Renault Talisman Estate Gerçek Oldu

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
Renault, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı Talisman Estate modelinin örtüsünü kaldırdı.

Tasarımda beklendiği üzere bir sürpriz bulunmuyor. Önde LED aydınlatmalı farlarla birleşik devasa ızgara ve çok tartışılan C şeklindeki LED gündüz farları sedandan farksız şekilde kendine yer bulmuş. Sedan gövde tipiyle aynı gövde ölçülerine sahip Estate, Renault’un tanımıyla “dinamik oranları, şık profili ve yüksek omuz çizgisi ile” karakteristik tasarımından ödün vermiyor.

Bagaj perdesine kadar yüklendiğine 572 litrelik kapasiteye sahip Talisman Estate, toplam uzunluğu 1.116 mm’ye kadar olan cisimleri taşıyabiliyor. Koltuklar katlandığında yükleme alanı uzunluğu 2.010 mm’ye, kapasite ise 1.700 litreye kadar çıkıyor. Sedan versiyonunda karşılaştığımız konfor donanımları Estate’de de aynı şekilde kendine yer bulmuş. Bunlardan birisi de 10 farklı ayar noktasına, masaj, ısıtma ve soğutma fonksiyonlarına sahip ön koltuklar.

Tahmin edilebileceği üzere Talisman Estate, gücünü sedan kardeşiyle aynı motorlardan alıyor. Bunlar 7 ileri çift kavramalı şanzımana bağlı TCe 150 ve TCe 200 turboşarjlı benzinli üniteler ile yine aynı çift kavramalı otomatik şanzıman ya da 6 ileri manuel ile tercih edilebilen dCi 110 ve dCi 130 dizel üniteler. Ayrıca 6 ileri çift kavramalı şanzımanla görev alacak çift turbolu dCi 160 seçeneği de listede bulunacak. 2016 Renault Talisman Estate, Eylül ayının 3. haftasında kapılarını ziyaretçilere açacak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#2
Çift turbolu dci 160 nasıldır acaba, tasarım fena değil.
 

Güven

Katılımcı
Konum
İstanbul
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
#3
Etrafımda bu çift kavramalı şanzımanlardan çok çeken var ama firmalarda ısrarla vazgeçmiyor
 
Üst Alt