Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Renault Yeni Bir Suv Üzerinde Çalışıyor

Konu, 'Renault' kısmında Forlan tarafından paylaşıldı.

 1. Forlan

  Forlan Aktif

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2017 M3 Dizel Power
  Araç Renk ve Tip:
  Kül Grisi - Sedan
  Renault,Captur ve Kadjar'dan şimdi de başka bir Suv'un hazırlıklarına başladı.

  [​IMG]

  Günümüzde hızla artan Suv araçların sayısı,firmalarında yeni Suv modelleri üzerinde çalışmasına sağlıyor.2013 yılında Captur adı altında ilk Suv'unu çıkartan Renault,geçtiğimiz günlerde de yeni Suv modeli Kadjar'ı tanıtmıştı.Fakat anlaşılan Renault, Suv pazarında tatmin olamamış kı,yeni bir Suv için birini piyasaya çıkarmadan yenisi üzerinde çalışmalara başlamış.

  Yeni çıkartacağı Suv için Nissan X-Trail modelini örnek alan Renault,bu modelinin yolcu sayısını 7 kişilik tasarlamayı planlıyor.
   
 2. ezmocesteri

  ezmocesteri Kıdemli Üye Yetkili Kişi Global Moderatör

  Şehir:
  Ankara
  Araç Markası:
  2013 - Mazda 3 Dizel
  Araç Renk ve Tip:
  Beyaz Sedan İmp.
  Renault kafayı kırmış galiba
   
 3. mtutun

  mtutun Üstad

  Şehir:
  Bakırköy
  Renault'nun 2013'te piyasaya verdiği ilk SUV aracı Captur mu? Koleos???

  Ayrıca bu çok mantıklı, çünkü;

  - Tüm Dünya'da SUV pazarı hızla büyüyor ve sedan ile sw pazarından alıyor. Buna sedan sever ABD ve sw sever Avrupa pazarı da dahil. Çok talep gören SUV pazarı da giderek daha küçülen SUV araçlara dönüyor.

  - Renault'un elinde Nissan gibi bu konuda ileri bir partner var. Nissan'ın elinde de Juke, Qashqai, X-trail, Pathfinder gibi her keseye, her amaca, her pazara yönelik SUV araç var. Renault çok az bir geliştirme maliyeti ile, altı tamamen aynı, sadece kasa farklı araçlar piyasaya sürebilir.

  - Nissan Renault'un var olduğu en önemli pazar olan Avrupa için küçük SUV araçlarını İngiltere'de üretiyor. Yani Renault küçük boy SUV için çok büyük lojistik maliyet avantajına da sahip olacak. Halbu ki, Koleos Renault için Kore'de üretiliyordu.

  Bu sebeplerle Renault'tan bir adet Juke, bir adet Qashqai, çok satılmayacak olsa bilr bir adet de X-Trail bazlı SUV ürün gamı beklemek hatalı olmaz. Renault pazarı düşünüldüğünde Pathfinder bazlı bir SUV beklemek ise hatalı olur.
   

Sayfayı Paylaş