RX-8'in koltuğunda 25 yaş genç hissettim!

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
Sevgili dostlar,

Baktım bu sabah hava güzel, RX-8'i de 10 gündür kullanmamışım. Kirlenmiş zaten, yıkanması da lazım, dedim ki bugün seninle gideyim, bir de güzel yıkatıp, cilalatayım. Elimde çok fazla poşet ve kutu vardı, bagajı açtım, özenle bütün hepsini yerleştirdim. Bir kez daha hayran kaldım, bir coupe olarak bagaj gayet geniş, düzgün şekilli ve ortası devrilmemesi gereken poşetleri dik tutmak için çukur olarak dizayn edilmiş. Sonra çantamı da bagaja koydum, montumu güzelce katladım, onu da koydum, kapıyı açıp Recaro koltuğuma süzüldüm. Kontak anahtarını yerleştirip on pozisyonuna getirince gösterge panelindeki muhteşem sportif aydınlatma bir kez daha cezbetti beni. Sonra marşa bastım ve ta taaaaa! kendimi 25 yıl daha genç hissettim.

Çünkü en son 25 yıl önce bir otomobili çalıştıramamıştım! Akü bitmiş durduğu yerde...

Aracın kapısını açtım, muhteşem Recaro koltuğumdan, bir kuğu çevikliğiyle olmasa bile, dışarı süzüldüm. Bir coupe'ye göre geniş bagaj kapağını açtım, özenle katladığım montumu giydim, çantamı omuzuma astım, tüm poşet ve kutularımı aldım ve yandaki Subaru aracıma geçtim, herşeyi özenle bagajına yerleştirdim, kontağı açtım, klasik Subaru tüm ibreler büyük bir showla sonuna kadar gidip, geri geldi. Görsel show'dan sonra marşa bastım ve ta taaaaa! Tekrar yaş 44! Araç tek seferde çalıştı.

Güzel bir Recaro deneyimi oldu bu güzel günde...

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet arkadaşlar, baktım bu sabah da hava fena değil. Üstelik geçen çalıştıramadığım için yıkatamadığım da RX daha da kirlenmiş. Dedim ki tamam bugün seni yıkatacağım. Bagajı açtım, tam çantamı koydum, montumu katlıyordum ki, gözümün önüne her topu direkten döndüğü için, topa ayağı titreyerek vuran Hamit Altıntop geldi! Usulca montumu geri giydim, çantamı boynuma geri astım ve Recaro koltuğa, her an evden kovulabilecek vaziyette tabure üzerine oturtulmuş iç güveysi ürkekliği ile yerleştim. Bildiğim tüm duaları okumaya başladım. Çünkü bir daha çalıştıramazsam Türkiye Halkları Telekom Arena'da Drogba'nın bir daha penaltı atamayacağı gibi, o koltuğa bir daha oturamayabilirdim. Hoş koltuk güzel, gerekirse söküp eve götürür, yine otururdum. Ama siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır...

Neyse dualarım bitti çünkü dağarcığım bitti. Dikkatle sağa baktım kimse yok, sola baktım kimse yok, cesaretimi topladım, başbakan açılış yapıyor edasıyla Ya Allah, Bismillah! dedim bastım marşa...

Aman Allah'ım bu ne büyük saadet, ilk seferde ve yağdan kıl çeker gibi çalıştı. Debriyaja bastım, vitesi 1'e taktım, ulan bu ne? Babasının arabasını haftasonu araklyan velet edasıyla kaban üstümde, çanta boynumda vaziyetindeyiz. Bu araba da böyle sürülmez ki! Recaro koltuğumdan yine bir kuğu çevikliğinde olmasa da dışarıya süzüldüm, bagajı açtım, çantamı koydum, bu sefer büyük bir özgüvenle montumu katlyıp, yerleştirdim, büyük bir keyifle tekrar Recaro koltuğuma yerleştim, debriyaja bastım, vitesi 1'e taktım, el frenini tam indirip aracın hakkını vereceğim ki, telefon çaldı....

Arayan eşim, el frenini çektim, vitesi boşa aldım, debriyajı bıraktım ve cevap verdim. ' Mustafa nerdesin?' ' RX'i yıkamaya götürüyorum' ' Gitme gel, bizimkiler kahvaltıya gelecekler' ...

Bir anda saçlarımın dikenleştiğini, dişlerimin uzadığını, doğanın tüm canlılara verdiği doğal temel dürtülere dönmeye başladığımı hissettim. Direksiyonu pençelerimle sıktım (sonra derisine birşey olur die gevşettim ama), dikiz aynasına baktığımda bana doğru bakan iki kurt gözü gördüm.

Bütün bu ruhi ve fiziki değişimlere rağmen kontrolümü kaybetmemeye ve gereğinden fazla kırmamaya çalışarak, ama oldukça sert ve ürkütücü bir ses tonuyla yanıtladım; ' hemen geliyorum, canım '...

Ve 'Malatya, Malatya bulunmaz eşin.....' türküsünü söyleye söyleye yürümeye başladım.

Memleket Malatya, Yaş Malatya bari türkü de olun Malatya...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Keyif adamının yazdıkları da keyifli oluyor, teşekkürler abi. :)

mtutun

Üstad
Araç Markası
2018 Subaru Levorg
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Beğenen herkese teşekkürler. Anlattığım olaylar gerçek, biraz sizi güldürmek maksatlı mübalağa var tabi...

Mazdaist

Sessiz
Biz ve yaş grubumuz bu araca binince yeniden doğmuş gibi olacak desenize. :) İlgiyle okudum gerçekten akıcı anlatımınız var sıkmıyor insanı.

Üst Alt