Rolls-Royce’un Cullinan Suv Projesi

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Project Cullinan size hiçbir şey çağrıştırmıyorsa hemen açıklayalım. Cullinan, Rolls-Royce’un SUV projesine verdiği isim.Bu isim aynı zamanda 100 yıldan fazla bir süre önce Güney Afrika’da bulunan bir elmasın da adı. Cullinan, dünya üzerinde bulunan en büyük elmas olarak biliniyor ve günümüzde İngiliz kraliyet mücevherleri arasında saklanıyor. Bu kadar görkemli bir taşın ismini bir SUV projesine vermek de Rolls-Royce’dan başkasının altına girebileceği bir sorumluluk değil. SUV projesi diye bahsedilmesine rağmen İngiliz üretici projeyi bir SUV olarak değil, yükseltilmiş bir Rolls-Royce olarak tanıtmakta ısrarcı.

Rolls-Royce bugün, otomobilin geliştirme programındaki ilk kilometre taşını gösteren bir dizi fotoğraf yayınladı. Bu fotoğraflarda, önümüzdeki haftalarda caddelerde dolaşacak olan ilk prototip görülüyor. Bu prototip, kısaltılmış bir Phantom Series II gövdesi üzerine geliştirilen ve yalnızca 4 çeker sistemi ve süspansiyonu test etmek için kullanılan bir platform. Bu nedenle otomobilin boyutları üretime geçeceği haliyle ilgili bize ipuçları verebilecek olsa da Rolls-Royce, bu prototipin üretim modeliyle hiç bir tasarım öğesini paylaşmadığını belirtiyor.

İngiliz üretici; hem kendi yerleşkelerinde, hem de yollarda farklı zeminler için testler yapacak. Bu testlerde mühendisler otomobilin gürültü seviyesi ve konforuyla ilgili karşılaştırmalar yaparak otomobili geliştirecek. Rolls-Royce’un testin gidişatıyla ilgili bilgi vermesi bir muamma olsa da, herkesin beklediği yalnızca Rolls-Royce SUV’nin tasarımından ufak da olsa öğeler görebilmek.

 
Üst Alt