledi o yüzden Türkiye'ye geleceğini sanmıyorum. .Zaten gelsede alınmaz Samsungdan bir yetkili bunu feedback almak için ürettiklerini kullanıcılardan olumsuz yorumlar gelebilecegini söyledi..yani edge 2 için zemin hazirlama operasyonu :) Benim yine alacagim yer ya honk kong ya kore yada dubai olur :) Bakalim hayırlısı

5. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Dubai ye gitmişken bir çuval telefon al bence forum olarak buna ihtiyacımız olabilir :D

Yani teknik veriler Türkiye dekilerde farklılık gösteriyor öyle mi?, peki bu bütün markalar için böyle mi?

Özellikleri açısından xperia z3 ü kolay kolay ezen bir telefon yok galiba. Gönlüm z3 ten yana ama htc ve note 4 de çok fena tırmalıyor kafamı.

Akıllı telefonda sony den başka bir şey kullanmadığımdan diğerleri bana soğuk gelebilir ama yakından görüp bakmadan tercih etmemeye çalışacağım.

6. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Şu An piyasadaki özellik bakımdan en dolu telefonlar z3 ve lg g3...htc henüz bombayı patlatmadı dıye düşünüyorum htc yı de beklemek de fayda var...

7. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    M9 gümbür gümbür geliyor bekleyelim, Z3 zaten harika ona kafa tutacak babayiğit arıyoruz :D

8. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Lg G3'ün zayıf yönleri düşük batarya gücü, kamerasının rakiplerine oranla düşük kalması, işlemcisinin snapdragon 801 olması ki 805 olabilirdi, birde LG yazılımsal olarak bazen anormallikler çıkartabiliyor. Ama kore versiyonu olan LG G3 Cat-6 LTE-A modeli Türkiyede satılsa tadından yenmezdi. 805 işlemciye sahip olan model on numara telefon. Gelelim Xperia Z3'e, rakiplerine oranla düşük çözünürlük ve ppi oranı ve yine 801 işlemci..HTC'in şu anda bu iki modele kafa tutacak tek telefonu HTC M8 Max onunda en büyük problemi yüksek donanıma karşı düşük pil oranı..Note için tek eleştiri arka kısmının halen plastik olması donanım ve performans olarak Note 4 e şu anda yakın bir telefon yok..Eğer kasayı komple metal yapsalar pazarı alt üst edebilirler. Android de donma sorunu Android L ile çözülecek zaten, apple İOS gibi stabil bir işletim sistemine geçildikten sonra bu problemde ortada kalmayacak.

9. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bir kaç soru o zaman,
    - 801 ile 805 işlemcinin en ciddi farkı nedir?
    - note 4 hepsinden üstün demişsin, ama yanlış hatırlamıyorsam bazı teknik değerlerde z3 ün gerisinde, onu üstün yapan başlıca sebep ney?
    - htc m9 u hazırlıyor diye biliyorum doğru mu?
    - android L ne zaman bizle buluşacak?

10. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    1) 801 ve 805 arasındaki en önemli farklar. Birincisi 801 de en yüksek cpu hızı 2.45 Ghz iken 805 de 2.7 Ghz. gpu hızı 801 de 578Mhz iken 805 de 718 Mhz, 801 de hafıza 933mhz iken (ki bu 14.9 Gb/s demek) 805 de bu rakam 30 Gb/s yani 2x933 Mhz. Dahada detaya girilebilir fakat 800-801 arasında çok fark olmasada 801 ve 805 arasında performans açısından çok fark var.

2) Üstün yapan işlemcisi, donanım olarak daha yeni entegre sistem kullanması, yazılımsal olarak daha çok avantaj sağlaması, ekran çözünürlüğü ve piyasadaki en güçlü pile sahip olması ki bence bu donanım için az bile ama yeterli.

3) Evet 805 ve hatta 810 yonga setli versiyonları hazırlıyor fakat en erken 2015 mart ayı gibi görünüyor.

4)Her Cihaz için farklı zamanlarda gelecek fakat şu an görünen yıl sonu yada ocak ayı gibi çoğu cihazda görmüş olucaz.

11. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bilgiler için teşekkür ederken yeni sorular hazırladım sana, taze sıcak sorular :D

- note 4 805 mi kullanıyor
    - piyasada olan akıllı telefonlarda kullanlan en iyi veri 805 ve o da note 4 temi var?
    - note 4 bataryası z3 ten çok mu iyi, eh işte mi?
    - telefon için mart 2015 i ya da yıl sonunu beklemek mi mantıklı ?
    - note 4 kamerası z3 ve lumia ya kıyasladığında çok mu zayıf?

12. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz

1) Note 4 Trye gelecek versiyonda büyük ihtimal yine exynos işlemci ile gelecek, yurtdışında evet 805 işlemcili satılıyor. Yurtdışından alma sebeplerim bunlar zaten
    2)G3, Z3 ve HTC One M8 de 801 var..Note 4 tr de exynos işlemci ile gelir yurtdışında snapdragon 805 olarak satılacak.
    3)Biri 3100 mah diğeri 3220 mah evet fark var tabiki ama şöyle değerlendirirsek z3 içinde note 4 içinde bence donanımsal olarak yetersiz ama note 4 için samsung note 3 ten yüzde 30 daha uzun giden bir batarya kullandıklarını söyledi bunuda alınca görücem :)
    4)Aslında beklemek göreceli işini görecek beğendiğin bir telefon varsa almalısın. Çünkü devamlı telefon çıkartıyorlar zaten bugün alsan 1 ay sonra yine yenisi çıkıcak ama ben performansa çok bakarım dersen bu yıl sonuna kadar hep 805 yonga setli çıkar. Yeni yıldan itibaren hepsi 810 yonga setliye geçerler HTC'nin geçmeyi planladığı gibi
    5)Lumiada çok model var ama z3 ile kıyaslandığında çözünürlük olarak Z3 note 4 ten daha iyi kameraya sahip. Tabi gece çekimleri ve flaşlı çekimleri görmek lazım. Hee ama note4 kötümü hayır ben note 3 kullanıyorum gayet iyi resim çekiyor ki note 4 de kamera daha da iyileştirildi oda iyidir.

13. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Note 4 te S5 teki gibi 16 megapiksellik bir kamera kullanılmış.Ön kameranın da açısı değiştirilmiş.Yalnız S5 ten farklı olarak Işık ortamı yeniden ayarlanması gibi yazılımsal değişiklikler var..Phonearena sitesinde geçen karşılaştırmalı çekimleri görmüştüm.Görüntüler fena görünmüyordu.Bunun dışında snapdragon 801kağıt üzerinde daha iyi görünmekle birlikte Türkiye de satılacak olan note 4 lerin muhtemel işlemci adayı olan Exynos 5433 işlemcisi birçok kullanıcı tarafından daha iyi olduğu söyleniyordu.Batarya konusuna gelince Z3 Z2 den yanılmıyorsam 100 mah daha düşük olmasına rağmen verimlilik olarak Z3 ün şarjının daha iyi olduğu firma tarafından belirtilmişti.Sanırsam olayı tamamen yazılımsal olarak çözmeye çalışmışlar.Note 4 teki batarya ile note 3 teki batarya arasında da çok büyük fark yok.Samsung yazılımsal olarak iyileştirmelere gittiğini belirtti ancak kullanmış olduğu ekran ve işlemci ikilisni yan yana getirince batarya durumu bana çok da iyimser görünmedi.Amaca göre iki modelde şekillenmekle birlikte normal bir kullanıcı için her zaman Z3 derim:)

14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Z3 şuan en favori adayım, en güçlü rakibi beklenmekte olan m9 ve note 4

Ortaya bir soru sorayım 805 olan işlemcili note 4 sadece yurtdışında satılıyorsa Tr şartlarında note 4 ü ön plana çıkaran bir etken olarak göremeyiz yani doğru mu?

15. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Samsung bu sefer farklı bır yol ızleyebılır dusuncedeyım Zîrâ kullandığı ekran özelliği farklı bır ıslemcıyle yakısık almaz.aksı durumda yenı mazda 3 é eski motoru koyması gıbı bır durum ortaya cıkar :2funny:

16. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Mazda, bunu yapmadı mı sanıyorsun hocam... Orta kasaya ilk kasa motoru koyarak 3 sene idare etmediler mi?

17. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Haklısın abi ama Samsung da geçen sene aynı şeyi yaptı:)Bir daha tekrarlamaz diye düşnüyorum:)

18. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Bu arada Samsung metal kasa olarak piyasaya sunacağı Galaxy Alpha adlı modeli var.Donanımsal özelliklerini bilmemekle birlikte Iphone 6 ya rakip olacağı söyleniyordu.Bu telefonda alternatif olabilir..

19. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benim ya gözlerde ya da algılamada sorun var galiba...

[size=14pt]Galaksi Abla[/size] diye okudum iyi mi?

>:D

20. ktaskan

ktaskan Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda 3 Power
    Araç Renk ve Tip:
    Sedefli İnci Beyaz
    Galaxy Alpha 115 gr ağırlığında olup, 720x1280 çözünürlüklü 4.7 8nc ekrana sahip, 32gb hafiza ve 2gb ram, 12mp kamera ve Exynos 5 Octa 5430 chipsetli, Android 4.4.4 ile calisan ve 1860 mAh bataryali bir telefon..yani bir işe yaramaz :)

Sayfayı Paylaş