Saab Deneyimi Sizinle Paylaşmak İstedim..

emeknet

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Hepinize Selamlar Dostlar..

Uzun zamandır mazda kullanıcısıydım, kullandığım mazda 3 dizel manuel imprasiv aracımı sattığımda büyük bir umut ile yeni mazda 3 benzinli otomatik araç aldım. Ne var ki beklentilerime cevap alamadım. Turbosu olan dizel bir araç ile benzinli otomatik araç arasında performans farkı çok oluyor.

Sevdiğim bir arkadaşım ile cumartesi günü kahve içerken hadi senin aracı ben alayım benimkini sen al dedi ve anlaştık, şimdi ben mutlu bir saab kullanıcısıyım. Bu araç sanki benim ve ailem için üretilmiş. Model yılı 2006 olsa da, sıfır aldığım araçtan daha keyifli bir sürüşü, yol tutuşu ve güven hissiyatı var.

Saab 9,3 vector vagon (dizel 1,9 otomatik) olarak geçiyor aldığım araç, ağır ve tüm bakımları eksiksiz ve yeni yapılmış, kazası boyası değişeni hatta çalışmayan hiçbir aksamı yok, aracı cumartesi günü alıp test ettiğimde, sert süspansiyon haricinde oldukça hoşuma gitti, hızlanması ve otobanda yüksek hızlara hemen ulaşması ayrı bir keyif veriyor. Sadece aracın 200 bine yakın olan (195 bin ) km si kafamda soru işareti oluştursada araştırmalarım bu araçlarda km nin pekde önemli bir unsur oluşturmadığını gösterdi.

Benim mazda aracımı alan eski saab kullanıcısı arkadaşımı soruyorsanız, o 2 gündür evden çıkmıyor ve çok pişman .)) tekrar saab almanın yollarını arıyor.

Hayat süprizler ile dolu, hiç aklımda olmayan bir araç almam, helede bu aracın sanki benim ailem için üretildiğine inanmam enteresan bir durum. 7 yaşında ki kızım ile 3,5 yaşında ki oğlum aracın bagaj kısmında hafta sonu güle oynaya ve bizi rahatsız etmeden yolculuk ettiler. 1,5 yaşında ki oğlum arka koltuğa yaptığımız yatağında çok güzel uyudu, hemen yanımda oturan eşim, sıfır araçtan inip haliyle biraz daha yıpranmış bir araca binince evvela mutsuz oldu, sonra çocukların bizi rahatsız etmemesi keyifli bir yolculuk etmemiz, sanruf ile klimaya gerek kalmadan serin bir yolculuk yapmamız, onunda düşüncesini değiştirdi. Hatta dışarıda deli gibi güneşte duran aracımıza geri döndüğümüzde aracımızın içinin halen serin olmasıda özel camlarından kaynaklanan bir durummuş bunada ayrıca hayran kaldık.

Araba cumartesi gününden bu yana dükkanımın önünde duruyor, ve her gelen bu nedir diye sormadan edemiyor, farklı ve pek bilinmeyen bir araca binmekte ayrıca bir keyif veriyor .)) Şimdi biran evvel yaz gelse de uzun uzun yollar yapsak diyoruz..

Bu vesile ile artık bende mutlu bir saab kullanıcısı olarak aranızdayım.. herkese hayırlı günler diliyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Saablar çok özel araçlardır...

Moderatörün son düzenlenenleri:

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Hayırlı uğurlu olsun yeni saabınız. Burdaki çoğu kullanıcının aklında olan ama cesaret edemediği araç kendisi. Bu arada o motor opel vectrada kullanılan 1.9 cdti motor. Vectra yada signum ile bazı parçaları ortak galiba. Opel servisleri yardımcı olur sanırsam. Keyifli sürüşler

emeknet

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
c23a0d948f0441e37fd44f4fda4c20ee.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bir kaç hafta önce ilanlardaki sw saab'lara bakmıştım. İlanı mevcutsa eğer görmüş olabilirim.

Hayırlı olsun Allah ım kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip etsin inşallah.

Fotoğraf olmadan bir yanı eksik kalır konunun. :)

Edit: Evet bu araçtı baktığım. Kilometre yüksek diye düşünmüştüm. Tekrar hayırlı olsun.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Hayırlı olsun, bu araçların kendine özel servislerimi var yoksa başka markaların çatısı altında mı bakım onarımı yapılıyor.

Merak ettiğim bir konuda kaç model olursa olsun Mazda gibi orjinal parça temin etme gibi bir durum varmı acaba?

Kazasız belasız binin, ara ara tecrübelerinizi dinlemek isteriz

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bir kaç hafta önce ilanlardaki sw saab'lara bakmıştım. İlanı mevcutsa eğer görmüş olabilirim.

Hayırlı olsun Allah ım kazasız belasız nazarsız günlerde kullanmak nasip etsin inşallah.

Fotoğraf olmadan bir yanı eksik kalır konunun. :)

Edit: Evet bu araçtı baktığım. Kilometre yüksek diye düşünmüştüm. Tekrar hayırlı olsun.
Veli abi sen sevesin wagon :)
ismail abi her mazdacının alternatif markalarından olan saab markasını secmene sevindim ailen için ideal fakat benim favorim bunun sedan modeli :) Kazasız günlerde kullan Allah utandırmasın bidahaki senede dizel sky m3 yada yeni cx4 dizel alırız inşallah...

emeknet

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Maşallah, kriterlerinize uygun bir araçmış :D

yakıt ortalaması nedir.
Yakit olarak depoyu fulleyerek deneme sansim henuz olmadi fakat yol bilgisayari 70km gosterirken 100 liralik yakit aldim. 200km yaptim 300km daha gider diye gosteriyor. Tabi bu sekilde hesaplanmaz biliyorum. Benden evvel ki sahibi arkadasimin olcumleri 25kurus gosteriyordu. Fakat gunde 1 saati dur kalk olarak. Ben uzun yolda hesaplayacagim tuketimi.

emeknet

Sessiz
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Veli abi sen sevesin wagon :)
ismail abi her mazdacının alternatif markalarından olan saab markasını secmene sevindim ailen için ideal fakat benim favorim bunun sedan modeli :) Kazasız günlerde kullan Allah utandırmasın bidahaki senede dizel sky m3 yada yeni cx4 dizel alırız inşallah...
Tesekkur ederim Enes, bir tane daha alacagiz sanirim yakinda. Benim mazda yi alan arkadas agliyor resmen .)) ona 9.5 saab alacagiz bulabilirsek. Ama benzinli istiyor bakalim neler bekliyor bizi..

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hayırlı olsun, az daha bekleseniz yerlisini alırdınız :D
Bir ara saabı ben de araştırmıştım,olumsuz hiçbirşeye rastlamamakla beraber güvenlik konusunda en önemli markalardan biri olduğunu öğrenmiştim.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hayirli olsun

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt