Renault Kadjar Crossover

Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#1
KADJAR, prömiyeri öncesi, sosyal medya aracılığı ile tüm dünyaya tanıtılıyor.Renault, C segmentindeki ilk crossover modeli KADJAR’ın lansmanı ile crossover dünyasındaki atılımını sürdürüyor.

Yeni Crossover’a yeni isim

KADJAR ismi, KAD- ve -JAR hecelerinin bir oyunu. KAD ilhamını güçlü ve etkili arazi araçlardan alıyor. JAR “çevikliği” ve “atılımı” simgeliyor. KADJAR ismi egzotik bir ses çağrıştırırken, maceraya ve yepyeni ufukları keşfetmeye davet ediyor.

‘K’ harfi modelin sağlamlığını ve gücünü vurgularken KADJAR, Renault’nun Crossover dünyasında, Captur ve Koleos modellerinin yanında kendinden emin olarak yerini alıyor.

#KADJAR: Renault dünyasını keşfetmeye davet eden sosyal medya kampanyası

Renault, KADJAR dünyasını tanıtmak amacıyla 26 Ocak 2015’ten itibaren sosyal medyada* oldukça aktif olacak. 2 Şubat tarihinde Renault, KADJAR’ın yüzünün gözler önüne serilmesini beklerken her gün yeni fotoğraflar ve videolar sosyal medyada paylaşacak.
 
#2
KAD ilhamını güçlü ve etkili arazi araçlardan alıyor. JAR “çevikliği” ve “atılımı” simgeliyor. KADJAR ismi egzotik bir ses çağrıştırırken, maceraya ve yepyeni ufukları keşfetmeye davet ediyor.

Bu hızı ve çevikliği 1.5 DCİ motordan alcak değil mi? :D
 

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Ankara
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
#3
KAD ilhamını güçlü ve etkili arazi araçlardan alıyor. JAR “çevikliği” ve “atılımı” simgeliyor. KADJAR ismi egzotik bir ses çağrıştırırken, maceraya ve yepyeni ufukları keşfetmeye davet ediyor.

Bu hızı ve çevikliği 1.5 DCİ motordan alcak değil mi? :D
 
Konum
İstanbul
Araç Renk ve Tip
Passat B8 TDi
#4
İsmini hiç beğenmedim, hatta bana Karsan ismini anımsattı :D

Renault' nun son jenerasyondaki modellerini hiç beğenmiyordum. Sonra captur ve clio tanıtıldı fakat onların da iç tasarım ve kaliteleri vasattı. Zaten clionun tasarımcısı eski mazda3ün tasarımcısı yanılmıyorsam. Mazda' dan ayrılıp reno'ya geçmişti.

Geçtiğimiz aylarda reno yeni espace' i tanıttı. Onun hem içi hem dışı çok hoşuma gitti açıkçası. Umarım bu yeni modelin de içi-dışı espace gibi güzel olur ve bir çizgi tutturulur.
Reno eğer biraz daha şık araçlar yapsa elindeki dci ve edc kozları ile çok iyi işlere imza atabilir bence. Şuan düşük hacimli dizel motorlar içerisinde dci gerçekten çok etkiliyor.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#9
2016 Renault Kadjar Cenevre'de tanıtılacak.

Fransız otomobil firması Renault, Koleos ve Captur modellerinden sonra bir diğer Suv aracı olan Kadjar'ı da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleşecek olan otomobil fuarında tanıtılacak olan Kadjar,kelime anlamı olarak ilham verici çeviklik anlamına geliyor.

Captur ile benzer özellikler gösteren Kadjar,ön tasarımıyla da Clio'ya benziyor.İç mekanda ise kaliteli malzeme kullanılmış ve Captur'dan bir adım öne geçilmiş.Ön kabinde 7 inçlik bir multimedya sistemi dikkat çekerken,bu ekran ile nagivasyon,telefon, radyo ve uygulamalar yönetilebiliyor.

4550 mm uzunluğunda 1840 mm genişliğinde ve 1600 mm yükseliğe sahip olan Kadjar,Qashqai ile bu pazarda büyük bir çekişmeye girecek.Boyutlarını düşenecek olursan Qashqai'den bir adım önde olan Kadjar,42 litrelik bagajı ile de dikkat çekiyor.

3 versiyon ile gelecek olan Kadjar,önden çekişli,lock ve 2WD olarak satışa çıkacak ve Start-Stop sistemi ise standart olarak verilecek.Kaputunun altında ise 1.2 litrelik ve 1.6 litrelik benzinli motor seçenekleri bulunacak.Bu motor seçenekleri ile de 115 ve 150 beygir gücüne sahip olacak.Dizel yakıt olarak ise 1.5 litrelik ve1.6 litrelik iki motor seçeneği bulunacak.Bu motorlar ile de 110 hp ve 130 hp güç elde edilecek.

Bu yeni Suv, satışa çıkış tarihi ise henüz netleşmese de bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.
 
Konum
Ankara
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
#20
Renault'un merakla beklenen yeni crossover aracı Kadjar,Türkiye'de de yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Renault'un anavatanı Fransa'da tanıttığı Kadjar modeli,c sınıfında Captur modeli ile birlikte yer alıyor.Hem spor hem sedan hem de crossover modeli olma özelliği taşıyan 2015 Renault Kadjar'ın ön tasarımında Captur modelinden arka bölümünde ise Clio modelinden izler taşıyor.

Mart ayında İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenecek olan otomobil fuarında tanıtılacak 2015 Renault Kadjar,ilk olarak Avrupa'da ve daha sonda diğer kıtalarda satışa sunulacak.

Hem iki tekerlekten çeker hem de 4 tekerlekten çeker bir model olacak olan 2015 Renault Kadjar,internet bağlantılı multimedya sistemine,Led teknolojili far sistemine,acil durum fren desteğine,geri görüş kamerasına,trafik hız tanıma teknolojisine ve şerit takip sistemine sahip olacak.

Türkiye'ye de yaz mevsiminde giriş yapması beklenen 2015 Renault Kadjar'ın,satış rakamlarının yüksek olması bekleniyor.
 
Üst Alt